Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: CHOPIN ZESTAW ANDORA

    • Offline
    • Oklaski: 0

    CHOPIN ZESTAW ANDORA 14 lat, 11 miesięcy temu #11258

    WITAM WSZYSTKICH !co sadzicie o tym zestawie ?ma potencjal? nie jestem tez pewien czy cena:579E obejmuje caly zestaw czy jedna monete...ale ..chyba jedna ...wole jednak sie upewnic...;)pozdrawiam wszystkich!!i dzieki za odpowiedzi!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:CHOPIN ZESTAW ANDORA 14 lat, 11 miesięcy temu #11259

    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:CHOPIN ZESTAW ANDORA 14 lat, 11 miesięcy temu #11260

    Cena jest za cały zestaw czyli 8 monet i moim zdaniem mimo wszystko średnio się opłaca. Wychodzi jakieś 322 zł. za monetę. Lepiej poszukać najpierw zestawu na allegro lub ebay'u i sprawdzić ceny oferowane przez innych - o ile oczywiście ktoś to sprzedaje.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:CHOPIN ZESTAW ANDORA 14 lat, 11 miesięcy temu #11261

    bardzo dziekuje i oczywiscie dodaje koledze oklask;)
    a jak szanowni koledzy zapatruja sie na atrakcyjnosc monet i ich ewentualny potencjal jesli chodzi o ...zysk..;)
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:CHOPIN ZESTAW ANDORA 14 lat, 11 miesięcy temu #11266

    Nie zawsze monety o polskiej (związanej z Polską) tematyce osiągają sukces rynkowy. Zwłaszcza jeśli są emitowane przez kraje zamieszkane przez 20 osób (vide: moneta z meteorytem pułtuskim - nie tak dawno kosztowała ok. 250 PLN, dziś ją można dostać za 160). Mały nakład nie zawsze jest więc gwarantem solidnych profitów - musisz sam to rozważyć i trochę... wyczuć rynek.
    Same monety są... niezbyt ładne (moim zdaniem). Niby mają tradycyjny, zachowawczy projekt podobający się wielu osobom (kolekcjonerom), a z drugiej niezbyt lubiany przez tradycjonalistów tampondruk. Ze strony artystycznej - do francuskiego Chopina dzielą te monety lata świetlne, do polskiego konkursu chopinowskiego też bardzo daleko. O gustach się niby nie dyskutuje, ale te monety po prostu nie są piękne (podkreślam: piękne), a to ważny aspekt.
    Moim zdaniem zysk z takiej inwestycji będzie podobny do niedawno wybitej w Mongolii monety z Chopinem. Zysk jakiś jest, ale kokosy to nie są.
    I jeszcze jedno: sprzedawca Numiscollect jest bardzo rzetelny i godny zaufania (sam od niego kupiłem kilka monet i jestem zadowolony), ale jego ceny katalogowe są znacznie zawyżone w stosunku do rynkowych (podobnie jak ceny "wyjściowe" innych sprzedawców). Radziłbym Ci poczekać na jakąś aukcję na Allegro - od złotówki i to raczej nie pierwszą, która się pojawi, bo tam to się ludzie na to rzucą jak szczerbaty na suchary :laugh:
    Na koniec mała uwaga - ponad 300 PLN za monetę przy zestawie 8 numizmatów to bardzo dużo. Dla większości polskich kolekcjonerów wyłożenie ok. 2500 złotych może być barierą nie do przeskoczenia. Jeśli interesuje Cię wyłącznie zysk, to może poszukaj innych okazji/monet?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:CHOPIN ZESTAW ANDORA 14 lat, 11 miesięcy temu #11274

    dziekuje za niezwykle obszerna wypowiedz na temat.to chyba mi wystarczy by podjac decyzje .dzieki raz jeszcze
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information