Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grading... prawda czy wielki przekręt???

  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4061

    I Ci którzy się nie znają myslą pewnie że PR69 to moneta pzrejechana przez pociąg i dlatego taka przepaśc.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4066

    zgadza się Piotrek... tak samo jak różnice cenowe są między MS65 a MS66 już nie mówiąc o MS 65 a MS70... a przecież MS65 do MS69 to jest stan I-/I...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4077

    Ja uważam że za to winę ponosi GCN. Porozdawał na początku swojej działalności mnóstwo ocen PR70 a przez to ludzie nauczyli sie kupować tylko z taką notą. Przecież PR68-69 to także znakomite noty a cena często niższa niż monety w kapslu.
    Nie wspomnę już o notach PR60-67 a to także monety mennicze.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4082

    bartek napisał:
    a co oddałeś jak można wiedzieć?

    gdzie są punkty gdzie można oddawać te monety?



    rycerze 10zł:)
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4098

    Współczesne lustrzanki w trumienkach nie wzbudzają we mnie takich emocji jak obiegówki np IIRP gradowane. Rozumiem, że ładne stany ludzie chcą poddac ocenie, ale ich głównym założeniem był obieg a nie leżenie w pudełkach. Obserwując aukcje monet groszowych okresu IIRP widze, ze trumienka zwiększa cenę nawet kilkukrotnie- paranoja.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/21 20:32
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4110

    Czasem można kupić taniej niż koszt samego gradingu bez monety:
    www.allegro.pl/item365821926_20_gr_1983_...s65_sklepkwadro.html
    www.allegro.pl/item365809015_10_gr_1980_...s65_sklepkwadro.html
    z pewnością dołożyli do tego
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4111

    Zdarza się, no cóż ryzyko zawodowe:) raz się sprzedaje z niezłą pzrebitką a raz tzreba dołozyc do interesu. Dlatego uważam, ze pakowanie pewnych monet w trumienkę to czysta fanaberia<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/21 22:08
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4114

    Dziś byłem w Kaliszu w nowej firmie od Gradingu.
    Dodatkowy atut to taki że mozna zaznaczyć na formularzu zamówienia z jaką notą minimalną moneta ma być pakowana w Grading. Wiec jeśli np dla Pana XYZ są odpowiednie noty od PR65-PR70 to jeśli dana moneta spałnia te kryterium zapakują ją w Grading ale jeśli moneta jest w gorszym stanie to oddają z powrotem w kapslu i płaci się tylko 30% normalnej ceny za ekspertyzę.
    Cytuje ze strony:
    * GRADING NOTA - polega na ocenie jedynie tych numizmatów, których stan charakteryzuje się preferowaną notą; natomiast monety, których ocena nie pokrywa się z preferowaną notą będą zwracane klientowi bez ogradowania (koszt 30% stawki cennikowej).
    www.pcggrading.pl/index.php?option=com_c...d=2&amp;Itemid=4
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4115

    to pewna nowośc, bo inne firmy z tego co mi wiadomo takiego czegoś nie oferują.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4125

    wg mnie pomysł jest bardzo dobry
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4132

    Zapowiada się istotnie zdrowa konkurencja (przynajmniej z ich strony). Pytanie tylko jak długo wytrzymają presję spekulantów i czy nie będą jednak naciągać not dla końcowego zarobku, skoro klient sobie tego życzy (grading nota).
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4133

    Jeśli noty będą naciągane to rynek szybko to zweryfikuje, lody jakie kręci GCN zostały szybko zdemaskowane i teaz ludzie psy na nich wieszają, choć i tak nadal monety pakowane w ich pudełka ładnie się sprzedają.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4173

    witam,mam kumpla w kaliszu ktory zna te firme pcg,gosc ktory sie zajmuje ocena monet to facet z 30 letnim stazem,sam mu zaufalem i wyslalem na probe monetki.w gcn na 20 monet 13 dostalo note 68,reszta 69,wszystkie mam z nbp.to dziwne nie sadzicie?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4175

    Przegladajac internet natrafilem na filmik pokazujacy jak gradinguje sie monety.



    troche rozczarowal mnie fakt, iz dotykaja monet golymi palcami, a nie przez rekawiczki :/
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4200

    zawor85 napisał:
    Przegladajac internet natrafilem na filmik pokazujacy jak gradinguje sie monety.



    troche rozczarowal mnie fakt, iz dotykaja monet golymi palcami, a nie przez rekawiczki :/



    od roku każdy pisze to samo:D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4204

    marcin.w.1975 napisał:
    witam,mam kumpla w kaliszu ktory zna te firme pcg,gosc ktory sie zajmuje ocena monet to facet z 30 letnim stazem,sam mu zaufalem i wyslalem na probe monetki.w gcn na 20 monet 13 dostalo note 68,reszta 69,wszystkie mam z nbp.to dziwne nie sadzicie?


    a co w tym dziwnego?? w nbp różnie obchodzą się z monetami, i jeżeli bierze się monety w nbp to nie ma gwarancji że otrzymają notę 70... dlaczego odpowiedzcie sobie sami...
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4207

    Mi podczas emsji sokoła pani chciała wcisnąc 20zł z łądną rysa przez lustro, nie była to bynajmniej rysa na kapslu bo dokładnie obejrzałem, dobrze że zauważyłm to przy okienku i łądnei wymieniłem.

    Taka moneta napewno miałaby niską notę mimo tego, ze prosto z okienka bankowego.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4219

    zawor85 napisał:
    Przegladajac internet natrafilem na filmik pokazujacy jak gradinguje sie monety.



    troche rozczarowal mnie fakt, iz dotykaja monet golymi palcami, a nie przez rekawiczki :/


    to że nie używają rękawiczek jest celowe - unikają ryzyka wyślizgnięcia się monety z reki. Na pewno lustrzanki dotykają tylko za rant no i mają czyste ręce :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4221

    hehe jesteś pewny, że mają czyste ręce?? a co jak ktoś jadł łapami pajdę kiełbasy a potem w te łapska bierze monety do gradingowania ;)?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4224

    w GCN tak na pewno jest ale nie w PCGS :D
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information