Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Powrót warszawy_24 do inwestycji

    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . Powód: literówka #14235

    Witajcie.

    Pamiętam tą strone jak powstawała, forum gdy powstało i pamiętam avatar bartka :cheer:

    Pamiętacie te czasy do sokoła? Kolejki jak za PRLu, nagonki przez prasę i te ceny...

    Miałem roczną przerwę, stałem się wędkarzem i 95% monet i banknotów sprzedałem. Jestem zainteresowany powrotem, ciężko będzie, jestem nie w temacie.

    Jak sytuacja na rynku? Opłaca się inwestować jak przed 2009?
    Za 100zł kupuję monetkę i po chwili mam 150?

    W co inwestować mając małe fundusze (100-200zł na miesiąc?)
    • Monetariatpl
    • Monetariatpl

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #14236

    Cześć jak chcesz zainwestować to proponuję albo kupić za te 200 zł jakąś złota monetę albo przedwojenne grosze bo one mają jakąś wartość potrzebuje pan katalog Fishera przynajmniej z 2007 aby mieć wgląd do cen :) Jeżeli chodzi o srebrne to ich cena słabo rośnie nawet spada po 3 lata to długotrwała inwestycja lub szukać jakieś monety o niskim nakładzie nie patrząc na bum na monetę to ją dobijają i cena idzie w dół jak na coś jest popyt nie zawsze idzie w parze z zyskiem mądrze kupować nie napalać się:) monety srebrne po wielu latach się opłacają a złote zawsze będą w cenie a za za 100 zł i 200 zł więc mieści się pan w tej kwocie jak myśli pan o trwałej inwestycji to proponuje ten nominał :) Jeśli pan nie chce stracić jak na początek trzeba mieć spory kapitał :) :ohmy: :blink: :unsure: ale po znajomości :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14237

    Witam!
    Chciałbym nauczyć się inwestować. Chciałbym kupić coś za 50 zł, tylko za tyle bo mam 16 lat i jeszcze się nie bardzo znam na monetach. Czy warto kupować monety Nordic Gold 2 zł?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14239

    Nie wiem jaka złotą monetę można kupić za 200 zł? Nawet te liliputki 1g są już droższe, a 200 zł kosztuje ponad 2 tyś. na starcie. Polskie lustrzanki raczej nie przyniosą już takich zysków jak kiedyś, chociaż zobaczymy co przyniosą pierwsze emisje w systemie Kolekcjonera. Lepiej już chyba zająć się II RP lub PRL-em.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14241

    Witaj borsuk :)
    Jak widzę, to ktoś chce sobie zadrwić. Inwestowanie to nie zabawa. Owszem jest możliwe inwestowanie niewielkimi kwotami, ale za to w bardzo długim czasie. Szybkie inwestycje wymagają takiego kapitału o jakim wielu może tylko pomarzyć, a i wtedy należy liczyć się z olbrzymim ryzykiem.
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14242

    Nie traktujcie mnie jakbym dopiero dtutaj wpadł.
    Zarobiłem na Gettcie Łódzkim, Nocy Świętojańskiej itp i straciłem na zwierzętach i innych ostatnio więc wiem.

    Racja, trezba mieć kapitał, ale wcześniej miałem go zncznie mniej niż mam teraz i z powodzeniem inwestowałem.

    II RP i PRL to raczej do zbierania a to chcę zacząć za kilka lat.

    Narazie jestem zainteresowany inwetycjami.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14243

    Jak rozumiem szbkie i bezproblemowe inwestycje?
    Cóż, nie jest to takie łatwe :) Jak masz trochę cierpliwości i czasu...
    W takim razie poczekaj aż złoto spadnie do ok. 800 $/oz i wtedy można spróbować na nim zarobić. Wcześniej czy później powinno dojść do 1500 $/oz, a może nawet do 2000 $/oz.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14244

    barttheway za 50 zł to nie ze zbijesz majątku , pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14245

    Uszy, po 50 zł/m-c przez 40-50 lat, to trochę się uzbiera :)
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14246

    Mi chodzi o roczne inwestycje.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14247

    Powiem ci tak , naprawde teraz są cięzkie czasy jeśłi chodzi o rynek numizmatyczny i trudno jest w coś trafić by na tym co nieco zarobić w szybkim czasie
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14248

    ,,lynx Uszy, po 50 zł/m-c przez 40-50 lat, to trochę się uzbiera "


    masz racje to bedzie 30 000 tyś złotych
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14249

    Roczna inwestycja? Na numizmatach? Warszawa nie żartuj!
    Warszawa, to nie ten czas! Na taka sytuację jaka była w 2007 i na początku 2008 roku będziesz musiał jeszcze długo poczekać.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14250

    Uszy, tak by było bez zysku! A gdzie procent składany od stopy zwrotu?
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14251

    heh racja ;p
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14253

    Witam
    Moja rada dla warszawa_24 daj dobie spokój z numizmatyką po prostu jeśli jest Pan inwestorem i nie interesuje się Pan numizmatyką to nie watro inwestować. Inwestorzy tylko psują rynek i powodują gwałtowne zawirowania cen monet !!! Co więcej dlaczego ceny monet gwałtownie wzrosły pod koniec 2007r i początku 2008 ponieważ maklerzy i inwestorzy którzy kupowali akcje na GPW w czasie kryzysy ulokowali pieniądze w numizmatach i w złocie dlatego ceny metali szlachetnych szczególnie złota tak wzrosły !!! to samo z monetami !!! kto napisał że złoto dotrze do ceny 2000$ za uncje to chyba żartował ceny złota gwałtownie się załamią ponieważ gdy powrócą czy Hossy na giełdzie ludzie którzy kupowali przed kryzysem akcje sprzedadzą zakupione złoto aby pozyskać kapitał na zakup akcji. Będzie tak samo jak z ropą cena gwałtownie rosła do blisko 150$ za baryłkę ( lipiec 2008r ) ludzie mówili że w najbliższym cisze osiągnie nawet 250$ za baryłkę i co czas pokazał??? dziś kosztuje ok. 76 $ z baryłkę !!!
    Tak naprawdę drogie są monety w cenach emisyjnych Władysław Strzemiński 121zł ciężko aby więcej jeszcze podskoczyła w najbliższym czasie !!! Jeśli ma ktoś kupić monetę za np. 1000zł i po pięciu latach sprzedać za 1100zł to nic nie zarobi lecz straci ( inflacja robi swoje ) na lokacje 5% przez 5 lat z kapitału 1000zł dostał by 250 zł minus podatek Belki t i tak zostaje z tego ok. 200zł !!!!!!!!!!!!!!!
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14254

    co do złota myśle ze masz racje
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14255

    Ale ja jestem kolekcjonerem, sprzedałem to co miałem, mam kilka banknotów UNC Z RFN itp oraz kilka monet.

    Niedługo ruszam na poważnie z kolekcjonowaniem - muszę wybrać sobie tylko "nurt" a nie jak wcześniej wszytskiego po troche.

    Wiem, wcześniej było lepiej. Zostaje czekać. Coś się zapowiada na zmiany?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14257

    W takim razie proponuje Panu monety II RP też mam zamiar poważnie zacząć zbierać monety z tego okresu. W sumie mam kilka dobrych okazów ale myślę podejść do tego bardziej poważnie.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Powrót warszawy_24 do inwestycji 14 lat, 4 miesięcy temu #14259

    Monetariatpl od jakiegos czasu wypisujesz bzdury na forum zostawialam to bez komentarza jednak tym razem nie moge sie powstrzymac i prosila bym cie zebys byl konsekweny i podzielil sie z nami informacja gdzie i jakie to mozna kupic zlote monety za 200zl :silly:
    ktos napisal ze cena zlota w niedlugim czasie spadnie tez nie sadze by tak sie stalo z przynajmniej kilku powodow ale nie czas i miejsce by je teraz wymieniac.
    wracajac do meritum to moneta 25zl 25 rocznica powstania trybunalu konstytucyjnego Au900 16mm 1,7g naklad 10 000 emisja kwiecien 2010 zapowiada sie interesujaco dla drobnych inwestorow.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.27 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information