Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2010 - Nowy sposób dystrybucji monet

    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15056

    Ja mam to z głowy w ogóle już mnie nie interesują przepychanki z NBP-em, podobnie jak i jego tzw. monety. Najlepiej niech każdy zastanowi się czy warto wydawać 85 zł. na kawałek świecącej blaszki czy np. kupić za te same pieniądze np. rzymskiego follisa lub jakiegoś XVII-wiecznego trojaczka, czy tez jakąkolwiek inną MONETĘ z jakiegokolwiek kraju. W dodatku w wielu przypadkach jeszcze z 1/3 zostanie na drugi egzemplarz. To taka moją luźna dygresja ale naprawdę szkoda sobie szarpać nerwy. Ja już się w tym zakresie wypowiedziałem ileś postów wcześniej i najwyraźniej miałem rację.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15058

    Może i warto ZAINWESTOWAĆ "zbywające" złotówki w inne - może bardziej dochodowe - walory numizmatyczne. Ale co zrobić z pasjonatami monet polskich? Przecież oni - chyba w większości amatorzy - pragną posiadać konkretny egzemplarz z danego rocznika w swojej kolekcji; zawodowcy, firmy i - nie chcę nikogo urazić - SPEKULANCI - i tak swoje zarobią inwestując w zakupienie np. 1000 szt. z nakładu.
    A tak nawiasem, to myślę, że kolejny raz NBP szuka zarobku wyciągając pieniądze z naszych kieszeni zasłaniając się tzw. aukcją. Bo czyż nie jest oczywiste, że każdy uczestnik licytacji chcąc zagwarantować sobie otrzymanie monety (bądź monet) wystawi cenę zakupu na poziomie maksymalnym? Czysty zarobek: 20zł/szt x 55.000 szt. = 1 100 000,00 zł. Świetny interes i ZGODNIE Z PRAWEM - żaden NIK ani US się nie czepi!!!
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez mcrc. #15059

    Hurra !!! Spekulacja ukrócona !!! Teraz tylko poważne firmy się wzięły za sprzedaż monet link pozostawiam do oceny we własnym zakresie
    www.allegro.pl/item887809085_65_rocznica...itz_birkenau_10.html

    Oferta sprawdzonego sprzedawcy NBP:
    SMYCZE gumowe - MIX kolor
    PODUSZKA ELEKTRYCZNA Z POWŁOCZKĄ
    Starter SIMPLUS 9zł
    65. rocznica oswobodzenia KL Auschwitz-Birkenau 10
    Chustecznik PUDEŁKO z trawy na chusteczki BALI !!
    KAMERA OC-106C kolor **** WYPRZEDAŻ
    SIEMENS A52 - NOWY - KOMPLET, Gwarancja !!!
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15060

    Pewnie ze swietny interes i nic poza tym
    misja i dobro kolekcjonerow to tylko piekne hasla i tania propaganda.

    dla dobra kolekcjonerow mogli ustalic gorna granice na poziomie 70 zl (nie wiem ile dokladnie kosztuje NBP wyprodukowanie 10 zlotowki ale zapewne nie wiecej niz 35zl) wiec i tak zarobili by drugie tyle ale im ciagle malo.

    dla dobra kolekcjonerow mogli przeznaczyc caly naklad na sprzedaz (niech sie zdecyduja ''aukcje'' czy sklep internetowy
    cwaniactwem chca jeszcze nakrecic ceny) na allegro ludzie placa 120 - 130 zl za 10 zl w nakladzie 80 000 kiedy NBP ruszy ze swoim sklepem cena bedzie zapewne w granicach 100 zl dobrodusznie i z mysla o kolekcjonerach TANIO przeciez na allegro placiliscie po 120 zl i w ten oto prosty sposob zarobia
    po kolejne 20 zl ekstra na monecie.

    jesli ktos jeszcze wierzy w dobre checi NBP to poprostu nie dostrzega faktow.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez mcrc. #15061

    Jeszcze jedna rzecz ktoś wypatrzył że udało mi s się nabyć monetę w super systemie i napisał do mnie maila :)

    Część pozwolę sobie zacytować mam nadzieje że autor się nie pogniewa

    "brałem również udział w licytacji tej monety w N B P jednak do tej pory nie otrzymałem żadnej informacji. Mozę moja cena była zbyt niska(70zł)."

    Wygląda wiec na to że NBP olał ludzi którzy bawili się w tą ich pseudo pożal się boże licytację i nie napisał do nich nic. Nawet na podziękowanie w udziale ich nie było stać.

    Ciekawe czy ktoś kto chce kupić monetę postawi jeszcze raz na licytację czy od razu sieknie max ?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15065

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15066

    Witam :)
    Chyba trochę wszyscy już ochłonęli. I dobrze! Ale co dalej?!
    Proponuję jednak rozważyć to, co napisał powyżej borsuk, a co Shiver w innym wątku nazwał po imieniu. Powrócić do zbierania lusterek zawsze będzie można, oczywiście na normalnych warunkach, bo to przecież nie sport ekstremalny. Idąc tropem Shivera, numizmatyka ma się dobrze i tak będzie, bo nie kończy się na rodzimych lustrzankach. Już od dłuższego czasu NBP rozpoczął niebezpieczną grę, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Zwiększanie nakładów nie przyniosło właściwych efektów, nowy system jak na razie nie spowodował ograniczenia spekulacji, bo na to potrzeba trochę czasu. NBP zwiększając ponad miarę ilość emisji też źle zrobił, ponieważ wiele projektów było i jest bezsensownych, i nie wiadomo czemu miałyby one służyć. Niestety, ci co lubią i chcą zbierać polskie a zwłaszcza współczesne monety mają dylemat. Ale czy jest sens robić coś na siłę i za każdą cenę, ku chwale głównego winowajcy jakim jest bez wątpienia NBP? Na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć.
    Kolekcjonerzy wiele razy udawadniali, że nie są idiotami, tak będzie i tym razem! To nie ogon macha psem, to pies macha ogonem i o tym powinien pamiętać NBP.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15067

    4000 sztuk na sprzedaż:
    www.allegro.pl/item887332829.html


    krosman napisał/a:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15068

    dzesio4 napisał/a:
    [quote]4000 sztuk na sprzedaż:
    www.allegro.pl/item887332829.html


    wychodzi po 92 zl za sztuke czyli 7zl na blaszce x 4000 latwo obliczyc 28000 zl na czysciocha JAK TO NAZWAC ?

    tez jestem zdania ze lepiej nie zawracac sobie glowy tymi swiecidelkami bo przy obecnych nakladach (pomijajac juz to ze nie jest to zadna numizmatyka) kokosow nie zarobimy i jako forma inwestycji od roku 2008 mija sie z celem.

    dzisiaj kupilam 1 zlotowke z 1832 (Krolestwo Polskie Pod Zaborem Rosyjskim 1815-1850) za 30 euro :) wiec jest alternatywa i mysle ze coraz wiecej kolekcjonerow bedzie z niej korzystac.

    NBP strzelil sobie samoboja mecz jeszcze trwa ale czy beda umieli go wygrac zalezy tylko od nich.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15071

    Valkiria napisał/a:
    [quote]dzesio4 napisał/a:
    dzisiaj kupilam 1 zlotowke z 1832 (Krolestwo Polskie Pod Zaborem Rosyjskim 1815-1850) za 30 euro :) wiec jest alternatywa i mysle ze coraz wiecej kolekcjonerow bedzie z niej korzystac.


    Daj linka do tej aukcji ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15072

    Valkiria, on raczej tego nie sprzeda i nie zarobi. Inna sprawa, że znowu coś niegra. Jak wreszcie było z redukcjami, skoro pojawiają się takie oferty. W sumie jak ktoś wyliczył na allegro:
    Ilość wystawionych sztuk Auschwitz - 10262 szt (czyli ok. 20% wystawionych w kolekcjonerze).
    KT najtańsze - 89,89 zł
    KT najdroższe - 109,99 zł
    Ilość aukcji - 80.

    Na innych forach podobne opinie i wcale nie odosobnione. Co na to Pan Polkowski? Christina, czy jeszcze liczysz na poważne traktowanie? Nadal uważasz, że czepiałem się bez powodu? Mimo wszystko chciałbym poznać i Twoją opinię.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15073

    Chyba jest jeszcze w szoku pourazowym ;) Chyba jej idealny Świat rysowany przez tego Pana prysł jak bańka mydlana ale to i nawet dobrze im wcześniej tym lepiej dla niej. A jeśli nie to i tak lepiej dla prawdziwej numizmatyki. Im szybciej to pierdyknie tym lepiej. Wypije dzisiaj za to, hej :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15074

    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15075

    Drogie Panie. Drodzy Panowie. 14 stycznia skończył się w Polsce NARODOWY LUSTRZANKISM!!!
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15076

    " Zostawcie NBP. Nie wyciągajcie go! Tam ciągle gra muzyka, a oni w tańcu śnią. Niezatapialnie śnią. Nieosiągalnie śnią. Nieosiągalny, niezatapialny sen..."
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15077

    Ta sytuacja przypomina powiedzenie: operacja udała się ale pacjent zmarł :)
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15078

    Amen :P
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15083

    A ja bym nie zrzucał całej winy na NBP. To przecież "Firmy Numizmatyczne" wywindowały cene KL na poziomie 85,00 PLN. Trzeba dodać że większośc Firm oferujących sreberka w abonamencie określiło cenę sprzedaży jako cena sprzedaży NBP + 10% marży. Jasno wynika z tego że czym wyższa cena tym wiekszy zysk.
    A może NBP opublikuje wykaz firm rekordzistów które otrzymały (wylicytowały) największe ilości monet.

    Co wy na to?
    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15084

    85 za lustrzaną dziesiątkę i prawie 1200 zł za złotą setkę? Powariowali w tym NBP. No cóż - odczekam spokojnie i kupię za jakiś czas na szrocie za ćwierć ceny.

    Pytanie techniczne: jak myślicie, czy w katalogach za rok 2010 w pozycji 'cena emisyjna' będą wpisywać cenę ustaloną na aukcji NBP, czy też wyjściową cenę przed aukcją?
    • Offline
    • Oklaski: -1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez data3311. #15085

    A ja za 82 zł kupiłem sobie srebrną sztabkę zamiast 10 zł . Sztabka uncjowa- czyste srebro i też się "świeci", do tego to pierwsza całkowicie polska sztabka wybita przez SM. Jako inwestycja na pewno lepsza od tych 10 zł. Przy takich nakładach jak serwuje nam NBP 10 zł powinno kosztować 55 zł.
    Zakończyłem przygodę z NBP na 2009 roku. I życzę wszystkiego dobrego tym co zrobią to samo.
    Pozdrawiam
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.38 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information