Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ciekawa tematyka zbieranych monet

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 3 miesięcy temu #525

    Ostatnio nasz kolega Lucjusz na forum napisał, że chciałby zbierać monety z samolotami uważam, ze jest to bardzo fajny i ciekawy pomysł żeby zbierać monety o takich ciekawych tematykach :)

    Ja kiedyś przymierzałem sie do zbierania wszystkich monet z całego świata (obiegowych) z roku mojego urodzenia.

    Czy macie jakieś takie tematyki które zbieracie lub chcielibyście zbierać?
  • Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 3 miesięcy temu #527

    ......:) a ja jesli chodzi o obiegówki chciałbym miec chcoc kilka monet obiegowych z kżdego kraju na świecie, każdej wyspy czy autonomicznego regionu. Myśle, ze jest to do zrobienia, tylko potrzeba na to trochę czasu.
    Apropos ciekawej tematyki:
    od jutra do 1.02.2008 w oddziale NBP w warszawie mozna ogladac wystawe monet i znaczków pocztowych z wizerunkiem sokoła wędorownego.

    Mysle, ze marynistyka moglaby byc także piekna serią tematyczna do zbierania. Piekne żaglowce i statki, miodzio
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 3 miesięcy temu #559

    Jakiś czas temu byłem na wycieczce w Czechach. Zwiedzałem tam zamek, w kasie tamtego zamku można było nabyć monetę pamiątkową z tego właśnie zamku który zwiedziłem. Monety nie mają nominału - bardziej jest to jak medal ale są wielkości naszych srebrnych zamków i całkiem ciekawie wyglądają. Unikatowością jest to że daną monetę można kupić tylko i wyłącznie na danym zamku Więc aby zebrać całą kolekcję trzeba zwiedzić wszystkie zamki w Czechach. Fajna zabawa i hobby. Próbowałem poszukać na Czeskim allegro takich monet czy ktoś nie sprzedaje ale niestety nikt. Jak na razie mam kilka takich monet zamków zwiedziłem ponad 100 ale monety dopiero od 2-3 lat wydają. Dodam tylko że zamków w Czechach jest około 400 więc aby zebrać całą kolekcję trzeba się tam przeprowadzić na stałe albo przez kilka lat intensywnie zwiedzać Czechy. Jeśli kogoś zainteresował ten temat to napiszcie załączę fotkę i ocenicie sami.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #674

    Witam

    dzesio4 poruszyłeś ciekawą tematykę...

    Ja interesuję się zabytkami i zamkami... stąd też ostatnio ta tematyka pojawiła się w moich monetach/medalach.

    Czy posiadasz po jednym egzemplarzu zdobytych monet z danych zamków? Jeżeli więcej to byłbym nimi zainteresowany.

    A poza tym jakbyś był zainteresowany udostępnieniem swoich zdjęć z podboi zamków na mojej stronie poświęconej zabytkom to napisz do mnie.

    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #675

    dzesio4 napisał:
    Jakiś czas temu byłem na wycieczce w Czechach. Zwiedzałem tam zamek, w kasie tamtego zamku można było nabyć monetę pamiątkową z tego właśnie zamku który zwiedziłem. Monety nie mają nominału - bardziej jest to jak medal ale są wielkości naszych srebrnych zamków i całkiem ciekawie wyglądają. Unikatowością jest to że daną monetę można kupić tylko i wyłącznie na danym zamku Więc aby zebrać całą kolekcję trzeba zwiedzić wszystkie zamki w Czechach. Fajna zabawa i hobby. Próbowałem poszukać na Czeskim allegro takich monet czy ktoś nie sprzedaje ale niestety nikt. Jak na razie mam kilka takich monet zamków zwiedziłem ponad 100 ale monety dopiero od 2-3 lat wydają. Dodam tylko że zamków w Czechach jest około 400 więc aby zebrać całą kolekcję trzeba się tam przeprowadzić na stałe albo przez kilka lat intensywnie zwiedzać Czechy. Jeśli kogoś zainteresował ten temat to napiszcie załączę fotkę i ocenicie sami.


    Świetne - czesi sa daleko w przodzie przed nami w mysleniu i w swoich zamkach które sa nie dośc, że piekne to jeszcze tak jak piszesz perfekcyjnie zarządzane. Cudo.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #676

    sderrek napisał:
    Witam

    dzesio4 poruszyłeś ciekawą tematykę...

    Ja interesuję się zabytkami i zamkami... stąd też ostatnio ta tematyka pojawiła się w moich monetach/medalach.

    Czy posiadasz po jednym egzemplarzu zdobytych monet z danych zamków? Jeżeli więcej to byłbym nimi zainteresowany.

    A poza tym jakbyś był zainteresowany udostępnieniem swoich zdjęć z podboi zamków na mojej stronie poświęconej zabytkom to napisz do mnie.

    Pozdrawiam


    Podaj adres tej stronki
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #679

    Adres strony z monetami zamków i nie tylko - medale kolekcjonerskie:
    pametnik.wz.cz/mapa.php
    Dodam że jeśli posiada się bilet wstępu z danego zamku i zdjęcie na którym Ty jesteś a w tle dany zamek można dostać taką monetę nawet teraz. Trzeba zapakować do koperty bilet + foto + Korony Czeskie na zakup monet + wysyłka powrotna.
    Ja tak 2 razy zrobiłem gdyż byłem w kilku zamkach kiedy jeszcze nie były wybite te monety. Dość długo się czeka ale przysłali monety a także odesłali zdjęcia i bilety
    Właśnie przeglądałem stronę i są kolejne monety z zamków w których już byłem więc będę szukał biletów i zdjęć czeka mnie kolejna wysyłka.
    Zrobiłem skan jednej z monet którą dałem na próbę do Gradingu i zastanawiam się nad zapakowaniem kolejnych.
    img144.imageshack.us/img144/9461/1czechypu8.jpg
    img215.imageshack.us/img215/9030/1czechy2mr2.jpg
    Kolejny Błąd GCN w opisie Zamek LEDNICE
    Kilka monet mam po 2szt więc najchętniej bym się wymienił na te których nie mam.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #680

    Na fotce nr 2 - strona monety z mapą Czech małym kółeczkiem jest zaznaczone miejsce gdzie dany zamek jest położony w Czechach.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #681

    jak dla mnie fana zabytków i zamków super sprawa z tymi monetami na zamkach... szkoda, że u nas o czymś takim nie pomyślą... pierwszą większą wyprawę zdobywania ruin zamku w Polsce była wyprawa piesza do zamku KrzyżTopór... rewelacją byłaby możliwość zakupienia tam zabytkowej monety... w innych zabytkach w tamtych okolicach...

    na te z czeskich zamków to nie mam szans, nie byłem tam więc nie mam biletów ani zdjęć... więc także na wymianę monet z czeskich zamków nie mam

    na swojej stronie będę robił galerię zdjęć \"Zamki i zabytki ma monetach\" więc jak chcesz dzesio4 to zamieszczę tam zdjęcia Twoich monet \"zamkowych\"
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #682

    Witam \"sderrek\"
    Jakiś czas temu trochę pisałem na forach o zamkach a także sporo zdjęć zamieściłem na Czeskich stronach o turystyce. Trochę moich zdjęć jest także na www.dzesio.fotosik.pl
    W zasadzie od kupna kilku monet tych Czeskich Zamków zaczęło się moje zainteresowanie numizmatyką. Teraz to mi tak dużo czasu zajmuje + aukcje allegro że całkowicie zaniedbałem fora z zamkami i fotografią o zamkach w Czechach.
    Monet z zamkami w Czechach mam ponad 20 więc chętnie udostępnię zdjęcia lub skany jeśli interesują kogoś kolejne.
    Zamków zwiedziłem ponad 100 i zajęło mi to dobrych kilka lat. Jest naprawdę co zwiedzać.
    Państwo czeskie dało ogromne nakłady nawet na zupełnie zdewastowane zamki (takich jest u nas całe mnóstwo) i potrafili doprowadzić do stanów gdzie można udostępnić do zwiedzania. Takie nasze perełki jak np Zamek w Kórniku i Łańcucie to w Czechach jest podobnych albo o niebo lepszych kilkanaście lub kilkadziesiąt przynajmniej w tych co już byłem.
    Są takie które aby całe zwiedzić od A do Z trzeba poświęcić 2 dni bo jest kilka tras nawet do 4-5 gdzie każdą z przewodnikiem zwiedza się od 60-120 minut!
    Jeszcze dodam że jest cały program pro rodzinny gdzie bilet dla rodziny z 2 dzieci kosztuje mniej niż dla 2 osób dorosłych bez dzieci. Są naprawdę w tym świetni i całe tłumy ludzi odwiedzają te zamki.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #686

    Jestem ciekaw czy jeśli w Polsce zrobiono by podobnie co w Czechach to wzrosło by zainteresowanie numizmatyka i medalami.Z pewnością przyczyniło by się to do rozwinięcia turystyki.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #690

    Jakieś 4 miesiące temu zwiedzałem zamek w Pszczynie.
    W kasie tamtejszego zamku w eleganckim opakowaniu była na sprzedaż moneta z zamku. Sugerując się wysoką (już nie pamiętam ile dokładnie ale chyba coś koło 50-70zł.) ceną myślałem że to jakaś srebrna moneta. Moje zdziwienie było ogromne gdy w pudełku zobaczyłem monetę 2 złotową z serii Historyczne Miasta w Polsce.
    Nawet te eleganckie pudełko mogło kosztować max. 20zł. + 2zł moneta więc zysk ze sprzedaży ogromny.
    W dodatku zamek zwiedza się samemu gdzie w Czechach za taką cenę biletu zawsze zwiedza się z przewodnikiem. Przewodnik zawsze opowie coś ciekawego zwróci uwagę na jakiś cenny eksponat a samemu jeśli nie ma się ze sobą jakiegoś książkowego przewodnika to na wiele rzeczy w ogóle nie zwróci się uwagi.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #721

    Długie weekendy majowe już wkrótce więc można połączyć zbieranie monet z turystyką. Ja już planuję swoje majowe wyjazdy i mogę podać parę wskazówek oraz informacji jeśli jest ktoś zainteresowany.
    Monet z zamkami do tej pory wyszło 87 szt. + kilka innych okolicznościowych więcej możecie poczytać na stronie poniżej klikając w \"Náhled\" i strzałkę możecie zobaczyć jak dana moneta wygląda.
    pametnik.wz.cz/seznam1.php
    Aby łatwiej Wam było trafić do danego zamku wpiszcie jego nazwę w ramce \"Název lokality\" na stronie:
    www.turistika.cz/hrady/
    Na stronie także sporo tanich noclegów i innych ciekawych zdjęć i informacji dla każdego fana turystki.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #723

    Jak byłem z dziewczyną w szklarskiej porębie to wykupiliśmy sobie wycieczkę do słowacji i jedną z atrakcji było wejście do jakiegoś zamku - niestey nie pamiętam jakiego ale byłem w szoku. Wszystko cudownie zorganizowane - duży zadbany zamek, pokazy 2 walk - walczyli o jakaś niewiaste ale niestety nic nie rozumieąłem bo gadali po słowacku - bardzo efektowanie było - ludzie bardzo mili nie to co u nas :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #729

    Tak jest zazwyczaj zarówno w Czechach jak i na Słowacji chodź w Czechach zamków jest o wiele więcej natomiast na Słowacji mają większe i ładniejsze jaskinie. Latem turnieje rycerskie odbywają się prawie na każdym zamku obronnym w weekendy.
    Takie Czeskie bractwo rycerskie razem z naszym krajowym wybudowało (jeszcze nie skończono w 100%)od podstaw gród obronny na Opolszczyźnie koło miasteczka Byczyna (na trasie Kluczbork-Kepno)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #888

    Dziś pojawi się na allegro na mojej aukcji zamek z kolekcji czeskiej który mam podwójny - zapraszam chętnych do licytacji. Podałem w opisie jak trafić tu na forum i więcej o tym poczytać - może się trochę przyczynię do rozreklamowania tej strony?
    Mój nowy nick na allegro \"meblgreg\" później jeszcze dodam linka bezpośredniego.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #890

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #907

    fajna :) ale 9 dni czekać do końca aukcji ;))??
  • Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #913

    super, a jest to jakaś \"seria\" czy tylko jeden zamek takie coś wydaje???
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Ciekawa tematyka zbieranych monet 16 lat, 2 miesięcy temu #917

    Wydano do tej pory koło 80 takich monet z zamków położonych w całej Czeskiej Republice
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information