Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro

    • Offline
    • Oklaski: 8

    Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Uszy1201. #27536

    Proponuje założenie takiej listy ponieważ często i nagminnie ludzie naciągają innych ludzi na pieniądze ponieważ sa nieuczciwi. Lista taka może pomóc formumowiczom przy zakupie monety od takiej osoby.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27537

    Sprzedający laki6666 warto uważać na niego ponieważ kupuje i wyjmje monety ze slabów potem je sprzedaje i cudownie monety stają sie mennicze ....
    dowody:
    aukcja sprzedaży numer 2895394203
    link: allegro.pl/2-zl-bez-krpopki-filadelfia-1...94203.html?source=oo
    aukcja zakupu numer 2836170076
    link allegro.pl/2-zl-zniwiarka-1925r-bez-krop...70076.html?source=oo

    JAk widać wiele ludzi juz licytuje i przepłaca kupę pieniedzy zauwazyłem to tylko dzięki dobrej pamięci fotograficznej jak widać nie wszyscy numizmatycy ją mają...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27538

    Nie wiem w czym tu widzisz problem ?
    Moneta jest w stanie I-
    Najpierw wszyscy lamentuja ze ludzie przeplacaja za monety w slabach.
    Teraz zglaszasz nieuczciwosc bo ktos monete wyjol ze slabu i tez ktos przeplacil ?
    Prawda jest taka ze u polskich pseudo-graderow ta moneta dostala by note MS67 - MS68
    Ogladajcie dokladnie to co kupujecie a nie czytajcie tego co ktos napisal na papierku
    zaoszczedzicie sobie rozczarowan.

    Ps.
    Liste nieuczciwych sprzedawcow lepiej by bylo zaczac od tych co falsy sprzedaja z premedytacja ale i na nich szkoda zycia - kupujac monete nalezy miec na jej temat jakas wiedze a wtedy nawet nieuczciwi sprzedawcy nie beda nam straszni - koniec.
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27539

    Nie widzę tu żadnego nieuczciwego postępowania a wręcz popieram ekshumację... ;)
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27540

    Rozumiem wasze stanowisko w tej sprawie, sprawa zamknięta ale dam tu kolejny przykład co o nim moze cie powiedzieć Shiver i Valkiria bo osobiscie chcę kupić tę monetę jednak tak szybko powstała patyna o takim odcieniu daje do zastanowienia proszę sami zobaczcie
    allegro.pl/2-zlote-zniwiarka-1925-filade...wcn-i2867962915.html
    ta sama moneta wystawiona kilka tygodni pozniej

    allegro.pl/show_item.php?item=2907145906...40a86acf77d00be2ff62

    co o tym mozecie mi powiedzieć oboje bo widze ze znacie sie na temacie tych monet
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27542

    To nie jest ta sama moneta.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27543

    Pzrepraszam Cię Valkiria ale albo nie dowidzisz albo żartujesz sobie ze mnie masz zdjecia straciłem 15 minut zeby specjalnie je dla Ciebie poprawić zebyś zauwazyła:)
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Uszy1201. #27544

    Teraz sobie koleżanko porównaj i jesli mozesz wyraź swoją opinię jak to sie stało ze powstała taka patyna w przeciągu 14 dni...
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27545

    Zwracam honor :) fakt to jest ta sama moneta.
    Coz patyna to zaden problem zwlaszcza na srebrnej monecie - trwa to mniej niz 5 min.
    i mamy patyne. Niestety nie zdradze w jaki sposob bo przybedzie nam amatorow upiekszania tak monet.
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27550

    2013r NBP 20zł Kangur w systemie Kolekcjoner osiągnął cenę 1000zł ... a tak wygląda sprzedaż na Allegro ( najbardziej ciekawe są pozycje zakończone bez ceny sprzedaży i argumentacja sprzedających dlaczego nagle sprzedaż zakończyli .

    allegro.pl/listing.php/search?category=8...angur&view=gtext

    reasumując ... takich pospolitych kombinatorów powinno się na trwałe wywalać z serwisu Allegro .
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27552

    talary napisał:

    reasumując ... takich pospolitych kombinatorów powinno się na trwałe wywalać z serwisu Allegro .


    Chyba żartujesz ;) Allegro nie ma w tym najmniejszego interesu... a ponadto oni by nie odróżnili złotówki II RP od złotówki III RP ;) Niestety, taka jest prawda. Bardzo często prymitywne kopie są sprzedawane na prawach oryginału, więc nie ma o czym nawet mówić.
    Powalający jest taki wpis:
    "....Brak monet - ceny NBP przekroczyły moja ofertę."
    Dziwię się tym co licytują... gdyby nie ich akces, to taki proceder bardzo szybko przestałby funkcjonować, a tak bawimy się w ciuciubabkę ;)
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27555

    Witam serdecznie. Parę razy na tym forum poruszałe kwestię nieuczciwości sprzedawców. Od jakiegoś czasu dałem sobie spokój - w myśl zasady jak nie mam na coś wpływu nie zawracam sobie tym głowy. Kilka razy prowadziłem korespondencję z takimi osobami i jestem pod wrażeniem ich mentalności. Problem natomiast był, jest i jak sądzę będziem chyba, że jakiś agent znudzony ściganiem złodziei samochodów zajmie się wertowaniem internetu i poszukiwaniem handlarzy podróbkami, falsami i innym badziewiem. Natomiast w pewnym sensie zgadzam się z teorią o ekshumacji. Po prostu nie można być frajerem bo to kosztuje. Natomiast osobiście dwóch takich, którzy cięli równo z trawą sam skosiłem /chyba, że zmienili nicki i buszują dalej/. Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27625

    Witaj
    Siedzę w Numizmatyce od wielu lat i różnie do tego podchodzę, ale jedno wiem nie było by tego "cyrku" z podbijaniem cen gdyby nie "genialny pomysł " NBP", który stworzył "cudo" "serwis aukcyjny kolekcjonera". Ja osobiście mam wrażenie że NBP współpracuje ze spekulantami. Bo działa już dwa lata i nic nie ulepszył nie zmodyfikował dla przede wszystkim osób mieszkających dość daleko od najbliższego oddziału NBP. Ci ostatni muszą jeszcze do monety doliczyć odbiór. Pytanie jak to równość wobec osób mieszkających w miastach gdzie są oddziału tych co dzieli ich tylko np. 100km. Napisałem w tej sprawie list i myślę ze wśród kolegów numizmatyków też jakiś będzie odzew. Ponadto nie zrozumiała jest dla mnie cała ta sprawa z aukcją jest moneta wystawona za np 500 zł ja daje 1 złotych wiecej i po dwód dniach otzymuję informację że przegrałem bo za mało dałem z dopiskiem "przykro nam". I tu zachodzi pytanie czy to aukcja czy to totolotek?. Na dole skopiowałem go co napisałem do prezesa NBP.
    Dzień Dobry !
    Nie wiem czy moje pismo do Pana dotrze czy po przeczytaniu przez urzędnika odpowiedzialnego za przyjmowanie pism nie zostanie od razu skasowane i wyrzucone do kosza, ale zaryzykuję. od kilku lat jestem miłośnikiem zbierania monet wydanych prze NBP ponoć to się nazywa fascynacja, lub kolekcjoner numizmatyk do pewnego czasu była nawet fajnie. Ja mieszkam w małym miasteczku gdzie nie tylko nie ma oddziału NBP ale jest tylko jeden bank komercyjny. A najbliższy oddział NBP znajduje się we Wrocławiu to" tylko 114 km od mojego miejsca zamieszkania" Wcześniej miałem super jeśli chodzi o zbieranie monet kolekcjonerskich i okolicznościowych. Bo co roku zamawiałem abonament kosz ok. 30 -50 zł i sukcesywnie przekazywałem pieniądze który się zajmował tą sprawą były to sklepy numizmatyczne. Ktoś wymyślił w NBP "cudo" -serwis aukcyjny kolekcjoner- u tu zaczęły się problemy.
    1. problem z obiorem monet zadeklarowanych i "wygranych" w serwisie aukcyjnym bo jak wspomniałem wcześniej mieszkam 114 km od najbliższego oddziału NBP bo muszę wyłożyć ok. 45 zł na przejazdy do Wrocławia po odbiór monety a dniu obioru co raczej jest rutyna już nie jest możliwością dostania monety 2 zł okolicznościowej 2. Aukcja którą ktoś to wymyślił jest raczej totalizatorem sportowym a nie konkretna sytuacją kto da więcej zważywszy, że osoba uczestnicząca w aukcji nie ma możliwości jej śledzenia jak przebiega jej rozwój sytuacji. Przykład ostatnio NPB podał że cena monety Kangur cena wyjściowa 500 zł i poszła machina. Paru " Rockefellerów " wietrzą w tym interes pod windowało cenę do 1100 zł bo potem otrzymałem informacje że bardzo przykro, ale cena kangura ukształtowała się na poziomie 1100 zł dziś na Allegro tą monetę mogę kupić za 980 zł to znaczy 20zł z kangurem + 1 $. więc zachodzi pytanie. Czy Jak ktoś kupuje duże ilości monet to dostaje rabat? Czy po jakim czasie stał się filantropem i sprzedaje potem monety po cenie niższej niż zakupił, a jeszcze nie minął miesiąc.
    3. Dlaczego NBP z premedytacją organizując takie "cudo" z mety dyskwalifikuje osoby waśnie mieszkających w małych miasteczkach oddalone oddziałów NBP. Bo oni chcą odebrać monetę muszą jeszcze dołożyć kilkanaście złotych by odebrać.
    4. Dlaczego brak koordynacji w sprawie wyemitowanych monet srebrnych i okolicznościowych 2 zł pn. 150 rocznica Powstania Styczniowego monetę można odebrać dopiero 19 stycznia emisja była 16 stycznia i wtedy też była moneta okolicznościowa, a czy będzie też 19 stycznia to już totolotek. Z doświadczenia wiem że raczej nie.
    5. Dlaczego i dla jakich celów NBP zrobił wszystko by kolekcjonerstwo w Polsce zaczęło być nie opłacalne lub co najmniej uciążliwe.
    6. Nie raz pisałem pod konkretny adres serwis aukcyjny kolekcjonera i odpowiedzi były raczej wymijające. Że pracują nad tym ze obecnie innej możliwości niema itd. A serwis kolekcjonera już trwa chyba ok. ponad dwa lata.

    Myślę że doczekam się odpowiedzi i jakieś informacji konkretnej od Prezesa NBP.


    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27628

    Granito, swoją wypowiedź powinieneś raczej umieścić na innym wątku, tam gdzie wypowiadamy się o NBP. NBP to nie allegro...

    W zasadzie moje zdanie o tym co i jak robił i robi NBP jest niezmienne od paru lat i znane na tym forum. Prawdą też jest i to co Ty piszesz, a zwłaszcza w kontekście osób mieszkających w mniejszych miejscowościach, z dala od oddziałów NBP.
    Napisałeś też, że już parę razy próbowałeś zwrócić ich uwagę na te aspekty sprawy i zostałeś niemal zignorowany. Bez obrazy, ale o ile dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź, to popełniłeś parę błędów, które nie pomogą w uzyskaniu oczekiwanej odpowiedzi. Moim zdaniem nie powinieneś pisać do prezesa NBP, a raczej do Dyrektora Departamentu Emisyjno-Skarbcowego, bo od prezesa to i tak odpowiedzi nie otrzymasz. Druga sprawa, to pismo powinieneś lepiej zredagować i usunąć błędy, których w tekście się trochę uzbierało. I wreszcie po trzecie, ale może najważniejsze. Pisząc do NBP powinieneś się podpisać imieniem i nazwiskiem, a nie jakimś nickiem czy adresem skrzynki... Jeśli się tak wcześniej podpisywałeś i teraz też tak podpisałeś, to nie dziw się, że nikt takich pism nie potraktuje poważnie (żaden szanujący się urząd, no może z wyjątkiem jednego, który lubi anonimy ;)

    Granito, jeszcze raz powtórzę, potraktuj moją wypowiedź w kategorii dobrej rady... bo co do samych działań NBP, to jestem bardzo krytycznie nastawiony i to od wielu lat. Wprowadzając do życia Kolekcjonera popełniono potężny błąd i nie wyciągnięto jak do tej pory żadnych wniosków, a kolekcjonerów i ich zdanie... jak widać mają w głębokim poważaniu.

    Pozdrawiam i życzę sukcesów w walce z wiatrakami ;)
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27635

    jestem początkującym numizmatykiem i zastanowił mnie wątek o fałszowaniu monet, czy ktos moze mi podac jakis konkretny przykład na Allegro o co chodzi z fałszowaniem monet, czy to naprawde mozliwe, słyszłem o przerabianiu dat na niektórych monetach ale to raczej zawęza mozliwosci fałszerstw do konkretnych monet, czy naprawde mozna sfałszowac kazda monete?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27636

    Tak można sfałszować każdą monetę, kwestia to tylko posiadanie odpowiedniego sprzętu i pewnych umiejętności. Oczywiście nikt o zdrowych zmysłach nie będzie fałszował monety 1 grosz ;) tylko taką, która jest coś warta. Fałszuje się praktycznie tylko z jednego powodu - dla pieniędzy ;) inaczej mówiąc dla zysku. Fałszerstwa mogą być dwojakiego rodzaju: na szkodę emitenta (i za to grozi najwyższy z możliwych wymiar kary, ponieważ fałszuje się obowiązującą w danym państwie walutę) i na szkodę kolekcjonerów - w tym przypadku fałszuje się monety z reguły nie będące już prawnym środkiem płatniczym, a to podpada pod oszustwo i kk.
    Proponuję zapoznanie się z kilkoma artykułami Pana Jerzego Chałupskiego:
    sites.google.com/site/felietonynumizmaty...p;q=fa%C5%82szerstwa

    To powinno wyjaśnić i zrozumieć sporo kwestii. W sumie temat rzeka i tak stary jak same monety ;) Fałszerstwa były są i będą, i na to nie ma rady. Jedyne co można zrobić, to nauczyć się jak je rozpoznawać, czyli posiadać wiedzę jak powinien wyglądać oryginał.
    Miłej lektury...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27641

    Serdecznie dziękuje za odpowiedz na moje pytanie, bardzo ciekawy artykuł, czytam z przyjemnoscią, jeszcze raz wielkie dzieki.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 11 lat, 3 miesięcy temu #27649

    Kurcze, wymiękam przy was. Tyle się jeszcze muszę nauczyć. Mam monety, w zasadzie nie wielki zbiór. Nie wiem jaką mają wartość, chyba bardziej cieszę się z tego, że je mam. Ale może zamieściłbym fotki i powiedzielibyście co o tym sądzicie? co do procederu fałszowania, oszustw itp itd, to się brzydzę i nawet nie chcę o tym myśleć, a co dopiero mówić. Szkoda zdrowia, jak któryś z przedmówców napisał. Nie mamy wpływu na to co inni robią, więc się tym za bardzo nie przejmujmy.
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp: Lista nieuczciwych sprzedających na Allegro 10 lat, 12 miesięcy temu #27975

    Z całym szacunkiem... na taką listę mogą trafić osoby wobec których jest prawomocny wyrok sądowy, w innym przypadku można sobie samemu nieźle namieszać w życiorysie że nie wspomnę o kasie na odszkodowania.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information