Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grading... prawda czy wielki przekręt???

  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 8 miesięcy temu #6393

    Coś ten artykuł bardzo długo powstaje, a jestem jego ciekaw
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 8 miesięcy temu #6395

    sderrek gdzies przepadł, ani widu ani słychu, sam ejstem ciekaw tego artykułu.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 8 miesięcy temu #6414

    Piotr_k84 napisał:
    sderrek gdzies przepadł, ani widu ani słychu, sam ejstem ciekaw tego artykułu.

    Mi się wydaje że GCN się trochę przestraszył konkurencji i chyba nam wszystkim to wyszło na dobre.
    Może poziom oceniania będzie faktyczny taki jak stan monet a nie tylko PR70 na handel dla siebie. Ostatnio widziałem że sporo wystawiali z notami na sprzedaż PR60.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #6824

    Ostatnio zacząłem się interesować monetami jako formą przyszłościowej inwestycji i stabilnego wydawania pieniędzy, ale to co zobaczyłem na aukcjach allegro to jest chore.
    Oszustów nie brakuje...
    allegro.pl/item413240327_413240327.html
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #6866

    mirwek napisał:
    Ostatnio zacząłem się interesować monetami jako formą przyszłościowej inwestycji i stabilnego wydawania pieniędzy, ale to co zobaczyłem na aukcjach allegro to jest chore.
    Oszustów nie brakuje...
    allegro.pl/item413240327_413240327.html


    A co w tej aukcji jest nie tak??
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #6868

    pewnie mirwek ma na myśli nakład, a w aukcji \"Na aukcji ekstremalnie rzadka moneta 2 ZŁOTE GN 2008 PEKIN\" w stanie MS65; takie rarytasy znaleźć można tylko na alledrogo ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #6906

    Izkaj napisał:
    pewnie mirwek ma na myśli nakład, a w aukcji \"Na aukcji ekstremalnie rzadka moneta 2 ZŁOTE GN 2008 PEKIN\" w stanie MS65; takie rarytasy znaleźć można tylko na alledrogo ;)


    Pekin - rarytasem w MS65??
    Mam kilka od ręki a nawet w MS66 jak ktoś jest chętny do zakupu.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #6907

    Moneta 2ZL Pekin 2008 jest świeżo wybita i w żadnym wypadku nie jest rzadka.Nie chodziło mi nawet o stan tej monety tylko o opis. Ktoś całkowicie nowy może nabrać przekonania, że ta moneta to coś wyjątkowego.
    Z postów na forum wyczytałem, że monety w gradingu
    co droższe,bo sam grading przecież kosztuje, ale w tym wypadku opakowanie więcej jest warte niż moneta.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #6911

    dzesio4 napisał:

    Pekin - rarytasem w MS65??
    [/quote]

    Niektóre sklepy numizmatyczne widać tak uważają ;) kwestia czy tak samo myślą ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #6913

    mirwek napisał:
    Moneta 2ZL Pekin 2008 jest świeżo wybita i w żadnym wypadku nie jest rzadka.Nie chodziło mi nawet o stan tej monety tylko o opis. Ktoś całkowicie nowy może nabrać przekonania, że ta moneta to coś wyjątkowego.
    Z postów na forum wyczytałem, że monety w gradingu
    co droższe,bo sam grading przecież kosztuje, ale w tym wypadku opakowanie więcej jest warte niż moneta.


    Oczywistym jest fakt że grading jest więcej wart niż ta moneta. Jeśli się potrzyma taką monetę w szufladzie kilka lat to cena za jakiś czas monety przewyższy cenę gradingu.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #6914

    mirwek napisał:
    Moneta 2ZL Pekin 2008 jest świeżo wybita i w żadnym wypadku nie jest rzadka.Nie chodziło mi nawet o stan tej monety tylko o opis. Ktoś całkowicie nowy może nabrać przekonania, że ta moneta to coś wyjątkowego.
    Z postów na forum wyczytałem, że monety w gradingu
    co droższe,bo sam grading przecież kosztuje, ale w tym wypadku opakowanie więcej jest warte niż moneta.


    Oczywistym jest fakt że grading jest więcej wart niż ta moneta. Jeśli się potrzyma taką monetę w szufladzie kilka lat to cena za jakiś czas monety przewyższy cenę gradingu.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7137

    Śledził ktoś z Was wątek w \"Caffe Allegro\" na temat GCN kontra PCG?? Jakie są Wasze spostrzeżenia i wnioski??
    Przyznaję że czytałem wszystkie wpisy i zdziwiłem się że tu nikt nie poruszył tego tematu?
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7155

    GCN od dawna siał ferment w środowisku, teraz kiedy wyrosła im konkurencja w postacji PCG zaczyna im sie palić grunt pod nogami. Wcześniej mieli niemalże monopol na grading w Polsce, teraz to się zmienia.

    Njawięksyzm absurdem jest dla mnie patent, ale patent niby na to na grading? czy na co? Bo ja juz jestem głupi.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7157

    Oni twierdzą, że mają patent na skalowanie ocen czyli skalę Sheldona która ro powstała w 1949 roku:

    numipedia.pl/index.php?title=Skala_Sheldona


    to jakaś kpina i próba przestraszenia klientów firmy PCG.

    Ja ze swojej strony ogłaszam bojkot GCN - nic w ich trumnie nie kupię!
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7159

    warto obsypać ich mailami z zapytaniem o co im chodzi. Jeśli przyjdzie im setki takich maili to wteyd moze zauważą że coś jest nie tak.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7164

    Panowie tez otrzymalem takiego maila,i wiecie gdzie go mam....:)wystawialem na allegro monetki i pcg i gcn,ale o swoich nie wspomnieli!zglosilem naruszenie zasad allegro,moze im zablokuja konto.pozdrawiam
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7165

    Ale jaki oni w tym maja interes to ja naprawde nie wiem. OK początkujących nie obeznanych w temacie są w stanie zastraszyć, ale Ci któzy siedzą dłużej w monetach śmeiją się tylko z tego. Tym krokiem GCN robi sobie coraz więcej wrogów.

    Ja również przyłącxam się do bojkotu - nie kupięc nic w trumience GCN.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7189

    GCN nie uzywa skali Sheldona, a - jak twierdza -własnej skali (ktora ma odpowiednie odniesienia do skali Sheldona), na ktora - jak twierdza - maja patent, a ktora - jak twierdza - PCG bezprawnie skopiowalo/używa podobnej, skala (nazwana przez nich SKALA CONSTANCE - do szerszego wgladu na ich stronie www) określa procentowo powierzchnie zarysowan na monecie i przyporządkowuje jej odpowiednio wysoką notę (temat lekkiej absurdalności tej skali pomijam).

    Ale tak naprawde to o co chodzi?? Tak jak pisze Piotr chodzi o kase. Takie postepowanie ww. firmy (nie jasnosc przyczyny sporu, wysylanie listow i grozenie sądem - podchodzace pod nekanie i zastraszanie) na pewno nie przyspoży im nowych klientów.

    Ze swojej strony tez przylaczam sie do bojkotu.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7190

    Brawo brawo - także popieram bojkot.
    Dodam że wyzbywam się wszystkich monet zapakowanych przez GCN a te może najlepsze przepakuję w PCG o ile dostaną taką samą notę? Oddałem 1 sztukę z notą PR70 - moneta wróciła z PCG - powiedzieli że maksymalna nota to PR69!
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 7 miesięcy temu #7193

    zaczynając pare lat temu wspaniałą przygodę z numizmatyką odrazu wiedzialem, że coś dziwne są monety w tych pudełkach...
    oczywiście popieram bojkot
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information