Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: trojaki Zygmunta III Wazy

    • Offline
    • Oklaski: 6

    trojaki Zygmunta III Wazy 11 lat, 6 miesięcy temu #27364

    Witam serdecznie. Mam pytanie dot. trojaków, gdyz temat ten znam bardzo ale to bardzo pobieżnie, a ostatnio podczas przeglądania aukcjii Allegro trafiłem na ofertę przedstawianą jako złota moneta Zygmunta III Wazy- oferta nr 2735006970. Jak mi sie wydaje mamy do czynienia z trojakiem z 1592 roku wybitym w Malborku. Przy czym moneta o której mówię jest srebrna i w naprawdę dobrym stanie chodziła na aukcjach WCN w granicach ok. 200 zł, a tu mamy opis - moneta w całości ze złota. Może ktoś pomoże, a w zasadzie oświeci mnie - czy faktycznie występował złoty trojak z 1592. Dziękuję z góry za pomoc.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: trojaki Zygmunta III Wazy 11 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez meszuzel. #27365

    Trojak to srebrna moneta, a później i miedziana. Nie mam wystarczającej wiedzy aby powiedzieć coś ze 100% pewnością.
    Ale, jest zawsze jakieś ale. Moneta srebrna może pięknie spatynieć do złotego koloru, ponad to sprzedający pisze:

    oryginalu takiej monety nigdy nie widziałem wiec myslę ze moze to byc replika i tez tak ja sprzedaje

    Więc nie bierz tego poważnie. Poniżej zamieszczam lin z wcn
    www.wcn.pl/archive/51_0285?q=zygmunt+III+trojak+1592
    Za tę wiadomość podziękował(a): mirekz1
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: trojaki Zygmunta III Wazy 11 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #27366

    Nie mozna wykluczyc istnienia takiego trojaka wybitego w zlocie.
    Znamy monety srebrne np. orty wybite w zlocie i odwrotnie monety zlote wybite na srebrnych krazkach...
    Niemniej jednak egzemplarz z allegro mozemy wlozyc miedzy bajki.

    wcn.pl/archive/40_0480?q=odbitka+w+z%C5%82ocie

    wcn.pl/archive/29_0572?q=odbitka+w+srebrze
    Za tę wiadomość podziękował(a): mirekz1
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: trojaki Zygmunta III Wazy 11 lat, 6 miesięcy temu #27368

    Dziękuję za odpowiedzi. W międzyczasie poszperałem i naprawdę nic już nie wiem. Szacunek tym którzy rozeznają się w monetach z tego okresu. Czegoś takiego w życiu nie widziałem. A pro po wspomnianej aukcji. To, że wystawiający pisze o replice jak mniemam ma tylko służyć usprawiedliwieniu. Moje wątpliwości moneta ta budziła od momentu gdy tylko ją ujrzałem.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.17 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information