Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: pieniądz zastępczy

    • Offline
    • Oklaski: 0

    pieniądz zastępczy 16 lat temu #1792

    Co myslicie o pieniądzu zastępczym - bardzo małe nakłady . kupiłem ostatnio kilka sztuk i wydaje mi się że to może być dobry dodatek do monet srebrnych i Gn. np ładne denary gdańskie z bursztynem
  • Odp:pieniądz zastępczy 16 lat temu #2139

    NO to wiemy już o kolejnych emisjach w tym roku dukatów lokalnych: m.in Sandomierz, Świnoujście, Karpacz, Kazimierz Dolny, Zamośc, Roztocze.

    Jeśli miałbym cos polecic tym co chca zainwestowac w dukaty lokalne to kupno teraz np. 4 Kazimierzy. Cena obecna jeszczeponizej 10zł/sztukę. Ja 40 sztuk kupiłem i trzymam. Rynek dukatów coraz bardziej się rozrasta.

    TUtaj więcej o dukatach:
    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...amp;amp;limitstart=6
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:pieniądz zastępczy 16 lat temu #2314

    Czy mógłbym dostać kopię artykułu dotyczącego „Goworka” Sandomierskiego od Pana ??
  • Odp:pieniądz zastępczy 16 lat temu #2325

    Ok zrobię zdjęcie i podesle Panu, prosze podac maila na mój adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

    ps. a Pan tez z tamtch okolic???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:pieniądz zastępczy 16 lat temu #2329

    Nie, ale mieszkałem tam przez parę miesięcy i zachwyciłem się pięknem tego miasta.

    P.S.
    Wysłałem już e-maila do Pana<br><br>Edytowany przez: Godfather, w: 2008/03/31 15:28
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:pieniądz zastępczy 16 lat temu #2353

    Ja też poprosiłbym o maila z tym artykułem, bo w wakacje będę w tym mieście
    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Odp:pieniądz zastępczy 16 lat temu #2361

    OK. Miałem wam wysłac dziś, ale małe kłopoty techniczne, zrobię to jutro. Odnośnie dukatów lokalnych zapraszam do dyskusji tutaj:

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...=863&amp;catid=3

    .....tu o lokacie kapitału,tam o urodzie dukatów:):):)<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/04/01 22:55
    • Offline
    • Oklaski: 0

    \&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 11 miesięcy temu #2545

    sądzę że warto zainteresować TERAZ się zebraniem kolekcji zwłaszcza zastępczaków z 2007 roku
    Kolejne wydania katalogów monet oraz mnożące się emisje muszą zaowocować wzrostem cen.
    Fisher już zamieścił te przez niektórych zwane \&quot;blaszkami\&quot; żetony/monety w swoim albumie..

    Moim zdaniem kwestią czasu jest ukazanie się albumu tylko i wyłącznie dla tych monet/żetonów :)

    Zainteresowanie jest duże i rośnie z dnia na dzień.

    Przepraszam za dość chaotyczną wypowiedź..
  • Odp:\&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 11 miesięcy temu #2563

    Juz takowy katalog się ukazal, ale nie mogę się merytorycznie o nim wypowiedziec, gdyż dopiero \&quot;idzie\&quot; do mnie:).
    Myśle, jednak, ze naprawde dobrze dopracowane tego typu katalogi ukaża się za rok, dwa lata jak tematyka się rozwinie i ukaze się większa ilośc tych żetonów.
  • Odp:\&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 11 miesięcy temu #3044

    Katalog doszedł, ale jestem nim bardzo ale to bardzo rozczarowany.

    Niepełna dokumentacja blaszek, połowa katalogu to reklamy a reszta to blachy rybnickie i dgańskie bite prywatnie przez pocztę doręczeniowa w Rybniku.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:\&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 11 miesięcy temu #3049

    to nie ma wyjścia... trzeba wydać własny katalog ;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:\&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 11 miesięcy temu #3059

    i będzie taki wydany :) poczekajcie zobaczycie
  • Odp:&quot;dukat lokalny&quot; 15 lat, 11 miesięcy temu #3063

    NO właśnie :):)

    Ruch i zainteresowanie wogół dukatów lokalnych jest coraz większe, blszki w przedspsprzedaży schodza juz ponad 100% dorżej od ceny emisyjnej np Biesy, czy Jelenie. Nie ma siły, starsze musża zyskac na wartości i to w niedługim czasie.

    Jaka jest wasza opinia?<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/04/26 23:21
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:\&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 11 miesięcy temu #3323

    Tak, zgadzam się cena będzie rosła, sama kupiłam kilka sztuk 4 Kazimierze po atrakcyjnej cenie 7,50 :)
    ale tak dumam czy inwestować w te starsze (wcześniej wydane)co o tym sądzicie?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:\&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 11 miesięcy temu #3324

    Jeżeli nakłady kolejnych emisji lokalnych będą rosły tak jak ma to miejsce to myślę, że ceny starszych będą wzrastały.
    Tylko ciekawi mnie samego jak wpłynie ewentualne zmniejszenie nakładów monet przez NBP na ten rynek dukatów lokalnych? Myślę, że to może mieć spory wpływ na ceny lokalnych blaszek.
    Jak myślicie?
  • Odp:\&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 11 miesięcy temu #3333

    Patrząc na obecne zainteresowanie sądze, ze w 2009 kolejne emisje moga byc wyższe, moze 50.000 nie ale 30.000 napewno.

    Gdzieś ktoś napisał, że wybicie takiego ejdnego dukata to koszt ok 1,5zł (załózmy +/-). POza zyskiem dla mennicy duży zysk z tego mjaą tez miasta. Ale pomijam ten fakt.

    Jeśli chodzi o starsze rocnziki (2005-2006) to co do astronomicznym wzrostów cen podchodziłbym ostrożnie, a przynajmniej nie ryzykowałbym z inwestownaime w nie.

    O wiele penwiejsza inwestycją z dużą stopą zwrotu sa z pewnościa te blaszki, któe mają nakałdy po 20.000 i obceną cenę 10-13zł (Kazimierze i 4 Przetaki Głuszczec). To moje typy, które mogę komuś polecici jako inwestycję.

    Zauważmy, ze te blaszki, które wychodza w tym roki w przedsprzedaży często pzrekraczają 15 i więcej złotych, a więc te 3 o których pisałem siłą rzeczy muszą im conajmniej dorównac.
  • Odp:\&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 8 miesięcy temu #6134

    Jeden z forumowiczów napisał do mnie na priva w sprawie dukatów lokalnych. Poztsnowiłem, ze swoja opinię nt temat wyraże publicznie, gdyż o żetony loklane pyta wiele osób.



    PYTANIE FORUMOWICZA

    Witam . Mam pytanie odnośnie dukatów lokalnych. Co pan właściwie myśli ? Czy inwestując w tego rodzaju monety można zarobić (ja już trochę zainwestowałem). Mówi się, że w najnowszych katalogach znajdzie sie miejsce na zastępczaki a ich cena pójdzie w górę. Z drugiej strony jest ich coraz więcej i nie jestem przekonany czy to dobrze. Fakt , ze nakłady 20- 30 a nawet 50 tyś. to mało ( nie mówiąc juz o srebrach) ale czy to gwarantuje, że ciągle będzie na nie popyt. Mam świadomość, że zawsze przychodzi moment, że należy powiedzieć- \&quot;dziękuje\&quot; i się wycofać, ale czy to już, tak wcześnie ? Jeszcze dwa miesiące temu wydawało się że monety zastępcze mają swietlaną przyszłść a teraz mam coraz więcej wątpliwości. Piszę do Pana bo nie znam osoby, która ma chociaż trochę doświadczenia w tych sprawach.,a jak juz kiedyś pisałem ,jestem przekonany ,że Pan ma. Pozdrawiam.\&quot;


    MOJE ZDANIE.

    Fakt emisji nowych zetonów jest coraz więcej wyrastają jak grzyby po deszczu. Ta tematyka stała sę na tyle popularna, że w nowych wydaniach katalgoow powinno sie dla nich znaleźc miejsce. Pytanie tylko czy emisje bite pzrez Mennice i inne podmioty bedą traktoane razem czy osobno.

    Owszem start dukatowy był bardzo udany, I emisje wielu numizmatów zdrożaly o set %, a to dlatego, ze nie były one na tyle popularne w srodowisku numizmatycznym, aby ostało się duzo menniczych okazów. Gro z nich trafiło w klasyczny obieg i do szuflad, lecz nikt nie zwracał uwagi na stan.

    Obecie coraz więcej trafia na rynek kolekcjonersko-inwestycyjny i stąd wolniejszy wzrost cen, a nawet marazm cenowy.

    Emisji przybywa, ale jak widac każda kolejna jest coraz większa, już nie 20 ale 40-50 tysięcy. Dlatego tez sądze, ze z biegiem czasu emisje w nakałdach ok. 20-tysiecy powinny systematycznie zyskiwac na wartości.

    Jeśli kupił Pan swoje zetony w cenie emisyjnej to nie powinno się stracic. Ja sam mam ok 50 zetonów i trzymam je spokojnie w szafie, jeśc nie wołają a za rok dwa kto wie. Kiedy przyjdzie nowa fala inwestorow to moga miec znów swoje 5 minut. Ja osobiście liczę na stopniowy 20-30% roczny zysk na zeotnach typu Kazimierze, Goworki, i inne.

    Pozdrawiam serdecznie

    ps. zapraszam do dysusji na łamach forum, ktos moze meic inne zdanie niż moje.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:\&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 8 miesięcy temu #6417

    Co sądzicie o monetach srebrnych które mają nakład zazwyczaj około 500szt
  • Odp:\&quot;dukat lokalny\&quot; 15 lat, 8 miesięcy temu #6418

    Po pierwsze to nie monety tylko żętony kolekcjonerskie. Zapewne chodzi CI o inwestycję czy lokate kapitału tak??? Jeśli kupujesz po cenie okołoemisyjnej to stracicc się nie powinno, no chyba że zainteresowanie żetonami spadnie totalnie. Ale sądze, że każdego roku coraz więcej maist będzie przystepowało do akcji i zainteresowanie będzie.

    osobiście jeśli miałbym radzić jako inwestycje to wolałbym za cenę 1 srebra kupic kilkanaście a nawet kilkadziesitąt sztuk zetonów obiegowych. Stopa zwrostu o wiele większa niż jednego sreberka.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information