Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2010 - Nowy sposób dystrybucji monet

    • Offline
    • Oklaski: 12

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 5 miesięcy temu #13113

    Tak naprawdę to w obecnej chwili można kupić wszystkie nowe emisje monet na allegro, po cenie emisyjnej bądź nawet niższej, więc po co dublować i robić taki system, gdzie na dodatek nie widać wizerunku monety?
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 5 miesięcy temu #13114

    gorzej niz bylo w 2008 i 2009 to chyba nie bedzie
    mysle ze naklady 140 000 , 150 000 juz sie nie pojawia
    sadze ze moga byc w granicach 80 000 wkazdym badz razie ponizej 100 000 a to juz krok do przodu. systemu jakiego by NBP nie wprowadzilo to zawsze znajdzie sie ktos niezadowolony
    ci ktorzy najbardziej nazekaja na nowy system pewnie i tak kupuja monety na aukcjach internetowych nie maja abonametow a tak walcza w ich obronie zreszta sprawa jest juz przesadzona czy to sie komus podoba czy nie.
    jedyny minus to to ze NBP nie wysle monet zwyciezcom aukcji
    ale byc moze w przyszlosci i to sie zmieni.
    daleki jestem od obrony NBP ale zaczekajmy jak to wszystko bedzie wygladalo w realu zwlaszcza na naklady bo nawet najcudowniejszy system nie pomoze jesli naklady nie spadna.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 5 miesięcy temu #13116

    Było dobrze dla kolekcjonerów więc trzeba zrobić im jeszcze lepiej. Jeżeli NBP tak bardzo chciało pomóc narodowi numizmatycznemu czemu nie otworzyło zwykłego sklepu online. Następne matactwo w Polsce. Ci co narzekają na nowy system dystrybucji mają abonamenty i nie muszą marnować czasu na wizytę w okienku NBP. Nowy sposób dystrybucji monet zmusza kolekcjonerów sreberek do wycieczek po kilkadziesiąt kilometrów.

    Uwaga!!!
    W NBP zaczęto korzystać z komputerów. Ktoś odkrył, że to coś co stoi na biurku to nie lustro.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 5 miesięcy temu #13121

    krzysztofn napisał/a:
    Oczywiście, że się zapoznałem. Moja Droga koleżanko. Zapomniałem dodać, że do każdej zakupionej monety NBP powinno wręczać PIT-y. Podawanie peseli? Następna głupota teraz trzeba zatrudnić dodatkowe osoby do przekazywania informacji skarbówce. Prościej by było aby każdy podawał NIP


    Ostatnio jak składałam "wniosek" o przyznanie karty rabatowej w jednym z supermarketów tam też prosili o pesel. Ten kto to wymyślił nie uważał chyba, że w jakiś sposób narusza praw klienta. A w tym systemie sprawa jest dużo poważniejsza, bez weryfikacji danych osób zakładających konta pojawiłoby się mnóstwo fikcyjnych kont cwaniaczków i spekulantów, którzy mogłyby rozwalić aukcję. A to by chyba nie było dobre
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Rejestracja - Kolekcjoner NBP 14 lat, 4 miesięcy temu #13171

    Witam,

    Zamierzacie zakładać konto w systemie kolekcjoner.nbp. Od dziś jest już taka możliwość i się zastanawiam. Zapewne założę choć system aukcyjny jest dość kontrowersyjny.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Rejestracja - Kolekcjoner NBP 14 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez placzido. #13175

    Wiadomość ze strony kolekcjonera NBP:

    "Przepraszamy serwis chwilowo niedostępny"

    Miłego logowania :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Rejestracja - Kolekcjoner NBP 14 lat, 4 miesięcy temu #13278

    Na początku było trochę problemów, ale teraz już wszystko chyba działa. Ja się zarejestrowałam kilka dni temu bez żadnych problemów
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Będzie duża rewolucja na polskim rynku monet. 14 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez bindulek. #13507

    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Będzie duża rewolucja na polskim rynku monet. 14 lat, 4 miesięcy temu #13508

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O: Będzie duża rewolucja na polskim rynku monet. 14 lat, 4 miesięcy temu #13511

    Nie wiem dlaczego NBP zrezygnował ze stałych odbiorców, którzy byli pewnym źródłem dochodów i zaopatrywali w monety wielu kolekcjonerów. Przy czym w abonamencie ceny były równe emisyjnej i zarabiali na otrzymanym rabacie z NBP i ilości zapisanych klientów. Wprowadzając aukcje, wychodzi na to, że NBP chce zdobyć monopol na dystrybucję, a to może dla nich źle się skończyć.
    Z moich informacji wynika, że kilku i to wcale niemałych dystrybutorów ma zamiar zignorować aukcje, bo na obecnie proponowanych warunkach są one dla nich nie do przyjęcia. Jak widać nawet przedstawiciele Mennicy krytykują zaproponowane przez NBP warunki. Takie zawirowania źle wpływają na rynek, a rewolucja... cóż kogoś z pewnością dotknie, a znając życie będą to... oczywiście kolekcjonerzy.
    Co do spekulacji, to normalne zjawisko, gdy rośnie zainteresowanie i wielu chce coś, czego na rynku jest poprostu mniej. Ten system nie wykluczy spekulacji, co najwyżej ją ograniczy, ale wszakże pod jednym warunkiem - NBP nie zrobi jakiegoś przekrętu (np. kilku uprzywilejowanych, którzy nabędą monety poza systemem, a wtedy wystarczy tylko zmniejszyć nakłady i... biznes gotowy). A tego nie można niestety wykluczyć, bo już tak w przeszłości bywało. Tu chodzi o dużą kasę i wszystko może się zdarzyć, a skoro o tym zaczyna się tak dużo pisać...
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13512

    Nie wiem, czy się tym przejmować. I tak nie będę sam tych monet licytował. Już nie wiem. To będzie tak, że powiedzmy pan X, który ma swój sklep internetowy, kupuje sobie 10 monet i je sprzedaje na tej stronie? :huh:
  • O: Będzie duża rewolucja na polskim rynku monet. 14 lat, 4 miesięcy temu #13513

    lynx napisał/a:
    (np. kilku uprzywilejowanych, którzy nabędą monety poza systemem, a wtedy wystarczy tylko zmniejszyć nakłady i... biznes gotowy).


    Takie coś będzie możliwe. ;)

    www.zbp.pl/site.php?s=MDAwMjQy&a=MTMyNDMxMzE

    Prezes NBP lub członek Zarządu nadzorujący Departament EmisyjnoSkarbcowy mogą podjąć decyzję o sprzedaży części wartości kolekcjonerskich poza aukcją internetową: z przeznaczeniem na cele reprezentacyjne organów władzy publicznej oraz potrzeby własne instytucji, których zakres działania związany jest z tematyką danej emisji, a także w innych szczególnie uzasadnionych przypadkach.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O: Będzie duża rewolucja na polskim rynku monet. 14 lat, 4 miesięcy temu #13514

    "...a także w innych szczególnie uzasadnionych przypadkach."

    Zarąbiście. Po prostu odlot. Czyli aukcje to jedyny sposób nabycia monet, chyba że zna się inne sposoby :P Życzę NBP udławienia się we własnej chciwości z takim podejściem.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O: Będzie duża rewolucja na polskim rynku monet. 14 lat, 4 miesięcy temu #13515

    No i właśnie... jak widać od samego początku gra nie jest czysta.
    Jeszcze słówko do jednej osoby: Christina, jesteś zwolenniczką czegoś co jest od początku chore. Jak sama widzisz są ludzie, którzy to widzą! Przykre, że NBP tego nie widzi... chociaż, przecież po to byc może to stworzyli.
    Ja nie mam zamiaru licytować, a jeżeli mój dostawca nie sprosta... cóż i tak w ostatnim czasie lustrzanki były nabywane przeze mnie tylko przez sentyment. Tak jak ktoś już wcześniej napisał, nie na lustrzankach świat się kończy ;)
    Tylko ciekawe jak NBP za jakiś czas opchnie te swoje blaszki i to w takiej ilości.
    Pozdrawiam

    PS.
    Ziomal, reprezentujesz piękne miasto :) i awatar masz stosowny :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O: Będzie duża rewolucja na polskim rynku monet. 14 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez krzysztofn. #13516

    Przejrzałem forum i linki w nim zamieszczone. Dochodzę do wniosku, że w 2010 będzie fajna zadyma. Całkiem faje średniowiecze.
    NBP powinno ułatwić odbiór wylicytowanych monet.
    Mogę gratis odstąpić swój pomysł racjonalizatorski:
    "Odbiór powinien się odbywać tylko w jednym oddziele NBP co pozwoli obniżyć koszty dystrybucji np. Białystok lub Wrocław tu dzież w innym mieście".
    Wszystkie ciekawe i absurdalne pomysły proszę wysyłać pod adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Może znowu doczekamy się jakiejś realizacji absurdu. Poniżej przedstawiam swój
    Szanowny Zarządzie Narodowego Banku Polskiego
    Proszę o z centralizowanie punktu odbioru wylicytowanych na waszej aukcji monet. Taki system obniży znacząco koszty dystrybucji monet kolekcjonerskich. I przyczyni się do rozwoju polskiej numizmatyki. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :lol: :lol: ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13517

    nie podsuwaj im lepiej głupich pomysłów bo jeszczez nich skorzystają i dopiero się zdziwisz :)
    • Offline
    • Oklaski: 13

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13518

    Swego czasu napisałem tu , co sądzę o tym nowym sposobie dystrybucji monet .
    Prawdę mówiąc takiego krętactwa ze strony NBP w tej dystrybucji monet nie przewidziałem ...
    Ale drugie prawdę mówiąc bardzo się cieszę że NBP wziął krótko za pysk tych co te sreberka nabywali - koniec z cenami niższymi od cen NBP i koniec z mitem niskich nakładów . Dla wszystkich tych którzy firmy numizmatyczne nazywała spekulantami życzę owocnych zakupów w roku 2010 w stałych cenach NBPu .




    zdrówka !.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13519

    Ciekawe czy nadal NBP bedzie działał w godz 8-13 czy jednak dla tych odbierających zrobia lepsze godziny pracy :)
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13523

    Trochę potrwało zanim przebrnąłem przez wszystko a w każdym razie większość postów wnoszących coś do dyskusji i ze zdziwieniem doszedłem do wniosku, że jest to awantura o nic.
    No bo o co chodzi?
    - masówki GN nadal można dostać na starych zasadch
    - srebra (w sumie też masówki) kupuje się max kilka w roku, no chyba, że ktoś jest zapalonym miłośnikiem lustrzanego złomu srebrnego i skupuje wszystko jak leci. Od czego jest ebay, allegro, świstak itp, skoro do oddziału NBP za daleko?
    - złoto, hmm ilu z Was kupuje złotka? Jeśli już są sklepy numizmatyczne/allegro itd

    Więc o co chodzi? O to, że kilku pośrednikom obetną łapki? O to, że (ok, na niejawnych zasadach) prowadzone będą przetargi i nikt nie wie jaka cena będzie ustalona? Skoro cena proponowana przez Ciebie nie osiągnęła przyjętego pułapu to znaczy, że nie jest ona dla Ciebie tyle warta. Potem i tak wypłyną oferty na serwisach aukcyjnych, więc bez paniki. Woleliście kupować (jawnie) Wymarsz Pierwszej Kadrowej po 150zł bo akurat dali rewelacyjnie niski (!!!) nakład?
    Zresztą podglądając rynek monetarny i tak już mam dość wszystkich tych świecących lusterek.
    Prawdziwa numizmatyka IMHO to nie PF70 świecące jak psu jajca na przednówku zamknięte hermetycznie w plastykowym pudle. To historia zamknięta w kawałku pięknego metalu a nie masowy produkt komercyjnych wytwórni, którym uwidziało się wychapać jeszcze więcej marży kosztem nakręcanego sztucznie popytu.
    Dlatego po skompletowaniu zwierząt i części króli (jedyne logiczne i ciekawe serie) zarzuciłem kolekcjonerstwo sreber i poszedłem w stronę II RP i okresów dawniejszych, co również radzę wszystkim tu obecnym.
  • O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #13524

    lego napisał/a:
    ...
    - srebra (w sumie też masówki) kupuje się max kilka w roku, no chyba, że ktoś jest zapalonym miłośnikiem lustrzanego złomu srebrnego i skupuje wszystko jak leci.[...]
    Prawdziwa numizmatyka IMHO to nie PF70 świecące jak psu jajca na przednówku zamknięte hermetycznie w plastykowym pudle.[...]Dlatego po skompletowaniu zwierząt i części króli (jedyne logiczne i ciekawe serie)...


    :silly:
    Widzę, że nie umiesz się zdecydować co sądzisz o lustrzankach.
    Pewnie interes na sokole lub kompanii nie wypalił i teraz wkrzuony przez to. B)

    Jeżeli uważasz, że ten system jest dobry to zbieraj sobie prawdziwe kawałki metalu (bez obrazy dla starszych monet) i nie wypowiadaj się więcej w tym temacie. ;)
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.46 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information