Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: W co inwestować po "kompromitacji" NBP ??

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15219

    Piotr_k84 moze to wynika z bardzo okrojonej albo rzadnej wiedzy przecietnego "zbieracza"
    ilosci literatury w tym temacie
    licznych falsow (stara polska)
    wysokich cen
    mozna by wymieniac...
    temat niszowy dla wybranych DOSWIADCZONYCH kolekcjonerow
    przypomnij sobie jak sam zaczynales co to bylo PRL?
    pozniej II RP ?, lustrzanki III RP ? wszystko przychodzi z doswiadczeniem na poczatku wszyscy bladzimy ;)
    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15222

    Witaj Piotrze,
    Długo się nie pojawiałeś. Niestety, medalierstwo to nie jest inwestycja jakiej się wielu spodziewa. Na medalach szybko trudno się wzbogadzić ;) Owszem, to może być inwestycja, ale liczona na lata. Wiele medali bardzo rzadko pojawia się na aukcjach, a niektóre praktycznie w ogóle. Piszesz o okresie międzywojennym, ale to jest "sport" dla bardziej zaawansowanych i wytrawnych zbieraczy (tak jak zauważyła to Valkiria), którzy mają na ten temat sporą wiedzę i doświadczenie. Ostatnio na allegro pojawiła się cała seria plakiet z tego okresu (stosowne linki w wątku do artykułu o plakietach). Masz rację, że medalierstwo jest niedoceniane i z pewnością będzie kiedyś miało swoje 5 minut.
    Zresztą, a czymże są współczesne lustrzanki? Czy to na pewno monety??? Gdyby nie nominał i symbol orła w koronie (nie zawsze na pierwszym planie!) niczym więcej nie przypominają monet?!
    Do inwestowania przewidziano raczej monety bulionowe.
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15239

    Valkiria napisał/a:
    ale legendy o smoku wawelskim raczej nie zrobia... ;)

    Mcrc jasne jest to alternatywa choc 60 000 to nie jest niski naklad dla lustrzanek

    co do ilosci emisji zgadzam sie w 100%
    ktos to juz na tym forum okreslil brzydko ale trafnie
    "sraczka nakladowa" :( ale trudno sie dziwic NBP
    tak latwych pieniedzy nikt w polsce nie zarabia.


    Tak to prawda, nakład dość duży (60 tys.)chodzi tylko o alternatywę, nie wiem dla niektórych może to być szlak bursztynowy, znaki zodiaku z białorusi etc. Co do medalierstwa faktycznie chyba wiedzy brak. W każdym razie chodzi o to że właściwie tematów nie brakuje i tym należy się cieszyć :)
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15271

    Piotr_k84 napisał/a:
    Dlaczego szukacie tylko wśród współczesnej numizmatyki?. Ja już dawno zakończyłem - nazwijmy to "współczesne" kolekcjonerstwo. POlecam jako pasję kolekcjonerstwa (ktoś może traktować to jako inwestycję), międzywojenne medalierstwo polskie, oraz stare monety polski królewskiej.

    Nie będę się rozpisywał za wszystkimi za i przeciw, po prostu proponuję. Medalierstwo międzywojenne jest bardzo, ale to bardzo niedocenione......jeszcze.

    Medalierstwo ma coś w sobie ale jeszcze jest tematem powiedzmy nierozpowszechnionym do tego stopnia żeby było można coś na ten temat poczytać,pooceniać,postudiować w tym kierunku?? :dry:
    Tak jak Valkiria napisała żeby nie natknąć się na jakieś falsy....... :(
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15272

    Ale chodzi mi jeszcze jedna myśl po głowie bo zapomniałem wspomnieć że zbieram jeszcze Monety Zastępcze (o 2 zł GN'ach też nie wspomniałem)
    Mają swój urok w sobie i nakłady są małe :laugh:
    Osobiście bardziej mi się podobają od naszych lustrzanek ;)
    Będę musiał przeprosić się z wujkiem ebay'em i może coś zakupić.
    Ale nadal nie mam jeszcze głównej myśli,w co........ :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15284

    Jak się zdecydujesz to daj znać :)
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15353

    Kropek napisał/a:
    Jak się zdecydujesz to daj znać :)

    Widze kolego że Ty też jesteś nie zdecydowany :side:
    Ja już prawdopodobnie wiem co będę zbierał!!
    Tylko widzę że różnica między nami jest taka że Ty chcesz zarobić na monetach :huh:
    A ja robię to z pasją i poświęcałem temu dużo czasu do póki NBP się nie pogrążyło :(
    W życiu człowieka przychodzi taki czas że człowiek chce"spróbować" czegoś innego?!
    U mnie właśnie nadszedł :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15357

    Wtrącę się do dyskusji bo trochę już się kolekcjonerstwem param od 1976 na poważnie wcześniej tak dorywczo. Ja do tematu podchodzę nieco inaczej, dla mnie jest sztuka i do monety czy banknotu podchodzę jak do rękodzieła mincerza czy rytownika . Wyłapuję od zagranicznych kolekcjonerów i aukcjach polskie monety piastów śląskich itp. których miejsce jest w tym kraju .
    Jeśli ktoś podchodzi do kolekcjonerstwa jak do lokaty kapitału to moim zdaniem zbłądził . Może giełda , sztabki złota albo fundusze powiernicze . Kolekcjoner to ten który powinien zapobiegać niszczeniu numizmatów , które są dobrami narodowymi
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15361

    Spytko napisał/a:
    Wtrącę się do dyskusji bo trochę już się kolekcjonerstwem param od 1976 na poważnie wcześniej tak dorywczo. Ja do tematu podchodzę nieco inaczej, dla mnie jest sztuka i do monety czy banknotu podchodzę jak do rękodzieła mincerza czy rytownika . Wyłapuję od zagranicznych kolekcjonerów i aukcjach polskie monety piastów śląskich itp. których miejsce jest w tym kraju .
    Jeśli ktoś podchodzi do kolekcjonerstwa jak do lokaty kapitału to moim zdaniem zbłądził . Może giełda , sztabki złota albo fundusze powiernicze . Kolekcjoner to ten który powinien zapobiegać niszczeniu numizmatów , które są dobrami narodowymi

    Kolego święte słowa :) :) :) :)
    A zwłaszcza te słowa : "Jeśli ktoś podchodzi do kolekcjonerstwa jak do lokaty kapitału to moim zdaniem zbłądził . Może giełda , sztabki złota albo fundusze powiernicze . Kolekcjoner to ten który powinien zapobiegać niszczeniu numizmatów , które są dobrami narodowymi"
    Ja podchodzę do tematu tak samo,to nie giełda ;) .Dziękuje :)
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15362

    Spytko,plusik dla Ciebie :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15366

    tylko ze dzieki kilku artykulom w prasie i programach w tv
    ludzie uwierzyli ze na monetach mozna zbic majatek
    trudno tacy ludzie beda sie pojawiac i znikac a prawdziwi kolekcjonerzy beda zawsze ci pierwsi tez sa potrzebni napedzaja rynek chlona to co prawdziwi numizmatycy odrzucaja ;)
  • O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Piotr_k84. #15367

    Tematy inwestycyjne zawsze na portalach numizmatycznych cieszyły się powodzenie, zatem coś dla inwestorów......Iwan Chrucki - njanowsza moneta z serii Malarze Świata wybita w nakałdzie 4 000 sztuk.

    Pierwszy z serii Ajwazowski w nakładzie 5 000 sztuk od około 150 zł zdrożał do blisko 900 zł.

    Kto lubi żyłkę hazardu może spróbować, ale na kokosy bym nie liczył, bo mimo niskiego nakłądu bardzo duża ilośc jest na polskim rynku: www.allegro.pl/search.php?buy=0&cate...ing=chrucki&fb=1

    kolejne sa licytowane
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15368

    Fakt, przekonaliście mnie, że zarabianie na monetach nie ma sensu. Zbieranie monet to bardzo interesujące hobby, ale jednak trzeba się na tym znać i mieć kapitał. Ja jak na razie kapitału wystarczającego nie posiadam. I znać też się nie znam.
    Postanowiłem, że gdy trochę zarobię w życiu pracując, inwestując w jakieś tam rzeczy (nie mam na myśli monet tym razem) to wtedy zacznę się bawić w kolekcjonowanie monet. Ale zupełnie dla przyjemności a nie zarobku.

    Dziękuję wszystkim za chęć pomocy, życzę uzbierania kolekcji marzeń i pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15369

    Valkiria napisał/a:
    tylko ze dzieki kilku artykulom w prasie i programach w tv
    ludzie uwierzyli ze na monetach mozna zbic majatek
    trudno tacy ludzie beda sie pojawiac i znikac a prawdziwi kolekcjonerzy beda zawsze ci pierwsi tez sa potrzebni napedzaja rynek chlona to co prawdziwi numizmatycy odrzucaja ;)

    Co prawda,to prawda :dry:
    Tak sobie czytam niektóre tamaty na forach i większość tych tematów związanych jest z: "co kupić i kiedy sprzedać żeby najlepiej zarobić" :S
    Takie głównie pytania zauważam a nam nie o to chodzi!! ;)
    Ja zacząłem swoją pasje z monetami odkąd dostałem od rodzićów parę sztuk 2 GN'ów i jedną lustrzankę :)
    Tak mnie to wciągnęło że nawet przez myśl nigdy mi nie przeszła żeby zarabiać na nich :blink:
    To nie oto chodzi....... :silly:
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15370

    Jak na kalkomanię to drogo . Z monetą to niewiele ma wspólnego .
    A może w zamian taki numizmaty
    cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&a...geName=STRK:MEWAX:IT
    cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&a...geName=STRK:MEWAX:IT
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15371

    Piotr_k84 napisał/a:
    Tematy inwestycyjne zawsze na portalach numizmatycznych cieszyły się powodzenie, zatem coś dla inwestorów......Iwan Chrucki - njanowsza moneta z serii Malarze Świata wybita w nakałdzie 4 000 sztuk.

    Pierwszy z serii Ajwazowski w nakładzie 5 000 sztuk od około 150 zł zdrożał do blisko 900 zł.

    Kto lubi żyłkę hazardu może spróbować, ale na kokosy bym nie liczył, bo mimo niskiego nakłądu bardzo duża ilośc jest na polskim rynku: www.allegro.pl/search.php?buy=0&cate...ing=chrucki&fb=1

    kolejne sa licytowane


    zgadza sie swietny przyklad monety pod inwestycje w dodatku z mennicy polskiej
    ale tez raczej szybki zarobek nie wchodzi tutaj w rachube minimum 2-3 lata
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15372

    ostatnio sam takiego mexicana sprzedawałem - kawał srebra, a jaka zabawa w ustaleniu mennicy i mincerza po literkach (sporo kombinacji do dopasowywania)
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:W co inwestować po "kompromitacji" NBP ?? 14 lat, 3 miesięcy temu #15374

    A no jakoś trzeba ogłupić ludzi , a rachunek jest prosty 1000000 szt nakładu x 2 zł to już 2000000 , w latach urodzaju 20 szt rocznie to tylko w samych 2 złotówkach zamrożone jest 40 mln zł. do tego srebro lekko 50 mln . Zdejmuje się z rynku pieniądz , mennica ma zajęcie , "głupki" stoją pod bankami jak po nie wiem co , a i tak największą kasę zrobią zaprzyjaźnione sklepiki bo sprzedając po cenie zakupu i tak mają 22 % zwrotu VAT . Tylko te biedaki co się nastali pod bankami kalkulują ile lat przetrzymać , żeby wyjść na swoje , no chyba , że się trafi na coś wyjątkowego , tylko jak zgadnąć co rynek uzna za rarytas
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15375

    Więc parę osób szukających tu na forum tematów "w co i....." już mają temat do zaczepienia :dry:
    Jaj "oni" to mówią?? - PIENIĄDZ ROBI PIENIĄDZ :(
    Ale nam nie o to chodzi...... :silly:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:W co inwestować po 14 lat, 3 miesięcy temu #15385

    Spytko napisał/a:
    A no jakoś trzeba ogłupić ludzi , a rachunek jest prosty 1000000 szt nakładu x 2 zł to już 2000000 , w latach urodzaju 20 szt rocznie to tylko w samych 2 złotówkach zamrożone jest 40 mln zł. do tego srebro lekko 50 mln . Zdejmuje się z rynku pieniądz , mennica ma zajęcie , "głupki" stoją pod bankami jak po nie wiem co , a i tak największą kasę zrobią zaprzyjaźnione sklepiki bo sprzedając po cenie zakupu i tak mają 22 % zwrotu VAT . Tylko te biedaki co się nastali pod bankami kalkulują ile lat przetrzymać , żeby wyjść na swoje , no chyba , że się trafi na coś wyjątkowego , tylko jak zgadnąć co rynek uzna za rarytas

    Witam na Forum!
    Spytko, podpowiedz proszę na czym polega zwrot VAT-u przy sprzedaży monet?
    Pozdrawiam
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information