Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Inwestowanie w Au

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20666

    Nie Ty jeden:)
    Analitycy sami gubią się w zeznaniach;) Powód jest prosty. Sygnały z szerokiego rynku są sprzeczne. Z jednej strony mówi się o wychodzeniu z kryzysu, a z drugiej kiepskie dane z rynku nieruchomości, z innej słyszymy o dużym zadłużeniu państw, a jeszcze z innej dobre wyniki pokazują spółki. Dwa sprzeczne uczucia targają inwestorami: z jednej strony bojaźń, a z drugiej zachłanność. Tak jak już wcześniej pisałem, będą solidne wahania w jedną i w drugą stronę, do czasu aż wszystko się wyjaśni.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20667

    Przeciwnosci sie przyciagaja ;)
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20684

    Wahania góra dół zawsze były i będą, czym wg Ciebie jest "wyjaśnienie się wszystkiego"? W tym całym galimatiasie ciągle coś jest "nie halo", inaczej wszystko było by za proste :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20685

    Ziemniok, prosta sprawa, żeby inwestować skutecznie musi coś być w miarę przewidywalne. W tej chwili tak nie jest, a wyjaśnić musi się przede wszystkim sprawa trupów w szafach, których obecnie nie brakuje.
    Nigdy nie twierdziłem, że inwestowanie to prosta sprawa, a wręcz wielu ostrzegałem, że to trudna sztuka;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20687

    Witam
    Jak zwykle garść informacji:)
    Złoto kolejny raz podeszło pod barierę 1400 $/oz lekko ją naruszając.
    Hitem listopada było natomiast srebro. W ciągu tego miesiąca odnotowało prawie 13,5 % wzrost, zapoczątkowany od ceny 24,73 $/oz, a skończyło na 28,07 $/oz. Aktualna cena w notowaniach on-line wynosi 29,16 $/oz.
    Wzrost nie powinien dziwić, ponieważ Ag podążało w ślad za Au, z którym zwykle jest dość ściśle skorelowany, a obydwa metale szlachetne rosły pod wpływem problemów w krajach UE i niepokojów na Półwyspie Koreańskim. Dodatkowym powodem do wzrostów była jeszcze informacja, że w październiku odnotowano najniższe zapasy tego metalu od 4 lat. Ta informacja napędziła wzrosty poparte zwiększonym popytem.
    Srebro ma jeszcze trochę miejsca na wzrosty, a ważnym staje się poziom 30,5-31,6 $/oz, gdzie może pojawić się podaż.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20689

    Wcześniej zastanawialiśmy się na jakim poziomie powinna być aktualnie cena złota, uwzględniając zmniejszoną siłę nabywczą dolara, bo póki co, to w tej walucie rozliczane są transakcje na rynku towarowym.
    Oto link do artykułu w którym znajdziecie odpowiedź na to i inne pytania:
    www.bankier.pl/wiadomosc/Goraczka-zlota-...nsku-br-2253097.html
    Jak więc widać, do rzeczywiście rekordowych cen dużo jeszcze brakuje;)
    Aktualna cena Au: 1407,5 $/oz (dzisiejszy max 1409,3)
    Ciekawy jest wątek o potencjalnych oszustwach;)
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20695

    A jak się odniesiesz do szacunków, że srebro powinno być wyceniane w relacji 1/15 do złota?

    Spotkałem się również z opinią, że w dłuższej perspektywie srebro ma osiągnąć trzycyfrową kwotę, a złoto sięgnąć kilku tyś USD.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20696

    Witam Ziemniok:)
    Zadajesz fajne pytania, przy czym jak przypuszczam, a nawet więcej - mam pewność, to wiesz na ten temat więcej niż moja osoba:)
    Wracając do meritum, to faktycznie, porównując ceny złota i srebra można byłoby nabrać takiego przeświadczenia, że czekają nas kolejne wzrosty i to obydwu metali. Do jakiego poziomu? Gdyby ktoś to naprawdę wiedział, nie musiałby troszczyć się o swoją przyszłość. Po prostu byłby obrzydliwie bogaty:)
    Patrząc na różne zależności próbujemy odczytać, co może przynieść przyszłość ta bliższa jak i ta dalsza. Jednym udaje się trochę lepiej a innym wcale. Porównując np. indeks DJIA doszlibyśmy do tego, że być może w niedalekiej przyszłości złoto powinno kosztować ponad 11000 $/oz, a włączając podaną przez Ciebie zależność, w tym czasie srebro powinno kosztować ponad 700 $/oz. Dzisiaj nam się to wydaje niemożliwe, ale w przyszłości... tak naprawdę nikt tego nie wie.
    Masz w tym względzie doświadczenie i kontakty z ludźmi, którzy COŚ na ten temat wiedzą, więc wiesz, że rynkami rządzą pewne zasady - a przynajmniej tak nam się wydaje;) Jedną z nich jest to, że rynki mają strukturę falową i poruszają się od skrajnego niedowartościowania do skrajnego przewartościowania, do tego dochodzą jeszcze tak istotne: zachowanie tłumu i emocje.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20697

    A i jeszcze coś, ale coś ważnego.
    Możliwe, że nie tego się spodziewałeś, ale ja staram się tylko informować zainteresowanych, natomiast nie chcę wpływać na ich decyzje inwestycyjne. W tych sprawach zawsze proszę o rozwagę.
    Tak jak tu wielokrotnie podkreślałem, jak ktoś SAM chce inwestować niech to robi, ale MUSI być świadomy ponoszonego RYZYKA.
    Jeszcze raz pragnę podkreślić, że treść powyższych wypowiedzi jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu obowiązujących przepisów.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20714

    Bardzo oficjalnie lynx ;)

    Masz nosa, nieco wiem o rynku i siedzę w temacie. Bardziej w temacie monet, ale jednak ;). Warto zadawać pytania, ciekawie piszesz a dobrze mieć szerzej rozwarte... horyzonty :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20715

    Ziemniok to ze siedzisz w monetkach to my wiemy :)
    A twoja strona jest jedna z fajniejszych w swojej kategorii
    czesto zagladam,zreszta nie tylko ja z tego co wiem, tak czymaj ;)
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20716

    Troszeczke zbaczając z tematu podrzucę "niusa" ;) że niebawem czekają nas zmiany.. na lepsze ;) Śledźcie MonetyNews a niebawem zobaczycie :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20717

    Witam, Ziemniok:)
    Oficjalnie, może i tak, ale nie wszyscy mają odpowiednią świadomość.
    Swego czasu było sporo pretensji na innych forach, więc dobrze jest przypomnieć o tym fakcie w bardziej oficjalny sposób;)
    Inwestowanie, to sztuka, ale zarazem ciężki kawałek chleba. Podając tutaj informacje staram się uświadomić, szczególnie mniej doświadczonym, że nie wystarczy jedną rzeczą się interesować. Szeroko rozumiane rynki, to naczynia połączone, a w tak ciekawych czasach, wszystko może się zdarzyć.

    PS.
    A tak nawiasem mówiąc, to można dosłownie we wszystko inwestować. Dzieła sztuki, monety to tylko pewien wycinek, wprawdzie bardzo niszowy, ale ciągle się rozwijający.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20720

    Poniżej link do ciekawej informacji:
    finanse.wp.pl/kat,1356,title,Rosnie-prze...16689,wiadomosc.html
    W podobnym tonie widziałem informację z Kanady.
    Jaki to ma związek z inwestowaniem w Au i Ag?
    Moim zdaniem ma, a żeby otrzymać odpowiedź musicie połączyć niektóre fakty;)
    • kkb188
    • kkb188

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20722

    Bardzo ciekawa wiadomość z dziedziny politycznej
    biorąc pod uwagę elektronikę w tej dziedzinie rośnie zapotrzebowanie na Ag i Au
    w ogromnym tempie co tez doprowadza do wzrostu tego kruszcu
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20723

    Bardzo dobrze kkb188, tylko bym powiedział, że to wiadomość z dziedziny polityczno-ekonomicznej.
    Z tej jednak wiadomości możemy odczytać sporo więcej.
    Zwiększenie dysproporcji między bogatą częścią społeczeństwa a biedną ma swoje konsekwencje.
    Po pierwsze wiadomość podaje, że nie całe lecz tylko część (w dodatku niewielka) społeczeństwa się bogaci i to bogaci się coraz bardziej zostawiając w tyle tą ubogą.
    Po drugie: zwiększenie tej dysproporcji rodzi zagrożenie pojawienia się niepokojów społecznych, a zwłaszcza, gdy dodamy taki czynnik jak inflacja.
    O sile społeczeństwa jednak nie decydują tylko bogaci, ale z reguły tzw. klasa średnia. Im większa jest ta grupa w danym społeczeństwie - ja przynajmniej powiedziałbym - tym lepsze perspektywy, a zwłaszcza inwestycyjne. Takim modelem społeczeństwa dysponują Niemcy, co mogłeś z pewnością zauważyć:)
    Oczywiście, w krótkiej perspektywie to przekłada się na wzrosty kruszców, ale w dalszej może być problemem.
    • kkb188
    • kkb188

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20726

    Świetnie napisane lynx
    klasa średnia znika na calym swiecie to niepokoi
    wzrost kruszców a co za tym idzie inwestorzy czy spekulacje niepokoja i robia
    szkode nam zbieraczom numizmatów ceny szalenie wzrastaja , rodza sie
    pseudo zbieracze ktorzy licza na zyski, a nie po to sie przeciesz cokolwiek zbiera to jest przeciesz hobby a kazde ...
    hobby kosztuje
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20727

    kkb188 kolejna celna uwaga:)
    Wzrosty cen Au i Ag dotkną z pewnością kolekcjonerów. NBP już informował, że z tego powodu będzie zmuszone do podniesienia cen choćby nowych emisji monet kolekcjonerskich. Z drugiej strony powinny zacząć drożeć wcześniej wydane monety. Pewne ruchy można już zauważyć, ale nie na wszystkich monetach. Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, by ruszyły ceny pozostałych monet. Tylko problemem może być to, czy wraz ze wzrostem cen, drastycznie nie ubędzie kolekcjonerów. Z pewnością dalsze wzrosty będą powodować spekulanci, zachęceni szybkim zarobkiem.
    Ceny nie będą rosły w nieskończoność, a w ten sposób wytworzona bańka pęknie. Wtedy może być podobnie jak w przypadku lustrzanek. Apogeum cen w 2008 roku, a następnie zjazd i wartości monet na aukcjach poniżej wartości kruszcu użytego do ich wytworzenia. Najlepszym tego przykładem była nasza moneta 20 zł z Sokołem.
    • kkb188
    • kkb188

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20728

    mysle ze jak ktos raz pokocha monety pozostanie przy tym hobby
    inwestorom natomiast życzę dobrego rozeznania na rynku bo kupowanie
    wszystkiego co sie swieci to wydanie pieniedzy ktore nie zwroca sie i za sto lat
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 3 miesięcy temu #20729

    Wiesz, można być inwestorem i kochać monety:)
    A w obydwu przypadkach wiedza jest podstawą;)
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.41 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information