Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: zamiana groszówek w NBP

    • Offline
    • Oklaski: 0

    zamiana groszówek w NBP 9 lat, 9 miesięcy temu #29329

    Ostatnio nazbierało mi się dużo groszówek i chciałbym wymienić je w NBP.
    Czy NBP pobiera jakieś prowizję od zamiany?
    I czy ewentualnie NBP może mi zamienić 2 rolki po 50 szt monet 1 groszowych na 1 saszetkę monet 1 groszowych np: z 2014r ?
    • Offline
    • Oklaski: 2
    Monety to to co Tygryski lubią najbardziej :)

    Odp: zamiana groszówek w NBP 9 lat, 9 miesięcy temu #29332

    Tak przy większych ilościach monet NBP pobiera prowizję za wymianę na banknoty.
    Lepiej pójść do sklepu na osiedlu jakiegoś większego i tam z chęcią przyjmą :) w McD też biorą groszaki :) ale musisz mieć je jakoś podzielone aby łatwo policzyli .

    NBP nie wymienia na 1,2 i 5 groszy od czasu gdy był problem z groszami. Wydają tylko od 10 gr w górę.

    1, 2 i groszówki dostają tylko firmy zajmujące się profesjonalnym obrotem gotówkowym, możesz się zapytać u siebie w banku czy mogą zorganizować wypłatę z konta bilonem.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: zamiana groszówek w NBP 9 lat, 9 miesięcy temu #29333

    Przy jak większych ilościach NBP pobiera prowizję?
    Próbowałem już wymieniać, ale nikt nie chce.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: zamiana groszówek w NBP 9 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #29335

    W sieci na ten temat są różne informacje, ale oto co pisze sam NBP:

    "Pytanie:
    Czy pobierana jest prowizja za wymianę lub zamianę banknotów lub monet?
    Odpowiedź:
    Za wymianę zniszczonych banknotów oddziały okręgowe NBP nie pobierają żadnej prowizji, za zamianę do 50 sztuk banknotów opłata nie jest pobierana, natomiast powyżej 50 sztuk 2 % od kwoty zamiany, jednak nie mniej niż 2 zł. Za zamianę do 500 sztuk monet o nominałach od 1 do 5 groszy oraz do 100 sztuk pozostałych nominałów opłata nie jest pobierana, natomiast powyżej tych ilości 2 %, jednak nie mniej niż 2 zł."

    www.nbp.pl/Banknoty/dodatkowe/faq.pdf

    Nie wiem tylko kiedy publikowano te pytania i odpowiedzi. Z tego powodu trzeba byłoby sprawdzić wysokość samej stawki prowizji - mogła się zmienić. Czytałem gdzieś, że obecnie zamiast 2 % teraz jest 3 %, ale nie mniej niż 5 zł...
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.16 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information