Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: sklepy numizmatyczne

    • Offline
    • Oklaski: 6

    sklepy numizmatyczne 13 lat, 8 miesięcy temu #19368

    Koledzy mam pytanie.
    W Polsce funkcjonuje pewnie ponad setka sklepów numizmatycznych. I tak się zastanawiam - na czym one zarabiają? Bo - skoro prosperują - to na czymś muszą zarabiać. I nie chodzi mi tu o specjalistyczne sklepy w dużych miastach gdzie dużą część handlu stanowią monety historyczne z różnych okresów i państw. Chodzi mi o ogromną liczbę sklepów gdzie handluje się prawie wyłącznie monetami z III RP, PRL i ewentualnie śladowymi ilościami II RP. Rynek współczesnych lustrzanek leży, Kolekcjoner rządzi, a oni wychodzą na swoje. W sklepie w którym kupuję czasami ceny są zbliżone (lub często identyczne) jak na Allegro. Więc skąd biorą tańsze monety żeby sprzedawać je po takich cenach (z zyskiem)?! Rozumiem, że czasami udaje się kupić taniej większą kolekcję i sprzedawać ją drożej pojedynczo - ale to się zdarza czasami. Wiele z tych sklepów ma dobre lokalizacje, a to oznacza wysoki czynsz - do tego podatki, zus, media, no i zysk dla właściciela.
    Do numizmatyki podchodzę przede wszystkim kolekcjonersko, a nie inwestycyjnie więc nie bardzo znam się na zarabianiu na monetach.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O: sklepy numizmatyczne 13 lat, 8 miesięcy temu #19369

    Ja bym dodał do tego kolejną niewiadomą: nastawienie własciciela. Wielokrotnie bowiem próbowałem a to coś kupić, a to czegoś dowiedzieć, o coś zapytać w Gibonie na Floriańskiej i za każdym razem byłem traktowany jak zło ostateczne. Wielce miły pan właściciel zachowywał się bowiem jak cierpiący na chroniczne zaparcia i depresję frustrat. Jak tak się da egzystować, tyłkiem do klienta, to nie mam pojęcia.

    Co zaś do utrzymywania się sklepów: wiele robi pieniądze na abonamentach, które mimo istnienia Kolekcjonera trwają w najlepsze, a do tego solidny obrót generują na Allegro. Stąd wychodzą na swoje mimo że do fizycznej siedziby nie zagląda czasem pies z kulawą nogą.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O: sklepy numizmatyczne 13 lat, 8 miesięcy temu #19370

    "a do tego solidny obrót generują na Allegro"

    Ale skąd biorą tańsze monety żeby je sprzedać z zyskiem (po cenach rynkowych)na allegro?!
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: sklepy numizmatyczne 13 lat, 8 miesięcy temu #19376

    od laikow ;)
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O: sklepy numizmatyczne 13 lat, 8 miesięcy temu #19379

    albo kupują całe pudła monet "po dziadku" albo "z reorganizacji kolekcji" albo "znalezione a ja się na tym nie znam i mnie to nie interesuje" na allegro. :) ;)
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O: sklepy numizmatyczne 13 lat, 8 miesięcy temu #19382

    Sklepy przyjmują też monety w komis, a nierzadko skupują je. Sprzedaż nie jest koniecznie ograniczona do współczesnych, emitowanych na bieżąco sreberek.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information