Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2010 - Nowy sposób dystrybucji monet

    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14058

    Czy firmy się wycofują to wątpię, tu:
    gb.pl/pieniadz/numizmatyka/zakup-monet-t...-przez-internet.html
    jest że jednak nie:)
    Czy sprawdzi się Twoja wizja lynx chyba sporo zależy od kolekcjonerów. Nawet jeśli spekulanci byliby w stanie wywindować cenę w kosmos i wykupić większość nakładu, to pytanie czy znajdą się Ci, którzy od nich te monety kupią. Ja tam zamierzam zachować rozsądek przy zdobywaniu monety i z pewnością nie kupię jej od firemki, jeżeli cena będzie znacząco większa od np emisyjnej w zeszłym roku w danej serii.
    Jeżeli wszyscy pójdą tym tropem to spekulanci zostaną z tymi monetami i w końcu będą musieli je sprzedać taniej niż by chcieli :D
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14063

    Zastanawiam się na ile "prawdziwe" są te wartości podawane w tym artykule. Aż wierzyć mi się nie chce, że aż tylu ludzi (i firm) się porejestrowało. Myślałam, że to hobby jest bardziej elitarne ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14064

    Ciekawe ile z tych osób to członkowie tych samych rodzin, albo pracownicy firm numizmatycznych już zarejestrowanych jako firmy.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14101

    Nie wydaje mi się, żeby chciało im się w coś takiego bawić... Pomijam tu już kwestię nadzoru takich działań, to jeszcze za coś takiego firmy powinny tym jednostkom płacić, a wtedy by im się to przestało opłacać. Chociaż Polak potrafi i pewnie się zdziwię.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14104

    no pewnie sie zdziwisz
    jeden koles na ebay.pl sprzedawal abonament na 2010 za 100zl jesli wykupisz od niego to on zapewnia ze dostaniesz wszystkie lustrzanki wemitowane w 2010 w cenie emisyjnej czy po nowenu ustalonej poprzez caly ten system aukcyjny tak ze rodzina znajomi i kto wie kto tam jeszcze polak potrafi cyrk na kolkach
    czy jest jeszcze jeden taki kraj na swiecie z takim systemem ?
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14106

    Ech... już tu chyba pisałam, że wypaczyć można wszystko. A ile teraz jest przedsprzedaży na allegro, ile było w zeszłym roku i ile osób się na to nacięło? Jednak wolę zawieść się bezpośrednio na NBP (bo wiem wtedy, kto zawinił), a nie na kimś, kto mi abonament oferuje, a potem będzie szukał dziury w całym, żeby nie dotrzymać umowy. Każdy robi tak, jak uważa, że jest dobrze i tyle.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14114

    dokladnie to chcialam powiedziec ze nowy system nie rozwiazuje starych problemow a stwarza nowe ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14132

    Widać że firmy, firemki, i spekulanci szukają sposobu jak tu jednak na monetach zarobić.
    Pytanie czy im się uda. Tak jak pisałam wyżej, myślę ze wiele zależy od nas, kolekcjonerów.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14136

    Valkiria - przecież się inaczej nie da :) Ale wydaje mi się, że troszkę ogranicza "poprzednie problemy" - ludzkiej mentalności raczej i tak nikt nie naprostuje, a problemy głównie stąd się biorą. I tu się zgadzam z Christina: wszystko zależy od kolekcjonerów.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14138

    co zalezy od kolekcjonerow ?!
    chyba tylko to czy przestana zbierac polskie lustrzanki
    • Monetariatpl
    • Monetariatpl

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14139

    Ech jak będą bić coraz ciekawsze lustrzanki to bedzie popularne pozdrawiam ;)
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 4 miesięcy temu #14154

    No właśnie wszystko :) Zaczyna się od samego początku, czy nadal będą chcieli kupować monety, jak będą licytować, czy będą kombinować z fikcyjnymi kontami... W zasadzie te aukcje NBP to narzędzie, którym my sami mamy się posługiwać. Liczę na racjonalizm kupujących (pewnie trochę na wyrost), więc myślę, że to ma szansę się sprawdzić. O jakieś "zorganizowane" wpływanie na cenę raczej nie ma mowy, więc zostaje nam tu tylko zbiorowe zachowanie jednostek. Z socjologią nie wiele mam wspólnego, więc nie wiem, czy da się przewidzieć jak zareaguje taki tłum. Jedyne co mnie martwi, to kwestia redukcji. I w zasadzie na razie tyle.
    • Offline
    • Oklaski: 13

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14535

    Christina napisał/a:
    Czy firmy się wycofują to wątpię, tu:
    gb.pl/pieniadz/numizmatyka/zakup-monet-t...-przez-internet.html
    jest że jednak nie:)
    Czy sprawdzi się Twoja wizja lynx chyba sporo zależy od kolekcjonerów. Nawet jeśli spekulanci byliby w stanie wywindować cenę w kosmos i wykupić większość nakładu, to pytanie czy znajdą się Ci, którzy od nich te monety kupią. Ja tam zamierzam zachować rozsądek przy zdobywaniu monety i z pewnością nie kupię jej od firemki, jeżeli cena będzie znacząco większa od np emisyjnej w zeszłym roku w danej serii.
    Jeżeli wszyscy pójdą tym tropem to spekulanci zostaną z tymi monetami i w końcu będą musieli je sprzedać taniej niż by chcieli :D


    Jedno pytanie : czy gdzieś już pracujesz . Bo jeżeli tak to jesteś też małym spekulantem który koniecznie chce zarobić jak najwięcej , po to by móc to wydać na dobra doczesne . Ale jak wszyscy pójdą tym tropem że by nie kupować produktów , czy usług czy teżi nnych świadczeń twojej pracy , to w końcu zaczniesz pracować taniej albo zostaniesz na lodzie ze swojąofertą . W zasadzie to tego Ci życzę , jak i wszystkim innym którzy twierdzą że jak firma chce zarabiać to jest spekulantem . Głupie myślenie i tyle ...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14538

    Masz 'talary' zupełną rację. Po to zakłada się firmę, by zarabiać, a ci którzy korzystają z jej usług byli zadowoleni. Pozostaje tylko problem poziomu zarobku - musi być rozsądny, a z tym w wielu firmach, firemkach jest różnie. W chwilach koniunktury lepiej się zarabia, bo jest więcej chętnych a i ceny też są wyższe. Już parę razy to podkreślałem, że tym rządzi prawo podaży-popytu. Dlatego trudno zgodzić się z twierdzeniem, że firmy to spekulanci. Przecież one muszą zarabiać by istnieć - jak ktoś tego nie rozumie, to jest po prostu idiotą.
    I jeszcze jedno: jak ktoś chce, to przecież sam może taką firemkę założyć i zarabiać, nie jest to zabronione. Gdyby nie było zapotrzebowania, to takich firm po prostu by nie było, a spekulacja pojawia się zawsze, gdy czegoś jest za mało na rynku.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14565

    Oczywiście że firmy chcą zarabiać, mają do tego prawo.
    Tak samo jak kolekcjoner ma prawo cieszyć się ze zmian które w jego przekonaniu ułatwią oddawanie się jego pasji. Być może ucierpią na tym firmy, ale to kolekcjonera mało interesuje
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14566

    Christina napisał/a:
    Oczywiście że firmy chcą zarabiać, mają do tego prawo.
    Tak samo jak kolekcjoner ma prawo cieszyć się ze zmian które w jego przekonaniu ułatwią oddawanie się jego pasji. Być może ucierpią na tym firmy, ale to kolekcjonera mało interesuje
    christina czy moglabys napisac 3 przyklady ulatwiajace kolekcjonerom oddawanie sie pasji za sprawa kolekcjonera.
    bo ja moge wymienic 3 ale utrudniajace oddawanie sie tejze pasji.
    • Monetypl
    • Monetypl

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14567

    Nie podoba mi się to że na allegro nie ma takiego czegoś jak ktoś licytuje to się automatycznie aukcja przedłuża o 30 sekund jak chyba kiedyś tak było a koniec aukcji był ustalony od nowa aż do momentu końca licytacji. tak by było lepiej i nie powinno być programów do automatycznej licytacji moim zdaniem to oszustwo !!!
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14569

    Christina, to Twoje pobożne życzenia, że nowy system ułatwi życie kolekcjonerom. W czym Ci ten system tak życie ułatwia?
    Może weźmiesz pod uwagę tą tzw. dostępność i aspekt ekonomiczny.
    Dla przykładu: 20 zł Strzemiński - cena emisyjna 121 zł. Firmy mogły ją zakupić z rabatem (jak przypuszczam na poziomie do ok. 15%). W związku z tym, swoim klientom w abonamencie sprzedawały po tej samej cenie emisyjnej czyli 121 zł i zarabiały ok. 18-20 zł/szt. W nowym systemie nie będzie rabatów i upustów, tak więc cena po której będzie można ją kupić zwiększy się o te właśnie 15%. Tak więc aukcja się kończy, NBP ustala cenę na poziomie 121 zł, a klient nabywa monetę od swojego dostawcy w cenie... ok. 140 zł. Ale ułatwienie... a jakie ekonomiczne!
    Dobra, nie kupujesz w firmie, w której masz abonament.
    Po pierwsze: musisz zalicytować; po drugie: w wypadku wygranej musisz pojechać po odbiór. Po odbiór jedziesz autobusem - tracisz powiedzmy ok. 8 zł i sporo czasu, a pracując - dodatkowo dzień urlopu (sic!). Drugi wariant - po odbiór jedziesz swoim samochodem - przyjmując w obie strony min. 50 km, czyli tracisz jakieś 18 zł + opłatę parkingową + jeszcze więcej czasu + dzień urlopu. W pierwszym przypadku koszt nabycia monety wynosi 129 zł, a w drugim - co najmniej 139 zł. W obu przypadkach dodatkowo tracisz sporo czasu i dzień urlopu, a dodatkowo nie masz pewności wylicytowania bardziej popularnych egzemplarzy.
    Gdzie Ty tu widzisz plusy????
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14570

    Monetypl, tu nie chodzi o allegro, tylko o nowy system transakcyjny kolekcjoner NBP. To całkiem inna bajka.
    A propos aukcji typu angielskiego - to samobójstwo!
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 3 miesięcy temu #14571

    dokladnie lynx
    a osoby nieposiadajace internetu tez straszne ulatwienie musza biegac do NBP i prosic pania w okieku chore!
    niepelnoletni brak mozliwosci rejstracji kanta
    mozna by mnozyc
    z tad moje pytanie do christiny gdzie te plusy ?
    jesli ktos uwaza ze sie czepiam to trudno
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information