Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2010 - Nowy sposób dystrybucji monet

    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15089

    borsuk1977 napisał/a:
    Chyba jest jeszcze w szoku pourazowym ;) Chyba jej idealny Świat rysowany przez tego Pana prysł jak bańka mydlana ale to i nawet dobrze im wcześniej tym lepiej dla niej. A jeśli nie to i tak lepiej dla prawdziwej numizmatyki. Im szybciej to pierdyknie tym lepiej. Wypije dzisiaj za to, hej :)


    Nie, w domu byłam i miałam problemy z netem. Ale już jestem by Was denerwować:D

    To jest pierwsza aukcja. To że tak przebiegła nie oznacza, że wszystkie tak będą.
    Idę o zakład, że koleś z aukcji z allegro, co ma 4tys monet ich w taki sposób nie sprzeda. No bo chyba aż tak naiwnych ludzi to nie ma.
    Więc za jakiś czas pewnie wystawi je pojedynczo, z ciekawości czy mam rację poobserwuje tego allegrowicza:)
    Jeżeli był jakiś kolekcjoner, któremu bardzo zależało na tej monecie, to dał 85zł i ją dostał. Jeżeli ten sam kolekcjoner w zeszłym roku chciał dostać podobną monetę, to też musiał zapłacić powyżej emisyjnej, prawda?
    Tyle że wtedy zyski szły w kieszeń ludzi a teraz NBP. Rozumiem ze niektórych to boli, gdybym miała firmę to też by mnie to bolało.
    Z oceną systemu wstrzymam się jeszcze kilka aukcji, Wam też to proponuje.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15100

    Witaj Christina, bo już zaczynałem się niepokoić o Ciebie ;)

    Christina napisała:
    Jeżeli był jakiś kolekcjoner, któremu bardzo zależało na tej monecie, to dał 85zł i ją dostał. Jeżeli ten sam kolekcjoner w zeszłym roku chciał dostać podobną monetę, to też musiał zapłacić powyżej emisyjnej, prawda?


    Niestety, Christina to nie jest prawda. Mam wszystkie z ubiegłego roku po cenie emisyjnej, czyli 10 zł w cenie od 63 do 73 zł. Już wtedy ceny były wysokie, a teraz to kosmos. Przyjmując, że gdyby nie nowy system, to cena emisyjna wynosiłaby 64 zł. Jeżeli za monetę mam dać teraz 94 zł (wliczając prowizję mojego dostawcy), to jak dla mnie wzrosła ona o 47%. Tak więc jest sens brnąć i cieszyć się, że kupiło się blaszkę wartą góra 50 zł za prawie dwukrotną cenę?
    Tak jak już pisałem nie zamierzałem, a teraz tym bardziej nie zamierzam uczestniczyć w procederze narzuconym nam przez NBP. Ceny abstrakcyjne, zważywszy na wielkość emisji. Jak sądzę, to znajdzie się wielu o podobnym zdaniu i również podobnie postąpią jak ja już po tej pierwszej aukcji.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę takiego samopoczucia po następnej i następnej tzw. aukcji.
    PS.
    A Ty ją kupiłaś za te 85 zł? Pytam tylko z czystej ciekawości ;)
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15107

    Ja kupiłem, choć uważam że cena jest wysoka. Chciałem zobaczyć jak działa cały ten kolekcjoner i potwierdziły się moje najgorsze obawy. Co do kolejnych tzw. aukcji będę się zastanawiał. Myślę że to wszystko się wywali jak NBP przeznaczy całą emisję tzn 100tys. monet ciekawe kto to wszystko wchłonie szczególnie że ceny są nie atrakcyjne.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15110

    Po popisie NBP w ubiegłym roku, moje nastawienie bardzo zweryfikowałem. Postanowiłem nie uczestniczyć w projekcie co się zowie: kolekcjoner. Z początkowej chęci inwestowania w monety, od 6 lat kolekcjonowanie stało się pasją. Pamiętam jak po długiej przerwie ok 5-6 lat temu kupiłem pierwszą lustrzankę, byłem zachwycony jej jakością (choćby w porównaniu z monetami PRL). Niektórzy nie uważają za kolekcjonerstwo zbieranie lustrzanek. Może i mają rację. Lustrzanki są w sumie technicznie dopieszczone, ale z monetami to mają naprawdę niewiele wspólnego. Pieniądze przecież służyły i jeszcze jakiś czas będą służyły do finalizowania transakcji. Dlatego większe zainteresowanie wzbudzały u mnie monety obiegowe i chyba tak pozostanie. A co do kolekcjonerskich lustrzanek... niektóre zapewne będę starał się zdobyć, ale czy za każdą cenę, tego nie wiem. Chciałbym kontynuować niektóre serie tematyczne, zgodne z wcześniej obranym kierunkiem, ale nie na siłę i za wszelką cenę.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15112

    Mimo iż wcześniej prowadziłem abonament na monety teraz do wszystkich swoich klientów zadzwoniłem i powiedziałem im żeby nie kupowali w tej chwili tej monety za tą cenę i kolejnej bo cena zapewne za jakiś czas znacznie spadnie jak NBP wpuści do obiegu pozostałą część nakładu.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15114

    Szczerze mówiąc, na to liczę, choć akurat Auschwitz nie jest taką monetą, która komponuje się we wspomniane serie. Ja również zrezygnowałem z abonamentu ;) Powodem nie tylko był kolekcjoner, ale również wielkości oferowanych nakładów oraz... coraz bardziej rozbuchane plany emisyjne i wydawanie monet trochę na siłę, bez szczególnej przyczyny (dziwne rocznice, podwójne monety danej emisji, brak kontynuacji zaczętych serii).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15116

    No to Nas troche przekrecaja.Mysle ze wiekszosc monet bedzie wychodzic z banku z cena max bo chcac miec gwarancje otrzymania monety tak trzeba licytowac.Wystarczy jeszcze jak postrasza redukcja i cena leci.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15117

    Gucio, jeżeli nie zrozumieją zarządzający w NBP, że zarzynając kurę pozbawią się złotych jajek, to za niedługi czas sami się przekręcą. Wtedy trudno będzie im upchnąć nawet połowę z obecnych 100 tyś. emisji.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15118

    Widzę, że komuś się bardzo nie spodobało, to co napisałem. Co tak zabolało?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15123

    lynx napisał/a:
    Witaj Christina, bo już zaczynałem się niepokoić o Ciebie ;)
    Niestety, Christina to nie jest prawda. Mam wszystkie z ubiegłego roku po cenie emisyjnej, czyli 10 zł w cenie od 63 do 73 zł. Już wtedy ceny były wysokie, a teraz to kosmos. Przyjmując, że gdyby nie nowy system, to cena emisyjna wynosiłaby 64 zł. Jeżeli za monetę mam dać teraz 94 zł (wliczając prowizję mojego dostawcy), to jak dla mnie wzrosła ona o 47%. Tak więc jest sens brnąć i cieszyć się, że kupiło się blaszkę wartą góra 50 zł za prawie dwukrotną cenę?

    PS.
    A Ty ją kupiłaś za te 85 zł? Pytam tylko z czystej ciekawości ;)


    Ja nie licytowałam:)

    Co to cen. Czy każdy miał tyle szczęścia co Ty? Myślę ze nie.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15124

    No to duży zawód mi sprawiłaś ;) Ty taka zwolenniczka nowego systemu nie licytowałaś?!
    W tym, że nabywałem w ub. roku lusterka w cenach emisyjnych, nie ma szczęścia tylko mój pragmatyzm. Wybrałem sklep numizmatyczny, zapisałem się i abonament zrealizowałem bez zbędnego stania w kolejkach pod i w oddziale NBP.
    Monety odbierałem osobiście w dogodnym dla siebie czasie, choć mogłem zlecić przesyłkę :) Każdy mógł to samo zrobić co i ja. Mój dostawca nie zawiódł mnie przez ponad 2 lata i nadal będę z jego usług korzystał. Czego więcej chcieć?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15125

    Christina nie licytowala bedzie teraz musiala kupic monete od spekulanta ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15150

    lynx napisał/a:
    No to duży zawód mi sprawiłaś ;) Ty taka zwolenniczka nowego systemu nie licytowałaś?!
    W tym, że nabywałem w ub. roku lusterka w cenach emisyjnych, nie ma szczęścia tylko mój pragmatyzm. Wybrałem sklep numizmatyczny, zapisałem się i abonament zrealizowałem bez zbędnego stania w kolejkach pod i w oddziale NBP.
    Monety odbierałem osobiście w dogodnym dla siebie czasie, choć mogłem zlecić przesyłkę :) Każdy mógł to samo zrobić co i ja. Mój dostawca nie zawiódł mnie przez ponad 2 lata i nadal będę z jego usług korzystał. Czego więcej chcieć?


    System systemem a moneta monetą :)

    Ty miałeś abonament, ale nie każdemu się ta opcja podobała. W końcu z jakiegoś powodu ludzie w kolejkach stali.
    Tu wrócę do mojego optymizmu:):
    Jeżeli trochę się rynek ustabilizuje, sprzedawcy grabi przekonają się, że jednak interesu życia na monetach nie zrobią, limity dla firm będą mniejsze to myślę, że system się sprawdzi i cena nie będzie taka jak teraz.
    To co piszę nie jest nierealne, no bo nie wierzę że zarobią ci, co kupili dużo tych monet teraz, więc szybko z tego zrezygnują. A myślę ze głównie firmy (rozumiem przez to wszystkich z dużym limitem) licytowały maksa.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15151

    mysle ze twoj optymizm jest poraz kolejny na wyrost
    jesli takie rzeczy dzialy sie przy emisji umowmy sie niezapieknej KL Auschwitz to co dopiero bedzie sie dzialo przy monetach z kontynuowanych serji zwierzak,historja jazdy polskiej,lub ciekawszych w tym roku jak Grunwald ...

    nie liczyla bym na stabilizacje :(
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15154

    Trochę z innej beczki. Przepraszam czy kupowaliście w zeszłym roku po cenach emisyjnych? Każda monetka powyżej 50000 szła na rynku wtórnym dużo poniżej emisyjnej. Wyjątkiem były właśnie emisje 50 tysięczne.Po co było przepłacać?
    • Offline
    • Oklaski: -1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15155

    Ja kupiłem po cenach emisyjnych właśnie te 3 monety 50-tysięczne (kompania, getto i państwo podziemne), kilka w PKO BP, a kilka na allegro. Za żadną dyszkę nie zapłaciłem więcej niż 75 zł (z reguły sporo mniej).

    W tym roku chcę kupić tylko zwierzaczka, może jeszcze jakieś 2 z ładnymi wizerunkami. Poza tym wolę kupować dużo bardziej współmierne do ceny dyszki z lat do 2007 oraz obiegówki z IIRP.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15181

    Cena już prawie emisyjna:
    www.allegro.pl/item891244360_65_rocznica...itz_birkenau_10.html
    Jak odliczy prowizję allegro to zarobek zerowy!
    Z tego co pamiętam to ta firma wystawiała spore ilości i nie sprzedali za wiele.
    Ciekaw jestem czy odbiorą monety z NBP?
    Albo odbiorą a za parę dni będą sprzedawać po 80 albo 70 żeby się tego szybko pozbyć
    • Offline
    • Oklaski: 1
    post tenebras spero lucem

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15282

    ...no i ten dopisek z 21 " Na tej aukcji od teraz BRAK ODBIORU OSOBISTEGO !!!

    Odbiór osobisty możliwy jest na innych aukcjach, które kończą się za parę dni. " :laugh:

    A list polecony 9 zł ...czyli drobny zarobek jest ale koszcie wysyłki...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu #15285

    kabinuja jak kon pod gore ;) zeby zarobic pare groszy ale trudno sie dziwic.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:2010 - Nowy sposób dystrybucji monet 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez krzysztofn. #15292

Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information