Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Masz pytanie - napisz je tutaj?

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Masz pytanie - napisz je tutaj? 16 lat, 6 miesięcy temu #5

    Chętnie odpowiem w miarę możliwości

    BB<br><br>Edytowany przez: bartek, w: 2007/10/29 08:40
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Masz pytanie - napisz je tutaj? 16 lat, 5 miesięcy temu #13

    Witam mam prośbę o zidentyfikowanie monety tzn. co to za moneta (jeżeli to moneta :)) i z którego wieku może pochodzić. Z góry wielce dziękuję. Pozdrawiam.

    Nie mogę dodać zdjęć :/<br><br>Edytowany przez: Cichy, w: 2007/11/15 12:45
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Masz pytanie - napisz je tutaj? 16 lat, 5 miesięcy temu #15

    pewnie zdjęcia były za duże.

    Ja używam imageshack.us

    img525.imageshack.us/img525/4565/pb050052ke9.jpg
    img252.imageshack.us/my.php?image=pb0500...;<br>Edytowany przez: bartek, w: 2007/11/15 13:24
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Masz pytanie - napisz je tutaj? 16 lat, 5 miesięcy temu #16

    Ja mam pytanie od dawna mnie interesowała numizmatyka, zawsze podziwiałem zbiory innych. Teraz postanowiłem sam zacząć kolekcjonować monety. Dlatego mam pytanie w jakie monety zacząć inwestować, kolekcjonować ?<br><br>Edytowany przez: kefir88, w: 2007/11/15 17:02
    • 1pawel
    • 1pawel

    Odp:Masz pytanie - napisz je tutaj? 16 lat, 5 miesięcy temu #17

    zbieraj to co Ci sie podoba a inwestuj w to co jest na topie.

    ja zbieram II RP a inwestuje w srebrne lustrzanki
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Masz pytanie - napisz je tutaj? 16 lat, 5 miesięcy temu #19

    Moim zdaniem to zależy od tego czy masz zamiar zbierać monety, czy zarabiać kupując ich dzisiaj i sprzedając ich za kilka lat. Jeżeli chodzi o kolekcjonowanie dla osób początkujących polecam na początek monety z PRL (bo większość można znaleźć u babci na poddaszu:) oraz jak na razie to większość ich jest w dość dostępnych cenach). Druga opcja to monety 2 złotowe okolicznościowe, bo mogą ci wpaść do ręki nawet w sklepie, a jeżeli masz w pobliżu NBP do zawsze są dostępne w dniu emisji (tylko czasami potrzebna jest cierpliwość bo są kolejki). W przypadku kolekcjonowania dla zarobku to polecam monety kolekcjonerskie (srebrne) oraz monetki z destruktem. Mam nadzieje że moje uwagi ci pomogą :) Pozdrawiam Srbija:)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Masz pytanie - napisz je tutaj? 16 lat, 5 miesięcy temu #29

    Na początku kupowałem po 1 sztuce GN ale teraz biorę 1woreczek menniczy i 1 luzem do kolekcji.Tylko do końca nie wiadomo jak jest z podatkami w prawdzie Bartek szeroko opisał ten temat, ale czy wystarczy przetrzymać ja 6 miesięcy i sprzedać nie odprowadzając podatku-tak można zrobić kilka razy. A jeśli sie sprzedaje 5 razy w miesiącu?? częstość transakcji nie wpływa na te buble fiskusa
    • Lucjusz
    • Lucjusz

    Klędnicy jasna -ciemna oksyda 16 lat, 5 miesięcy temu #39

    Jak to jest. Na allegro występują 2 wersje kolędników.
    W opisach jest jak byk ciemna czy jasna oksyda?

    Ta moneta była bita w 2 wersjach? Czy ta jasna to jakaś lipa?
    • 1pawel
    • 1pawel

    Odp:Klędnicy jasna -ciemna oksyda 16 lat, 5 miesięcy temu #40

    Oksyda ma to do siebie, że czasem wychodzi ciemniejsza a czasem jaśniejsza. Wg mnie to zwykły \&quot;chłyt metetingowy\&quot; ale chętnie wysłucham opinii innych
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Klędnicy jasna -ciemna oksyda 16 lat, 4 miesięcy temu #166

    Oksyda według mnie jest profanacją monety i nie rozumiem,dlaczego moneta sztucznie oksydowana jest tak wysoko ceniona.W zasadzie powinien to być destrukt:-),bo ktoś zmienił drastycznie oryginalny wygląd monety.Ja jestem zwolennikiem grandingu PR70.
    • Lucjusz
    • Lucjusz

    Odp:Klędnicy jasna -ciemna oksyda 16 lat, 4 miesięcy temu #199

    I to zapewne PR 70 z GCNu ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Klędnicy jasna -ciemna oksyda 16 lat, 4 miesięcy temu #220

    Jak na razie kolędników nie da rady zapakować w GCN podobnie jak szlaku bursztynowego więc jakie noty dostanie ciemna czy jasna jest to tylko czysto teoretyczne rozważanie.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Masz pytanie - napisz je tutaj? 16 lat, 4 miesięcy temu #223

    gregor9244 napisał:
    Na początku kupowałem po 1 sztuce GN ale teraz biorę 1woreczek menniczy i 1 luzem do kolekcji.Tylko do końca nie wiadomo jak jest z podatkami w prawdzie Bartek szeroko opisał ten temat, ale czy wystarczy przetrzymać ja 6 miesięcy i sprzedać nie odprowadzając podatku-tak można zrobić kilka razy. A jeśli sie sprzedaje 5 razy w miesiącu?? częstość transakcji nie wpływa na te buble fiskusa


    Dopiero teraz zauważyłem pytanie.

    W tym co piszesz powyżej to jest śliski temat bo poza podatkiem od sprzedaży skarbówka może Cię pociągnąć do zapłacenia kary za to, że nie prowadzisz działalności gospodarczej a powinieneś bo masz dużo transakcji. Niestety to ile można sprzedawać nigdzie nie jest określone.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Masz pytanie - napisz je tutaj? 16 lat, 4 miesięcy temu #333

    Witam! Posiadam kilka monet i chcialbym je sprzedac. Czy moglbys mi pomoc w ocenie i w sprzedazy tych monet? Prosze o odpowiedz(numer GG 3266014)...POZDRAWIAM!
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Masz pytanie - napisz je tutaj? 16 lat, 4 miesięcy temu #336

    przepraszam ale nie zajmuje się wyceną i oceną monet. Jeśli chcesz sprzedać monety to napisz na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. co masz i ile byś chciał. No i napisz skąd jesteś - ja z Wawy.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 11 miesięcy temu #10736

    Witam:
    Mam małe pytanka, zakupiłem na allegro monetę ( 10zł Jan Paweł II 2005 r. Plater), ale
    Gdy paczka przyszła okazało się ze moneta w stanie złym bardzo bardzo uwalcowana
    Nie wiem jak to usunąć nigdzie nie pisze, czym i jak czyści platerowane monety.
    Jeśli ktoś może proszę napisać, jakimi środkami ( najlepiej domowymi) mogę to usunąć,
    Moneta ma delikatne zdarcie plateru ( złota w środkowej jej części).
    Mam jeszcze pytanie, jakie kapsle są najbardziej podobne do tych z NBP 20zł i 10zł,
    A jaka firma je dostarcza do NBP ( mennicy)?, Proszę o pomoc, jakie kapsle są najbardziej zbliżone do tych z NBP i jak mogę wyczyścić tą monetę
    Z góry dziękuje>
    :( :(
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 11 miesięcy temu #10737

    pierwsza sprawa - kontakt ze sprzedawcą i dokonanie zwrotu towaru. jeżeli się nie zgadza, to negatyw z miejsca.
    po drugie - jak usunąć zabrudzenie to nie mam zielonego pojęcia, jednak jeżeli sama struktura monety jest naruszona, to raczej jej wartość jest na tyle mała, że nic bym z nią nie robił:(

    koniecznie napisz skargę do sprzedawcy. ja kupuje u takich, którzy mają minimum 98% pozytywów - takim zależy na opinii...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 11 miesięcy temu #10739

    Witaj!
    swego czasu kupiłem w Allegro monetkę (mosiądz-28 mm)
    z roku 1713-"JANOSIKOWY DUKAT PRESTATISTE" i pytanie dotyczy
    1.jet to dukat lokalny
    2.jaka ma wartośc
    z góry dziękuje za wyczerpująca odpowiedz
    • Eothain
    • Eothain

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 11 miesięcy temu #10764

    To jest żeton wybijany dla turystów. Nie ma związku z lokalkami. Wartość... koło 10 zł.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez macca. #10778

    do moderatora(admina)
    cos nie teges jest z wykresem 60 rocznica zak wojny moneta sr chyba 1 zero za duzo w 2 ostatnich mc... tak mi sie zauwazylo;) w statucie laskiego 2006 srebro tez...
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information