Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Medal francuski 29 september 1820

    • Offline
    • Oklaski: 2

    Medal francuski 29 september 1820 11 lat, 1 miesiąc temu #27776

    Witam wylicytowałem taki medal. Kupiłem go bo mi się spodobał nie wiem czy jest coś warty, właściwie nic o nim nie wiem, poza tym, że ma szerokość 38mm i jest z brązu. Bardzo proszę o informacje i ewentualną wycenę (w końcu fajnie jest wiedzieć czy się nie przepłaciło) Fotki poniżej
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Medal francuski 29 september 1820 11 lat, 1 miesiąc temu #27777

    klkjhjvcgxdfghjk
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Medal francuski 29 september 1820 11 lat, 1 miesiąc temu #27778

    Medal wybity na narodziny Henryka V de Bourbon
    pretendenta do tronu Francji.

    Cena: + / - 50zl
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Medal francuski 29 september 1820 11 lat, 1 miesiąc temu #27779

    Valkiria prosze, powiedz mi więcej na jego temat, z którego jest roku, nakład i może inne rzeczy, jakieś ciekawostki. Jestem bardzo ciekawy, przyznaję że za medal dałem 27$, to chyba troche za dużo? Z góry dzięki :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Medal francuski 29 september 1820 11 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27780

    Ten medal dosyć często można spotkać na aukcjach, czyli jest dosyć popularny ;)
    Na allegro też był kilka razy wystawiany, a cena... cóż, to rzecz podlegająca zmianom, ale tak w granicach 50-70 zł (w lepszym stanie zachowania może być trochę więcej). O nakłady nie ma co się pytać, bo tej informacji nigdzie nie znajdziesz ;)

    Teraz trochę o samym medalu:
    Medal z brązu wybity w 1820 roku, z okazji narodzin pretendenta do tronu Francji Henryka V, księcia de Bordeaux (wnuka króla Francji Karola X), urodzonego 7 miesięcy po śmierci swojego ojca Karola Ferdynanda d'Artois, księcia de Berry (najmłodszy syn króla Karola X i Marii Teresy Sabaudzkiej - córki Wiktora Amadeusza III i Marii Antonietty Burbon).
    Medalier: Raymond Gayrard (1777-1858) - ojciec.
    Sygnowany na rewersie: GAYRARD F.

    Na awersie w pozycji półleżącej matka, księżniczka sycylijska Karolina Ferdynanda Burbon trzymająca w dłoniach syna - Henryka V; na wezgłowiu łoża widać popiersie ojca - Karola X; w otoku napis: DIEU NOUS L'DONNE (BÓG NAM GO PODAROWAŁ), na dole w odcinku napis: NOS COEURS ET NOS BRAS / SONT LUI (NASZE SERCA I RAMIONA SĄ DLA NIEGO).
    Na rewersie: alegoria - archanioł St Michel (Św. Michał) zwycięża diabła czyli zwycięstwo dobra nad złem, w otoku data urodzin Henryka V - 29 SEPT. 1820.

    Średnica 38,3 mm; Waga 34,3 g.

    Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

    www.forumancientcoins.com/gallery/displa...album=1265&pos=3

    pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_%28hrabia_Chambord%29

    pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Ferdynand_%2...BC%C4%99_de_Berry%29
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Medal francuski 29 september 1820 11 lat, 1 miesiąc temu #27785

    Serdeczne dzięki Lynx :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.37 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information