Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pomoc

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu #25974

    Witam gorąco wszystkich i mam pytanie.Czy istnieje i jaka może być wartość monety 5 groszy z 1923 roku bitej w miedzioniklu ze znakami na awersie monety w ogonie orła podobny znak do P po prawej stronie a lewa część ogona zakończona kropka lub gwiazdka zaznaczam że moneta jest w 3 stanie zachowania i jest pokryta patyną a nie mam takiego powiększenia żeby dokładnie sprecyzować.Zdjęcia dodam jak zrobię o dobrej rozdzielczości i powiększeniu.Dodam że nie znalazłem na aukcjach drugiej takiej. Bardzo proszę o pomoc.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu #25975

    Istnieje taka moneta, ale w nie znanym nakładzie i jest to chyba próba. Moneta została wybita ze stopu Ni -nickiel. Więcej znajdziesz na ten temat tutaj:
    monetowo.pl/Katalog-Monet/a/s=5%7Cgroszy%7C1923
    Za tę wiadomość podziękował(a): miro1149
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu #25976

    Numer monety w katalogu Krause: KM# Pn243 . Jeżeli ta moneta nie jest podróbką to na pewno jest dużo warta, ile nie jestem wstanie powiedzieć, ale na pewno kilka tysięcy złotych.
    Za tę wiadomość podziękował(a): miro1149
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu #25985

    Próba miedzioniklowa z datą 1923 nie jest nigdzie notowana. Nikiel z kolei łatwo sprawdzić magnesem.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu #25988

    Owszem ale składnikami jest miedz i nikiel a nie zetrę patyny żeby się przekonać i jeszcze te oznaczenia.Przyszło mi do głowy ze może to być jakaś przeróbka monety mosiężnej ale nie widzę powodu by to robić.A gdzie mogę zrobić dokładną analizę metalu i potwierdzić orginalność.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu #25991

    Wstaw fotki prosze,ciekawia mnie te oznaczenia.
    Najlatwiej sprawdzic sklad nowoczesnym wykrywaczem do metalu
    z funkcja wyswietlania numerycznej identyfikacji wykrywanego metalu,
    metoda bezinwazyjna.
    Za tę wiadomość podziękował(a): miro1149
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu #25997

    Wiem Valkirio że uwielbiasz ten okres i obiecuję ze wstawię fotki jak zrobię dobrze widoczne ponieważ nie mam na tyle dobrego sprzętu.Dodam że waga doładna do ważenia listów pokazuje równe 3 gramy. Proszę o cierpliwość.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu #26009

    O to zdjęcie monety rewers tylko że w orginale lepiej.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez miro1149. Powód: chcę coś dopisać #26010

    I awers nie wiem czy będą pomocne przy tym świetle nocnym.Jeżeli nie postaram się o lepsze.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu #26036

    Witam wszystkich.Mam pyanie czy te fotki, ktore dodałem sa pomocne czy zrobic w lepszej jakości? Proszę o odpowiedz i z gory dziekuje
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Pomoc 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #26041

    Masz w aparacie funkcje makro?

    zerknij jak zrobic dobre fotki www.katalogmonet.pl/Poradnik/Fotografowanie-monet
    Za tę wiadomość podziękował(a): miro1149
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Pomoc 12 lat temu #26675

    monetowo.pl/Katalog-Monet/Europa/Europa-...bne/5-Groszy/1923-Ni

    Za pozwoleniem z przyjemnością zaktualizujemy emisję monety o zdjęcia.

    Pozdrawiam,
    pk
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Pomoc 11 lat, 12 miesięcy temu #26725

    Moneta nie jest z niklu a jej skład metali nie jest zbadany a więc moim skromnym zdaniem nie można publikować zdjęć z opisem aby nie wprowadzać w błąd użytkowników.Jeżeli moneta jet z innego metalu jak mosiądz potwierdzona badaniem 2 niezależnych ekspertów to oczywiście dam znać na forum.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information