Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Inwestowanie w Au

    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20818

    Dosyć dramatycznie to wygląda.. strach pomyśleć i wyobrażać sobie.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20819

    Może wielu z Was będzie miało do mnie pretensje, że nie podaję tylko czystych i zwięzłych informacji... Dobra podam kursy Au i Ag i co z tego będziecie wiedzieli? Wielkie NIC!
    Pisząc do tej pory, chciałem Wam uświadomić jedną rzecz: żeby skutecznie inwestować, nie wystarczy mieć kasę i tylko patrzyć na wykresy czy notowania dajmy na to Au czy Ag. Potrzeba dużo więcej obserwować i czytać, ponieważ informacja jest tyle samo warta co ZŁOTO:) Niestety, nic za darmo, po to żeby być bogatszym trzeba się też czegoś nauczyć i napracować;)
    Może jestem niepoprawnym optymistą, myśląc, że przy okazji czytania moich wypocin, czegoś się nauczycie...
    Na koniec, link do artykułu zawodowca, który potwierdzi tylko to, co w tych ostatnich postach ja napisałem:
    www.bankier.pl/wiadomosc/Chinczycy-maja-...rykanie-2256372.html
    Życzę miłej lektury;)
    lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20820

    A jeszcze jedno, zwłaszcza dla młodszej części czytających.
    Spytajcie rodziców, a może znajomych, co się stało z ich oszczędnościami i z cenami różnych artykułów w latach 80-tych ub. wieku, a szczególnie w 1989 roku.
    Dowiecie się w prosty sposób, czym pachnie niekontrolowana inflacja...
    Jest się czego bać...
    A gdyby było za mało do poczytania:
    www.bankier.pl/wiadomosc/Surowce-oderwal...papieru-2255700.html

    PS.
    Proszę o info. Dociągamy wątek do 150 - 200 wpisów czy też do 10 stron?
    • kkb188
    • kkb188

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20824

    lynx wciągnął mnie ten temat ,to co piszesz to bomba z opóźnionym zapłonem .
    Jak wynika z najnowszych raportów bankowych sytuacja jest krytyczna
    Państwa EU się kłócą bo nie potrafią nic zaproponować żeby wyjść z kryzysu ,kasa jest pusta,Niemcy nie sa w stanie dalej pomagać mając samemu kłopoty ,proponuja zeby kazde panstwo dla ratowania wlasnego rynku wprowadzało papiery wartościowe ,co automatycznie doprowadzi do inflacji ... W skrócie !!!
    Dlugi Bankow Zentralnych na calym swiecie sa tak ogromne ze tylko przez inflacje moga byc umarzane...lub ( nie daj Boże ) lepiej nie pisać.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20831

    Witam Stuttgart:)
    Niestety, tak oceniają sytuację fachowcy, a historia raczej to potwierdza. Świat ekonomistów próbuje coś wykombinować, ale chyba nie mają pomysłu. Nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z podobnym problemem i dlatego nie mają jakiejś sprawdzonej oraz skutecznej koncepcji. Winne całej sytuacji są banki centralne, które dopuściły do tego bajzlu, nie interweniując dużo wcześniej. To one zamiast regulować, poluzowały politykę pieniężną nie myśląc o konsekwencjach. Łatwość otrzymania kredytu, dźwignie finansowe, nowe instrumenty inwestycyjne spowodowały duży ruch masy pieniędzy, które nie miały pokrycia.
    Najgorsze w tym wszystkim, że najgorzej po czterech literach dostanie przeciętny obywatel:/
    A tak a propos papierów wartościowych. Co jest lepsze: sztabki rzeczywistego złota czy papier np. certyfikat potwierdzający posiadanie takiej samej ilości złota? Oczywiście w obrocie wygodniejszy jest papier, ale gdyby coś...
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20835

    Papierem można się podetrzeć, a inwestycja w papier ma sens gdy gospodarka jest ustabilizowana i ma mocne filary.

    Warto namacalnie trzymać to w co się inwestuje, w przypadku armagedonu papier będzie bezwartościowy, metal pozostanie metalem.
    • kkb188
    • kkb188

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20837

    Bierzmy przykład z bogatych sami trzymają sztabki ...
    niepalące, nietłukące, jeść nie wola
    a papier sami wiecie ...
    pyzatym papier tak oczy nie cieszy jak sztabka lub kamyczek
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20839

    Witam, w ten niedzielny poranek:)
    I właśnie z mozołem trochę na pozór krętymi drogami doszliśmy do meritum.
    Valkiria, zakładając niniejszy wątek prawie pół roku temu, zastanawiała się, czy warto zainwestować w złoto. Tytuł wątku moglibyśmy rozszerzyć i zapytać: czy w ogóle warto inwestować? Jak zapewne wielu z Was zauważyło, odpowiedź jest jedna: TAK WARTO INWESTOWAĆ! I to nie tylko w złoto, ale również w srebro, diamenty, monety, itp. Sposób inwestowania, to bardzo indywidualna sprawa i zasad oraz technik jest tyle, ilu inwestujących. Każdy z nas kolekcjonerów czy zbieraczy, jest po części właśnie takim inwestorem. Z mozołem zbierając swoje przedmioty cały czas zwiększamy wartość swojego zbioru po każdym praktycznie zakupie.
    Jest tak wiele ogólnych zasad dotyczących inwestowania, że nie sposób ich krótko zwięźle i rzeczowo opisać. W gruncie rzeczy kupując np. srebrną monetę stajemy się właścicielem dobra, które może kumulować w czasie swoją wartość. W jaki sposób? W taki, że sam kruszec użyty do produkcji tej monety ma określoną wartość, ale równocześnie taka moneta ma tzw. wartość dodaną (odsyłam do definicji np. pl.wikipedia.org/wiki/Warto%C5%9B%C4%87_dodana). Nie kupujemy jej w cenie kruszcu, ale w cenie wyższej, właśnie wynikającej z określonej wartości dodanej. W zasadzie dość podobnie jest, gdybyśmy kupili sztabkę, ale w tym przypadku ta wartość dodana jest dużo niższa.
    Moneta kolekcjonerska ma przewagę nad innymi wyrobami, ponieważ oprócz wartości dodanej, na jej cenę ma wpływ również sama wartość kolekcjonerska monety - często zdarza się, że jest ona znacznie wyższa, niż wartość materiału z którego ją wykonano. To staje się dodatkowym atutem takiej inwestycji:)
    I na koniec tego postu. Co się dzieje, gdy notowania metali rosną? Nie trudno zauważyć, że rośnie również cena naszej monety czyli właśnie kumulujemy w czasie naszą inwestycję. Czego życzę i sobie i wszystkim kolekcjonerom:)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20841

    Właściwie tak dużo już napisałem, że można byłoby zamilknąć;) Możliwe, że za jakiś czas tak się zresztą stanie;) Jednak... jeszcze mam o czym i mam ochotę pisać;))
    A teraz chciałbym parę słów napisać o uczuciach...
    Otóż, wielu ludzi popełnia błędy przy inwestowaniu. To w zasadzie norma, ale są błędy, które powinniśmy wyeliminować lub unikać. Jednym z nich jest poddawanie się emocjom.
    Swego czasu zauważyłem, że wielu ludzi bardzo rozgrzewały ceny monet podawane w katalogach. Podchwycili to spekulanci, którzy dysponując kapitałem, potrafili dodatkowo podkręcać emocje, windując ceny do abstrakcyjnych poziomów. Sami wiecie ilu ludzi poddało się tym emocjom i kupowało monety na tzw. górkach cenowych. Typowy przykład z naszego podwórka, to moneta z sokołem. Chęć zarobienia paru złotych, zagłuszyła rozsądek, a ludzie poddali się właśnie emocjom. Jakież było ich rozgoryczenie, jak po paru miesiącach wartość tych monet drastycznie spadła. Tak więc przestrzegam, nie poddawajcie się emocjom!
    Przy inwestowaniu należy kierować się wiedzą i rozsądkiem, a emocje zostawić na wieczór:D ... dla bliskiej nam osoby:D
    Inna cecha jest równie ważna, by skutecznie inwestować - a jest nią cierpliwość.
    Można dzisiaj kupić a jutro drożej sprzedać, ale czy tylko tak postępując osiągniemy zysk? Przecież w inwestowaniu o to chodzi, żeby mieć ZYSK. Tak właśnie o to chodzi, ale cierpliwie latami gromadząc swój zbiór, kumulujemy jego wartość poprzez kolejne zakupy, ale równocześnie wzrasta wartość naszej kolekcji chociażby z powodu wzrostu notowań metali. Ponadto trzeba mieć również na uwadze fakt, że tylko raz jest emitowana dana moneta, a w obrocie wtórnym pozostaje tylko jakiś procent z jej pierwotnego nakładu. Tak więc w przypadku zwiększonego zainteresowania i zwiększenia popytu, automatycznie niejako nasza kolekcja będzie więcej warta, bo będą po prostu rosły ceny. W takim przypadku cierpliwość popłaca:D

    No dobra, ale dość tego moralizowania, bo już i tak za dużo napisałem, a pewnie znajdą się mądrzejsi, którzy i tak będą lepiej wiedzieć;)
    Pozdrawiam sympatyków i nie tylko:)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20856

    Oto link dla tych, co chcą skorzystać z oferty sprzedaży złota za pośrednictwem firmy reklamującej się w TV:
    finanse.wp.pl/kat,104124,title,Sprzedaj-...40533,wiadomosc.html
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20864

    Dobrze prawisz, ale emocje u początkujących to pewnik, w 99,9999% przypadków :) Tymczasem złoto ciut w dół, srebro też, ale mniej.

    Sprawdzając na numistacie kurs kruszców natrafiłem na świeży artykulik: www.numistat.pl/artykuly,1818,lokata-w-sztabce
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20865

    Niestety, to prawda, że emocję rządzą i to nie tylko początkującymi;)
    Masz dane z 10.12.
    Dzisiaj trochę obydwa kruszce odbiły:)
    - Au kurs 1396,96 $/oz (wzrost o 0,78%)
    - Ag kurs 29,59 $/oz (wzrost o 3,35%)
    Zaznajomiłem się z artykułem, ale dla mnie to nie zaskoczenie;)
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20870

    Dzisiaj srebro prawie dobiło do 30 dolarów, teraz utrzymuje się na poziomie 29,44$. Dolar równo 2,98 zł. Złoto zaś prawie osiągnęło poziom 1407 dolarów, teraz utrzymuje się na poziomie 1397,5$, czyli zanotowało mały spadek.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20871

    :)
    Właściwie nie ma co komentować. Jednak jak wcześniej pisałem, może trochę pobujać to w jedną to w drugą stronę.
    Rynki z jednaj strony chcą jeszcze wzrostów, ale niepewność utrzymuje wszystko na wodzy. Dzisiaj wieczorem ważny komunikat z posiedzenia FOMC. Sam nic nie powinien wnieść, ale ważne w jakich słowach zostanie przekazany.
    Szeroki rynek staje się coraz mniej przewidywalny...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20872

    Wiec od poczatku roku mozna bylo zarobic ponad 300 dolarow.
    Ciekawe co przyniesie nowy rok ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20873

    Patrząc na złote monety III RP z ostatniego czasu tj. 2010 r, to tego nie za bardzo widać - oczywiście chodzi o rynek wtórny. Może się mylę, ale opieram się tylko na statystyce zamieszczonej na jednej ze stron w necie;)
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20875

    Jednak gdy kupowaliśmy po emisyjnej to dzisiaj mamy realny zysk. Oczywiście kurs złota nie jest tu bez znaczenia.

    www.numistat.pl/artykuly,1298,lokowanie-...natywa-dla-obligacji
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20876

    Ciekaw jestem kiedy ta tak napięta struna pęknie .. bo przecież musi pęknąć.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20877

    Bartek, to prawda, że struna się mocno napięła, ale podobnie było z innymi aktywami w okresach hossy. Wydawało się, że już, już powinny spadać, a mimo wszystko rosły. Tak było w przypadku tzw. bańki internetowej, tak było z nieruchomościami. Nie wiemy na ile wystarczy paliwa tym co pompują:) Wcześniej czy później będzie z pewnością korekta, gorzej, gdy stworzy się na tyle olbrzymia bańka, która pęknie...
    Moim zdaniem, jednak w długiej perspektywie złoto jest atrakcyjną formą inwestycji - wcześniej czy później i tak dobije do 2000 $/oz, a nawet jeszcze wyżej. Oczywiście, jak każda inwestycja jest obarczona ryzykiem, ale czy bez ryzyka jest możliwe inwestowanie? Chodzi o to, by ryzyko rozłożyć np. poprzez dywersyfikację lokowanych środków. Tutaj kolega Ziemniok, podał nam link do artykułu, który również i tą prawdę podkreśla. A tak a propos obligacji - polskie państwo swego czasu wyemitowało takie obligacje, których nie wykupiło... Tak więc nawet przy obligacjach skarbowych również istnieje ryzyko.
    Co do złotych monet, to i owszem te z 2008 roku zakupione po cenie emisyjnej dają już zarobić i to bez wystawiania na aukcjach - wystarczy iść do NBP i wymienić na kasę po kursie ok. 130 zł/g:) Za 100 zł w Au zgarniemy ok. 940 zł, a za 200 zł ok. 1815 zł. Znałem takie przypadki, że gościu kupił złotą monetę w jednym okienku, przeszedł do drugiego i sprzedał z zyskiem;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20880

    To prawda tak kiedys bylo ze w jednym okienku mozna bylo kupic a w drugim sprzedac z zyskiem,ale to sie juz skonczylo (odpowiednia ustawa).
    Monety kolekcjonerskie maja to do siebie, ze sa sprzedawane powyzej wartosci kruszcu.
    Mi chodzilo o monety bulionowe np. bieliki,gdzie cena zmienia sie z dnia na dzien w zaleznosci od ceny zlota.(i na tych monetach mozna bylo zarobic).
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.27 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information