Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Niewiedza czy celowe działanie

    • Offline
    • Oklaski: 6

    Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 11 miesięcy temu #26626

    Witam serdecznie. Już parę razy zdarzyło mi się zabrać głos na temat dziwnych "zabaw" na allegro. Mianowicie obserwuję coś co może naprawdę niepokoić. Coraz częściej znajduję przedziwne monety mające wspólną cechę, a mianowicie rzadkość występowania. Jestem zbieraczem, kolekcjonerem, czy jak tam zwał od kilku lat /staż niewielki, intencje nie ważne/. Szperam prywatnie, uczę się zasadniczo sam metodą prób i błędów. Stąd też częste pytania - co o tym myśleć. W zał. moneta - Rubel z 1741, dwie odmiany, obie R1/. Na allegro pojawiła się z nagła. allegro.pl/carski-rubel-i2285174935.html. Może ktoś coś takiego widział i jest w stanie jednoznacznie to określić. Moim zdaniem mamy znowu ordynarną podróbę. dwa dolne zdjęcia pochodzą z aukcji rosyjskich i przedstawiają obie odmiany monety.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 11 miesięcy temu #26628

    To coś na górze to bezdyskusyjna lewizna, co do drugiej też mam pewne wątpliwości.
    Za tę wiadomość podziękował(a): mirekz1
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 11 miesięcy temu #26629

    Dziękuję za podpowiedź. Pozwoliłem sobie na uproszczone porównanie monet i wyszło mi coś takiego - czy mylę się w swoich porównaniach.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 11 miesięcy temu #26631

    Do tego typu zabaw to najlepiej zaopatrzyć się w katalog Bitkina (choćby pdf) lub Uzdenikova.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 11 miesięcy temu #26643

    Witam serdecznie. Kolejna wrzutka w temacie. Na allegro ukazało się takie cacko - 6 rubli 1832. Moneta z platyny wg. Bitkina R2. Moim zdaniem ewidentna podróba. Sprzedawca nie odpowiada na pytania, zespół Allegro pomimo zgoszonego kilka dni temu naruszenia zasad również milczy. Jeśli kogoś to interesuje, a może przyczynić się do zmobilizowania pracowników allegro, a ja mam rację co do orginalności monety, to zapraszam do akcji usunąć monetę z aukcji. allegro.pl/6-rubli-1832r-i2285309917.html Pozdrawiam.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 11 miesięcy temu #26644

    Dodaję drugie zdjęcie, coś nie wyszło, a nie chciałem bawić się tworzenie kolażu.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 11 miesięcy temu #26645

    Fałszerstwo marnej jakości.
    Za tę wiadomość podziękował(a): mirekz1
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 11 miesięcy temu #26650

    Witam ponownie. Dziwnym trafem na allegro ukazało się nowe "cacko" - allegro.pl/rubel-1827r-mikolaj-i-i2296427490.html. I jakżeby inaczej moneta znowu klasyfikowana jest w katalogu Bitkina albo jako R2 albo R3 - w zależności od odmiany. Moneta tak wogóle znana jest jako moneta próbna. I co koleżanki i koledzy na to. Załączam kolaż zdjęć monety, które udało mi się znaleźć. Górna moneta to ta z allegro. Jak mogłem tak, mam nadzieję, starałem się odnaleźć różnice. Uważam i chyba słusznie, że to już jest granda na całego. W odstępie krótkiego czasu ktoś wystawia szmelc i rzecz znamienna znajduje na to kupca za całkiem spore pieniądze. proszę o opinie w tej kwestii. Pozdrawiam serdecznie.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 11 miesięcy temu #26739

    Jak iść to na całość. Opisywana już w tym temacie połtina z 1742 roku /zdjęcie identyczne umieszczałem już/ znalazła się ponownie, a może tylko jej kopia, na Ebay. Podtytuł stąd, że jej właściciel zażyczył sobie bagatela ponad 1500 zł.- www.ebay.pl/itm/Poltina-1-2-Rouble-1742-...hash=item256ffd7022- Tak trzymać.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 11 miesięcy temu #26753

    A teraz hit w nawiązaniu do poprzedniego postu. Szczęśliwy posiadacz tego "cudu" na 100% gwarantuje orginalność monety. I to jest to!
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Niewiedza czy celowe działanie 11 lat, 10 miesięcy temu #26820

    Witam ponownie. Zabawy ciąg dalszy. Oto nowy obiekt - oczywiście godny zainteresowania za jedyne 200 zł. Aukcja allegro - www.allegromat.pl/aukcja106424. Rzecz charakterystyczna - takie cuda pojawiają się na bardzo krótki okres czas na aukcji, jakby posiadacz, mam nadzieję szczęśliwy, czegoś się obawiał. Ocenę pozostawiam każdemu wg. jego gustu. Pozdrawiam.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information