Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Fałszowanie monet w chinach

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4903

  • Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4904

    O kurde, szok dobrze ujęte. Wiedziałem, ze Chiny produkują wszystko ale zeby falsy?

    Spójrzcie tylko ile stempli, maszyny wszystko, widac, że są doskonale przygotowani. To moze by tak kilka sztuk tej sławnej juz 10zł z 1827 roku zamówic u nich, tylko ciekawe czy tęczowoą patynkę zrobią.

    Ale tak na widzę tam m.in stemple amerykańskie, ale ciekawe czy tlukli jakiej falsy polskie?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4929

    Piotr_k84 napisał:
    O kurde, szok dobrze ujęte. Wiedziałem, ze Chiny produkują wszystko ale zeby falsy?

    Spójrzcie tylko ile stempli, maszyny wszystko, widac, że są doskonale przygotowani. To moze by tak kilka sztuk tej sławnej juz 10zł z 1827 roku zamówic u nich, tylko ciekawe czy tęczowoą patynkę zrobią.


    Nie zrobia - u nich zamawiasz same monety a manualan jak się robi taka patynkę kupisz na allegro - widziałęm kiedyś poradnij jak sztucznie patynowac monety ,szok :(


    Ale tak na widzę tam m.in stemple amerykańskie, ale ciekawe czy tlukli jakiej falsy polskie?


    ameryka ma największy rynek, myślę, że z czasem dojda i do nas :(

    Martwi mnie jedno - ciekawe jak dobre są te falsy . wyobraźmy sobie, że Chińczycy produkują falsy 3 merek nie do odróżnienia od oryginału - cena może polecieć kilka razy z dół....

    ;) a tak poważnie wyobraźmy sobie że Chinole są w stanie wyprodukować falsy kilku naszych rzadkich monet do takiego stopnia, że największe głowy numizmatyczne nie są w stanie odróżnić ich od oryginału - brzmi jak apokalipsa :(

    Myślicie, że to jest możliwe aby odwzorować każdy detal?
  • Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4930

    Teoretycznie zrobienie falsu doskonałego jest pewnie możliwe i realne do wykonania. Skoro maluje się kopie obrazów doskonałe to dlaczego nie kopie monet jak oryginały.

    Myślę, zę to kwestia czasu jak dotrą do POlski. Zwęsza tylko, ze numizmatyka w POlsce jest popularna i zaczną bic.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4932

    a będzie wybite 'Made in China' ??? ;)
  • Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4934

    Na rancie będzie zapewne, albo metkę dodadzą:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4941

    A czy fałszowanie monet nie jest karalne ?
    Powinno byc gdyż podrabia sie produkt mennicy polskiej to tak jakby ktoś sobie zrobił 5zł
  • Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4945

    Jest karalne i to jak najbardziej, nie tylko podrabianie polskich monet, ale wszystkich. Emisję monet z nominałem i godłem ma prawo tylko Bank Narodowy danego kraju (czyli kraj).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4960

    No to chinczycy podłapali fuche :]
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4993

    Za podrabianie pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 25 lat, za wprowadzanie ich do obiegu - od roku do 10 lat. ( roz. XXXVII kk ). Fałszowanie pieniędzy, w tym monet ( głównie obiegowych ) jest jednym z dominujacych w Europie rodzajów przestepstw. Specjalizuja sie w tym Włosi, ostatnio tez Litwini i Bułgarzy. W kk praktycznie wszystkich państw tego typu przestępstwa są zagrozone b.wysokimi karami.O ile fałszowanie banknotów dotyczy głównie małych i srednich nominałów, o tyle fałszerstwa monet skupione sa na nominałach wiekszych ( w Polsce było kilka bardzo głosnych spraw dotyczących fałszowania \"5\"-ek, równiez \"rybaka\" ). Był taki czas jak Polske zalała fala falsów monet kolekcjonerskich z ówczesnego Zw.Radz. Do dziś spotyka sie w Polsce tetradrachmy i dekadrachmy ( syrakuzy ) jako kunszt roboty bułgarskich fałszerzy.
    Zresztą fałszowanie monet ma swoich wlk. bohaterów i mistrzów, a literatura na ten temat jest pasjonująca !
    Chińczycy wprowadzają do procederu po prostu nowe technologie.

    ps. obecnie w europie najwięcej krąży lewych 2 eurówek, od momentu wprowadzenia wspólnej waluty wykryto ponad 600 tys. lewych
  • Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 10 miesięcy temu #4995

    ....apropos 2 eurówek to patzec tylko jak pojawią się falsy niskonakłądowych okolicznościówek z Monako i San Marino:).

    Odnośnie literatury o fałszywych monetach to rzeczywiście z kilkoma pozycjami spotkałem się na allegro. Czasem się pojawiają.

    ....Ale czy jest fałszerstwo doskonałe???

    ps. na Allegro jest jeden ze spzredawców (od którego defacto będe kupował kopie KOpernika z IIRP), któy sprzedaje duża ilośc kopii poslkich (duży pzredział czasowy), zagranicznych.

    Jak to jest ze sprzedawaniem falsów. Jeśli ma napis kopia to ok, ale co jesli nie ma? Czy taki proceder jak sie ktos uprze nie można podciągnąc pod paragraf?<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/04 22:59
  • Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 9 miesięcy temu #6049

    I kolejny wałek z fałszywymi monetami, tym razem w Rzeszowie.

    www.rzeszow24.pl/aktualnosci/1/4865
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 9 miesięcy temu #6052

    słynne już One Penny ;D
    głupota ludzka nie zna granic..
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 9 miesięcy temu #6081

    piotr...
    ...przedmiotowe monety zapewne nie są fałszywe; w tym przypadku mamy do czynienia z zupełnie innym rodzajem przestępstwa, co zresztą jest dość szczegółowo opisane w artykule. Dla chcących zainteresować się fałszerstwami monet i banknotów, polecam na początek wciągający wywiad z Kalickim sprzed ponad 3 lat:

    wyborcza.pl/1,75480,2518105.html
  • Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 9 miesięcy temu #6082

    wiem wiem,że to inna branża

    Dzięki za link do artykułu, bardzo ciekawy i merytoryczny. Bardzo wiele się dowiediząłem i zapewne nei raz będę do niego wracał. Fałszerwsto jest niemalze tak stare jak bicie monet:):).<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/07/11 22:02
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 9 miesięcy temu #6083

    no coz made in china!
    Zabawki, tv, agd i rtv , teraz czas na nasze ulubione monety.heh
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 9 miesięcy temu #6087

    świetny artykuł!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 5 miesięcy temu #7917

    apropo made in china, mało osób wie ale 80% ciupag sprzedawanych w zakopanym ma taki napis....!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 5 miesięcy temu #7918

    Kilka dni temu podjalem watek chinskich falsow monet i medali z serji Beijing2008

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...7603&amp;catid=4

    Nawet kupilem jeden z takich zestawow :):):)zaplacilem ok150 zlotych z przesylka .to niewiele w porownaniu do 2500 dolarow za jakie mozna bylo kupic orginaly u oficjalnych dystrybutorow . podobno wczoraj dostalem przesylke na moj adres w anglii.dzisiaj powinienem miec zdjecia tego co mi przyslali .umieszcze je na forum to sobie porownamy .co ciekawe jeden z wiekszych sklepow numizmatycznych w chinach (tak o sobie pisali) wyslal mi monety i zlikwidowal konto na e-bay . teraz nie mam komu wystawic komentarza , oczywiscie pozytywnego (ja zdawalem sobie sprawe z tego co kupuje)szkoda bo chcialem kupic jeszcze kilka fajnych monetek .mimo ze to podrobki fajnie miec w kolekcji kilowa monete ze ''SZCZEREGO'' zlota za rozsadna cene .<br><br>Edytowany przez: rafalp, w: 2008/10/31 08:31
  • Odp:Fałszowanie monet w chinach 15 lat, 5 miesięcy temu #7920

    :):)
    Czasem tak bywa, mnie np nigdy chyba nie będzie stać na niektóre roczniki oryginanych obiegówek IIRP - dlatego też będę niejako zmuszony do zakupu kopii. CHCę jednak kupić naprawdę dobre kopie, najlepiej żeby to był \&quot;oficjalne\&quot; repliki mennicy z napisem kopia. Kilka lat temu mennica wyemitowała już 2zł 1936 z Piłsudskim. Rzucę im hasło, aby wyemitowali pozostałe rzadkei roczniki, dzieki czemu będę mógł \&quot;uzupelnic\&quot; kolekcję.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information