Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 1 guinea 2012

    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26181

    Właśnie tak mam zamiar zrobić Lynx. Od początku byłem nastawiony na emitowanie monet tylko i wyłącznie z bohaterami KG. Jednak chciałem, aby pierwsza moneta była z wizerunkiem założyciela królestwa. Odnośnie drugiej z Papieżem, to podsunął mi pomysł obywatel i uległem jego pomysłowi. Ww obywatel stwierdził, że Jan Paweł II to osoba będąca bohaterem dla wszystkich i jego wizerunek powinien się znaleść na monecie każdego państwa, bez wględu na przekonania. Więc po ustnym pozwoleniu Watykanu KG wybiło tą monetę. Obecnie KG zmienia kurs, koncentruje się na biciu 1 gwinejówek, z racji niższej ceny moneta będzie dostępna dla większej rzeszy miłośników micronations i KG. Na monecie 1 guinea na pewno znajdzą się wizerunki najsłynniejszych Geniuszy.

    Jednak pomimo wszystko prosiłbym o ocenę i pomoc w projekcie, bez wzgledu czy opinie bądą pozytywne, czy negatywne. Moneta ta będzie wybita jednostronnie, stemplem medalierskim, głebokim, będzie to moneta- medal (będzie można za nią kupować, ale będzie jednostronna i wygląd dobrego medalu).
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26188

    Zamieszczam ostateczny projekt. W kółeczka zostaną wpisane inicjały D G widoczne po 10x powiększeniu (na projekcie trzeba było powiększyć). Chciałem też umieścić perełki na obrzeżu, ale artysta doradził mi, że lepsze będzie cieniutka jednolita linia. Stwierdził on, że będzie to trudniejsze do wykonania, ale chce zrobić prawdziwe "cacuszko". Widać, że człowiek z pasją i bardzo uzdolniony (sądząc po jego wcześniejszych monetach.
    Załączniki:
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26191

    Projekt mi się bardzo podoba, zwłaszcza typowo polsko-białoruskie zwierze w środku, nawiązujące do tradycji i kultury.
    Bardzo trafnym pomysłem jest też to, że To Coś jest tylko jednostronne, zawsze to pozostanie jedna strona niezeszpecona.
    Pozdrawiam.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez rey77. #26192

    Jak już wcześniej powiedziałem projekt KG nie nawiązuje ani do kultury Polskiej, ani Białoruskiej. Mamy własną kulturę. TO, że część przodków narodu Geniusz działało na rzecz Polski, czy Białorusi, nie świadczy wcale, że mamy umieszczać na swoich monetach ich symbole. Tak samo jak Polacy nie umieszczają na Polskich monetach symboli np. Irackich.
    Nie sądze też, aby moneta była szpetna. jest wykonywana przez artystę-mincerza, który dysponuje narzędziami nowoczesnymi. Jeżeli jej wykonanie będzie szpetne, to nazwij tak też wszystkie monety starożytne greckie i polskie barokowe, renesansowe. Bo moneta będzie wykonana taką samą metodą jak tamte, tylko przy zastosowaniu lepszej technologii. Jeśli chodzi ci to projekt- to po to napisałem, żeby osoby znające się na temacie powiedziały co otym sądza i co trzeba zmienić. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i mogą się jemu takie monety nie podobać. Pomimo wszystko dziękuję za opinię i pozdrawiam.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26193

    No to chciałabym się dowiedzieć do czego w Waszej kulturze nawiązuje ten numizmat.
    Opisz mi proszę symbolikę. Generalnie popelina straszna, w paincie mogę zrobić lepszy projekt. Nie dość że nie moneta, nie dość że nie władca, nie królestwo... widać MEDALIER dopasował się poziomem.
    Za tę wiadomość podziękował(a): Valkiria
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26194

    Symbolika na monecie to nasze godło. Jaguar- ustanowiony godłem KG w 2009 roku. Herb: korona- symbol systemu politycznego, królestwa. Napierśnik ze zbroi rycerskiej- symbol rycerskiej przeszłości przodków Geniuszów. Kamień szlachetny w łańcuszku widoczny na zbroi- cyjanit w srebrnej oprawie, jedyna rzecz, którą Prababci ocalała po wyjściu na wolność po katordze na Syberii. Liście mają tylko znaczenie estetyczne.

    Nie rozumiem o co ci chodzi z tym:Nie dość że nie moneta, nie dość że nie władca, nie królestwo... widać MEDALIER dopasował się poziomem. Myślę, że chodzi ci o status KG. Więc przeczytaj sobie co to jest micronation i podejdź do sprawy z tego punktu widzenia.
    Projekt, jeżeli chodzi o jakość jego wykonania nie ma żadnego znaczenia. Został mi przesłany orientacyjnie. Medalier będzie rył monetę na podstawie tego projektu.
    Czego w nim brakuje? Widziałem mnóstwo monet zrobionych w podobny sposób- monet państw uznanych przez ONZ.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26195

    rey to ze masz mnostwo wolnego czasu i bombardujesz mnie minusami
    moge przemilczec,ale na Boga prosze cie nie zasmiecaj mi skrzynki na PW
    bo nie mam najmniejszej przyjemnosci czytac tych bredni i pogrozek !
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26198

    O czym ty mówisz? O jakiej skrzynce? Minusów dałem ci kilka. Nie wiem o co ci chodzi.
    Natomiast mam pytanie dlaczego dałaś mi 27 minusow, a następnie zapytałaś czy chcę dalej z tobą walczyć? Zresztą mam ciekawsze zajęcia niż bombardowanie cię minusami. Teraz np. piszę z Tom Michael, twórcą ponad połowy katalogów monet Krause. Pisze odnośnie zamieszczenia w jednym z nich moich monet. Przestań się wygłupiać i daj mi spokój.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26199

    Jeszcze jedno. Jeżeli kiedykolwiek i gdziekolwiek cię zastraszałem to zgłoś to na policję. Na pewno mnie znajdą. Przestań proszę kłamać. Nie wiem jesteś niedowartościowana, czy masz jakiś problem?
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26200

    Odnośnie minusów. To czy słuszne jest, że gdy ci dałem jednego, w ciągu paru minut odjełaś mi 7? Za co? A później nagle w ciągu sekundy straciłem kolejne 20. Pewnie masz dostęp do creatorów tego konta, albo jesteś jednym z nich. Założę się więc że od dawna dobijałaś sobie plusów. Więc po co narzekasz, że ktoś ci zabiera punkty. I tak w każdej chwili możesz sobie uzupełnić ich dowolną ilość. Co do mnie możesz dać mi i 1000 minusów- nic mnie to nie obchodzi. Zastanów się tylko, czy to co robisz jest etyczne? Bo ja twierdzę że na pewno nie. Najpierw obrażasz mnie i moich przodków, nazywasz mnie maniakiem, a potem kłamiesz o jakimś zastraszaniu. Żebyś się nie ździwiła jak to ja cię podam na policję. I chyba to zrobię, po skonsultowaniu się z prawnikiem.
    Nie chcę dłużej o tym pisać tutaj. Jak coś do mnie masz to pisz do tej skrzynki, czy jak tam.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #26201

    Powinnam w zasadzie odpuscic bo jesli ktos zyje w wlasnym krolestwie iluzji
    i ma problem z wlasna osobowoscia nie docieraja do niego zadne bodzce z otaczajacego swiata to o czym tu mowic...
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26202

    minus nr.26 NIE JEST ODEMNIE :)
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26203

    Więc sobie odpuść. Od samego początku dokłuczasz mi na tym forum. I to w coraz gorszy sposób. Posuwasz się nawet do wyzywania mnie. Nie myśl że ujdzie ci to na sucho. I wcale cię nie zastraszam. Po prostu zkłoszę sprawe odpowiednim służbom.
    Odnośnie światu iluzji, nie będę po raz setny powtarzał co to est micronation. Odnośnie monet- największe autorytety numizmatyczne stwierdziły, że to monety. Trzy osoby piszące katalogi Krause- nie tylko dla micronations, ale i dla innych państw kupiły te monety. Te osoby to: George Cuhaj, Eric McCrea i Tom Michael. Więc pisząc o tym maniactwie obraziłaś też te osoby i podwazyłaś ich autorytety.
    Ps. Nazwisk osób użyłem powołując się na ich autorytet i opinie, a nie dla korzyści prywatnych.
    Więc bardzo dobrze zrobisz odpuszczając sobie, bo przeciwko tym osobom nie masz szans.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26205

    Myslalam ze twoja straz przyboczna juz dziala w tej sprawie :)
    Jesli pozbawione sensu brednie na PW to wszystko na co cie stac to jestem rozczarowana.

    Prosiles o opinie wiec ja wyrazilam a ze nie jest tobie przychylna to juz nie moj problem.

    W roli zprostowania nazywam tez twoje wyroby monetopodobne po imieniu i tyle.

    Napisz na forum TPZN ze te wyroby to monety ... zobaczysz co ci odpisza ;)
    tam szukala bym autorytetow jesli chodzi o numizmatyke a nie w srod jankesow.

    ZBIERAJMY MONETY NIE BLYSKOTKI !
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26206

    Może jeszcze mnie nazywasz po imieniu?
    Ciekawi mnie z ilu katalogów tych "jankesów" jak napisałaś (ciekawę czy chciałabyś aby o tobie powiedziano poles (z ang. polaczek)) korzystasz, o ile wogóle korzystasz z katalogów.
    Zaczynam mieć dosyć Polski i Polaków, chyba wrócę do Anglii. Jesteście skrajnymi ortodoksami. Cały świat ma inne zdanie niż wy. Ale wy się uważacie za wszechwiedzących. Nic mnie nie obchodzą opinie polskich towarzystw. Są oni jescze na poziomie XiX wieku i podchodzą to wszystkich spraw na tamten sposób. Bardziej mnie obchodza opinie 99,9 % numizmatyków na świecie, niz ten 0,01% polskich. Zastanów się Valkiria nad sobą i nie opieraj się na opiniach jednego, ścisłego grona ludzi zamkniętego w skorupie na cały świat. Własną tożsamość należy zachować, ale to co robisz nie ma z tym nic wspólnego.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26207

    Jeszcze apropos opinii. To kiedy prosiłem o opinię o tym co robię i o moich monetach? O monetach ostatni raz - ponad miesiąc temu, a o to czy są to monety nie pytałem wcale. Jednak ty postanowiłaś wtrącić swoje trzy grosze pomimo wszystko i zaśmiecać forum niepotrzebnymi dla mnie śmieciami i twoimi beznadziejnymi wywodami. Prosiłem o opinię projektu. ale tak to juz jest z kobietami.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26208

    Musze cie zmartwic.Mieszkam w UK od 2001 roku.Znam wielu brytyjskich kolekcjonerow i dealerow monet.Mam konto w PCGS i sama bez zadnych posrednikow wysylam wlasnie jankesom swoje monety,wiec prosze cie przestan piep... o zachodzie tak jak by tu ludzie pozjadali wszystkie rozumy.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26209

    Pewnie też mam pie....yć o wschodzie, bo moje monety idą do Rosji, japonii i australii też. Ciekawe też czym chcesz mnie zmartwić. Nie wciskaj mi też kitu. Dobrze wiesz, że sporo numizmatyków w Anglii zbiera monety Sealandu lub Hutt River, o ile tam mieszkasz. Co z tego, że wysyłasz monety. Nie twierdzę, że na zachodzie ludzie kolekcjonują tylko monety micronations. To oczywiste, że w normalnym kraju powinno być wiele gałęzi numizmatyki. Jedni zbierają monety polskie, inni angielskie, a inni micronations. Coś mi sie wydaje, że chyba w Anglii to ty nawet nie byłaś, skoro pleciesz takie bzdury.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: -31

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu #26210

    Na swoim koncie, na tym forum wpisałaś że mieszkasz w Gorlicach. Nie znam takiego angielskiego miasta. Więc co jest kłamstwem- To, że mieszkasz w anglii, czy, że w Gorlicach. Rozśmieszasz mnie i to dosłownie. Wprawiłaś mnie w świetny humor, dzięki.
    Temat został zablokowany.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 1 guinea 2012 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #26211

    Z Gorlic pochodze jak latwo sie domyslic,mniejsza z tym gdzie kto mieszka.
    Nie porownuj sie do Sealandu bo to zupelnie inna historia ktorej odnosze wrazenie nie zglebiles do konca ;)
    Temat został zablokowany.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information