Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grading... prawda czy wielki przekręt???

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4232

    www.allegro.pl/item363688036_zbigniew_he...l_grading_pr70_.html
    Kolejny spekulant z GCN-u jak można sprzedawać z PR70 skoro jeszcze nie wemitowano monety Herberta
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4233

    marcin.w.1975 napisał:
    witam,mam kumpla w kaliszu ktory zna te firme pcg,gosc ktory sie zajmuje ocena monet to facet z 30 letnim stazem,sam mu zaufalem i wyslalem na probe monetki.w gcn na 20 monet 13 dostalo note 68,reszta 69,wszystkie mam z nbp.to dziwne nie sadzicie?


    I właśnie bardzo dobrze ocenili. Ludzie się nauczyli że tylko PR70 to dobra ocena! Nota PR70 powinna zdarzać się sporadycznie a nie nagminnie jak to robi GCN. Nauczcie się w końcu doceniać noty PR67 PR68 PR69 bo to także monety w znakomitym stanie
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4238

    OJ społeczeństwo się rozpaskudziło i jeszcze dużo wody upłynie aż zaczną doceniach 69 i 68.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4272

    ... i nie tylko PR68 i 69... a czy PRAWDZIWY stan PR 65 czy 66 to jakaś brzydka czy zniszczona moneta?? NIE... przecież moneta np obiegowa z 1960 roku nie będzie miała 70... a np 65 i będzie w bardzo dobrym stanie...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4281

    Znalazłem monetę
    www.allegro.pl/item353547358_1_grosz_1923_grading_ms65.html
    Czy tak stara moneta może miec taką notę ?


    PS.Czy MS65 to najlepsza czy są większe np. MS66 ?
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4285

    MirM napisał:
    Znalazłem monetę
    www.allegro.pl/item353547358_1_grosz_1923_grading_ms65.html
    Czy tak stara moneta może miec taką notę ?


    PS.Czy MS65 to najlepsza czy są większe np. MS66 ?




    Teoretycznie max to MS70. Oznaczało by to, że moneta od razu po wybiciu trafiała do kapsla:)
    Nie kupuje od GCN-to jest śmieszne. Wysłał byś taką monetę do NGC lub PCGS to by nawet MS nie dostała...
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4288

    zdarzają się czasem aukcje z takimi notami (zwłaszcza jeśli monety wyjęto dopiero co z rolki), ale nie zapomnijmy, że są one autorstwa GCNu:):).
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4293

    Piotr_k84 napisał:
    zdarzają się czasem aukcje z takimi notami (zwłaszcza jeśli monety wyjęto dopiero co z rolki), ale nie zapomnijmy, że są one autorstwa GCNu:):).


    Może GCN zamienił jak ktoś im przyniósł do Gradingu i zostawił sobie na sprzedaż a komuś dał z notę np. AU58 ?????????????????????????????????
    Jak tak miałem z wieloma monetami 2-złotowymi mimo iż były z woreczka menniczego i każdą sprawdzałem przed zawiezieniem (wybierałem najlepsze) dostawałem noty AU58 MS60 MS61!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4297

    golden napisał:
    MirM napisał:
    Znalazłem monetę
    www.allegro.pl/item353547358_1_grosz_1923_grading_ms65.html
    Czy tak stara moneta może miec taką notę ?


    PS.Czy MS65 to najlepsza czy są większe np. MS66 ?




    Teoretycznie max to MS70. Oznaczało by to, że moneta od razu po wybiciu trafiała do kapsla:)
    Nie kupuje od GCN-to jest śmieszne. Wysłał byś taką monetę do NGC lub PCGS to by nawet MS nie dostała...


    A widziałeś kiedyś taką notę ? ja nie tylko PR70 MS nie
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4330

    MS70 to moneta w menniczym stanie - ideał (Mint state)
    PR70 to to samo j.w. tyle że PR oznacza monetę wybitą stemplem lustrzanym (Proof) - moenta również jest idealna ale firmy radingowe tak odróżniają rodzaje stempli
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4521

    Popatrzcie na to:
    www.allegro.pl/item372824573_hit_pudelka...uj_swoje_monety.html

    kolejne potwierdzenie mojego dochodzenia... jutro do Bartka do oceny wysyłam artykuł o przekręcie zwanym grading...

    wracając do podanej aukcji:
    \"... Taka okazja się nie powtórzy, bowiem pudełka gradingowe są absolutnie niedostępne na polskim, ani nawet europejskim rynku dla osób prywatnych.\" wcale nie tak trudno, za grosze można dostać pudełka i hologramy... jeżeli zostanie uznane, że artykuł o przekrętach gradingowania nie może też zostać zamieszczony w IKM to będzie dostępny drogą mailową dla zainteresowanych...
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4523

    tzrebaby było byc kretynem totalnym, ażeby za jakiś czas kupic taką monete ogradowaną domowym sposobem z własnoręcznie drukowaną karteczką.

    Ale cóż jelenie są wśród nas...........
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4530

    No wiesz...Romeczek(fah) ma władze nad Ziemniokiem...I Ziemniok mnie nie słusznie oskarżył mnie, że korzystałem z 2 nicków na monety.pl...
    Zobaczcie na jedno:
    Czy w gradingu US pisze się: ZŁOTYCH?;)

    Najgorsze jest to, że romeczek próbował sprzedać takie 2 monety(enigmę, Korzeniowski)ale na szczęście mu 2 konta zablokowali...I twierdzi uparcie, że to CBP...

    Można sprawę do allegro zgłosić?<br><br>Edytowany przez: golden, w: 2008/05/28 16:13
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4535

    Ja już widziałem takie pudełka na allegro.
    Ale kto inny je sprzedawał
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4537

    Golden - gadasz takie bzdury, że sie w głowie nie mieści, a nie wiesz w ogóle o co chodzi. A odnośnie Allegro - nie mam żadnego konta w tym serwisie i konto, które sprzedaje pudelka gradingowe NIE JEST MOJE (ale pudełka można powiedzieć, że tak). I to nie jest żaden przekręt tylko narzędzie do lepszego i dużo wygodniejszego przechowywania monet - pudełka są nieporównywalnie lepsze od zwykłych kapsli i mają o wiele więcej zalet.<br><br>Edytowany przez: fah, w: 2008/05/28 16:50
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4539

    Chłopaki, już raz jadka była w innym dziale, nie róbcie tego samego co na e-num... nie róbcie jarmarku.
    tego typu sprawy wyjaśniajcie sobie na priv, bo forum to nie miejsce do obrzucania się błotem.

    Mam nadzieję, ze skasujecie te posty, albo po prostu nie będziecie pisac takich kolejnych. Twórzmy miła atmosfere a nie pomawiajmy się, nie róbmy we własne gniazdo.

    Wracamy do meritum gradingu.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4541

    Zgadzam się z Piotrkiem - nie warto robić kolejnej e-numizmatyki i jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, proszę o kontakt na PW - chętnie wszystko wyjaśnię, aby nie zaśmiecać forum.

    Odnośnie gradingu - opinie i wymysły co niektórych osób są, delikatnie mówiąc, śmieszne. Słyszą dzwon, ale nie wiedzą, w którym kościele. Zanim coś się napisze albo wymyśli jakąś historyjkę, lepiej się upewnić, jak jest naprawdę,bo wychodzą z tego jakieś niestworzone opowieści science-fiction, których się nawet nie da czytać.:D
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4543

    Dobra aby urwac tę dyskusje wróce do gradingu.

    Czy ktoś z was miał taką przygodę, ze np dostał pięknie ogradowaną monetę a tu psikus i albo podpis zły albo pudełko rozszczelnione, rozwalające się po kilku miesiącach??? Na Cafe Allegro dużo pisalo sie o tym, że wkładają falsy zamiast oryginałów, albo że podpis zły. Zna to ktoś z autopsji?
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4548

    pisałem już...

    wejdź na nasza-klasa.pl

    i wyszukaj takie coś:

    Przeciwnicy GCN. Ja mam konto na naszej-klasie tylko po by móc oglądać zdjęcia(oczywiście nie podałem swoich prawdziwych danych;P)...Jest tak kilka błędów GCN.
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #4550

    Przepraszma pzreoczyęłm.

    Właśnie ejstem po lekturze tego, naprawde niezłe jaja:)
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information