Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Inwestowanie w Au

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 9 miesięcy temu #19093

    Godna polecenia jest rowniez ta strona
    www.andrzejbaranowski.pl/ceny.htm
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 9 miesięcy temu #19099

    Jak szaleć to szaleć :laugh: Jest szansa już 25.06.

    wiadomosci.wp.tv/i,Jedyny-taki-odmieniec...id,592065,index.html
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 9 miesięcy temu #19101

    No niezle :)

    juz raz na forum cos bylo o tej monecie
    i ktos z forumowiczow nawet byl chetny ale stwierdzil ze moze byc problem z dokupieniem kapsla tych rozmiarow ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20109

    Cóż, złoto bije rekordy - 1321$/oz. Srebro nie chce być gorsze i również pięknie rośnie - kurs 22,1 $/oz. Złoto wybiło nowy rekord cenowy, ale srebro jeszcze musi trochę "popracować" nad swoim.
    Patrząc na wykresy, widać wyraźnie, że złoto pnie się na kolejne szczyty właściwie bez przerwy od 2001 roku. Jak długo jeszcze? Chyba tego nie wie nikt. Jedni ostrzegają przed bańką, a inni zachęcają do kupowania, bo czyż wzrost na poziomie 32% w ciągu roku jest złym wynikiem? Podobny wynik osiągnęło srebro - 34%.
    Nawiasem mówiąc również i inne metale albo już pobiły swoje rekordowe notowania albo lada moment to zrobią.
    Hmm, czyż nie jest za pięknie, skoro jest tak źle?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 6 miesięcy temu #20110

    Dla zobrazowania sytuacji wykresy 10-letnie dla srebra i złota.

    wykres Au 10l.JPG


    wykres Ag 10l.JPG
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 6 miesięcy temu #20112

    Czesc Lynx
    Widze ze wruciles do tego tematu.
    Powiem szczerze ze pomysl inwestowania w zloto mam juz za soba,obawa przed peknieciem banki skutecznie mnie od tego pomyslu odstrasza po doswiadczeniach z lusterkami III RP nie chce kusic losu ;)
    Obecnie swoje zainteresowania przenioslam na monety Krolestwa Polskiego 1815-1850
    Powstanie Listopadowe , WMK , i oczywiscie II RP na tych monetach nie da sie stracic
    no oczywiscie jesli sie dobrze kupi.
    Poza tym Litwa , Lotwa , Estonia okresu miedzywojennego.
    Po ostatnich aukcjach w kolekcjonerze NBP nie zakladam swojego powrotu do uczestniczenia w tej farsie 25 zlotowa pchelka za ponad 400zl :woohoo:
    A jak sie ma Twoja kolekcja delej glowny nurt to medale ?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 6 miesięcy temu #20114

    Witaj Valkiria :)
    Owszem, wracam do tematu, bo chyba mimo wszystko warto. Jest spora grupa ludzi, którzy inwestują swoje pieniądze również w złoto, monety, dzieła sztuki, etc. Zresztą na upartego każdy z nas jest po trochu inwestorem. Czymże jest kupowanie monet? Niczym innym jak inwestycją, trochę inną, ale jednak inwestycją. A tak nawiasem mówiąc dlaczego jedno miałoby wykluczać drugie?
    Valkirio, podziwiam każdego kto oprócz chęci posiadania zgłębia wiedzę, której nigdy za dużo - również przy inwestowaniu ;)
    Ukłon z mojej strony, ponieważ jak widzę w swoich poszukiwaniach nie poprzestajesz :)
    Tak, moje zainteresowania się nie zmieniły, a priorytety... czas pokaże :) Medale są jakby uzupełnieniem zbierania monet. Nie jestem tylko tak ambitny jak Ty czy Borsuk lub Shiver ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 6 miesięcy temu #20115

    A z kad tak niska samo ocena u Ciebie bo odnosze zupelnie inne wrazenie.
    Jesli chodzi o mnie to troche mnie przeceniasz, Borsuk lub Shiver to niedoscignione wzorce :)
    Z cala reszta oczywiscie sie zgadzam.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 6 miesięcy temu #20117

    No bez przesady do Shivera to mi jeszcze bardzo daleko... A poza tym gdzie tam ja się na jakieś wzorce nadaje ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 6 miesięcy temu #20118

    Nie, może aż tak nisko siebie nie cenię ;) Wiem, na ile mnie stać i mam poczucie swojej wartości, ale z motyką to raczej na słońce się nie porwę ;) Moje zbiory nie zwalą nikogo z nóg, ale jest po prostu u mnie prosta zasada: zbieram czy też kupuję coś co mi się po prostu podoba. Medale zacząłem zbierać, bo niektóre z nich są małymi dziełami sztuki i strażnikami minionych lat. Dlaczego strażnikami? Ponieważ nie pozwalają nam zapomnieć o pewnych wydarzeniach czy ludziach, które i którzy nie powinni zostać zapomniani. Czasami zdarza się, że coś kupię poza planem, ale gdy nadarza się okazja... to czemu nie!
    Problemem jest tylko to, że tak wiele jest jeszcze do poznania, a tak niewiele człowiek posiada czasu :(
    I jeszcze jedno. Na jednej z aukcji sprzedający zapisał pewne słowa, które są całą kwintesencją tego co ja wyżej napisałem:
    ”Wystarczy położyć na dłoni
    i dostrzec: w jednym piękno grafiki, w innym ważne
    przesłanie, w kolejnym zaś pamięć o postaci,
    miejscu czy zdarzeniu”
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 6 miesięcy temu #20121

    A no wlasnie cala kwintesecja polega na tym aby miec swiadomosc tego co sie zbiera
    a wiec historie danej monety,medalu, epoki w jakiej powstala w jakich okolicznosciach kto ja zaprojektowal, gdzie zostala wybita, ze o danych metrycznych juz nie wspomne.
    Posiadanie dla samego posiadania mija sie z celem czesto wartosc swiadomosci co sie posiada jest o wiele wieksza od wartosci materialnej danego numizmatu ;)
    Troche sie zakrecilam mam nadzieje ze jest to zrozumiale co napisalam :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 6 miesięcy temu #20122

    Valkiria, to prawda co piszesz, a w przypadku monet tzw. technikalia (brzydkie słowo ;) przy inwestowaniu odgrywają ogromną rolę. Trochę inaczej jest w przypadku medali, choć i tutaj pewne standardy też obowiązują. Cóż jednak poradzić, gdy zdajemy sobie sprawę, że niektórych medali np. w srebrze wybito 20 czy 30 szt? Pozostaje nam jedno, zdobyć wersję z tombaku i cieszyć się z tego, zagłuszając swoje ego ;)
    Słowa jakie zacytowałem w poprzednim poście są na tyle uniwersalne, że można je odnieść w zasadzie do każdej sfery.

    A wracając do inwestowania, zalecałbym jednak pewną ostrożność i chłodną kalkulację. Srebro jeszcze nie wybiło nowego rekordu, więc jeszcze może sporo dać radości. Na koniec jednak przestroga: cokolwiek rośnie a zwłaszcza w tak długim czasie, musi kiedyś spaść! Pytanie tylko kiedy i do jakiego poziomu...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 5 miesięcy temu #20274

    Wprawdzie nie o złocie, ale poniżej link do krótkiego artykułu o manipulowaniu kursami srebra:
    www.bankier.pl/wiadomosc/JP-Morgan-oraz-...-srebra-2234460.html
    Tak więc wielcy tego świata, kręcą lody w dość ordynarny sposób kosztem maluczkich. Z tego też powodu ocena ryzyka inwestycji jest dość ograniczona, mało tego, coraz bardziej przypomina to ruletkę.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 5 miesięcy temu #20277

    w co inwestuja nasi polscy wielcy pokazala ostatnia aukcja Niemczyka ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 5 miesięcy temu #20278

    Jak przypuszczam, to z pewnością przeciętny Kowalski nie kupił monet, które kosztowały po 100 czy 500 tyś zł. Natomiast wielcy czy tzw. grubasy w różne rzeczy inwestują, więc wcale bym się nie zdziwił, że ich przedstawiciele i u Niemczyka trochę poszaleli;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20340

    Minął kolejny tydzień, więc pora na ocenę tego, co się stało przez ten czas. A stało się... tak więc pokrótce dla zainteresowanych ;)
    Na początku listopada FED podjął ważną decyzję, która z pewnością nie będzie obojętna dla rynków, a zwłaszcza rynku surowców. Dodruk takiej masy pieniądza, jaką ta instytucja zafundowała, siłą rzeczy musi przełożyć się na notowania wszystkich niemal surowców, które rozliczane są póki co w tej walucie.
    Już w ostatnim tygodniu można było to zauważyć śledząc notowania ropy, Au i Ag. 600 mld $ w okresie 8 miesięcy zasili rynki w gotówkę, która musi być "zagospodarowana". Rentowność amerykańskich obligacji jest tak niska, że kapitał z pewnością będzie szukał lepszego miejsca do inwestowania. Moim zdaniem w dłuższej perspektywie istotny będzie poziom inflacji, bo nie ma co ukrywać, taka masa pieniędzy z pewnością zwiększy presję inflacyjną i to nie tylko za wielką wodą.
    Na dzień dzisiejszy złoto nie przestało być atrakcyjne, choć coraz bliżej do bariery psychologicznej 1500 $/oz. Czy osiągnie tą cenę? Z pewnością tak, a pytanie raczej powinno brzmieć: kiedy? Dla mnie bardziej byłoby istotne jeszcze w jaki sposób. Jednak chyba obecnie nie ma takich mądrych, którzy z pełną świadomością potrafiliby to określić. Co zatem pozostaje? Moim zdaniem, Ci którzy sporo wcześniej zainwestowali w złoto i złote monety powinni być zadowoleni, a Ci którzy jeszcze tego nie zrobili... cóż muszą sami ocenić czy jeszcze warto :)
    Co do srebra, to jego cena jest obecnie silnie skorelowana z notowaniami złota, ale do rekordu wszech czasów jeszcze daleko ;)
    Przypominam, że zamieszczona w tym miejscu moja opinia, nie stanowi zgodnie z prawem, podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Taką decyzję każdy winien podejmować sam, świadom ponoszonego ryzyka.
    Pozdrawiam i życzę sukcesów.
    lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20361

    Co było do przewidzenia, kolejne rekordy notowań surowców.
    www.bankier.pl/wiadomosc/Zloto-nowy-dzie...-rekord-2239976.html
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20365

    no niezle ciekawe kiedy dobije do 1500 dolarow .
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20367

    Możliwe, że ten pułap psychologiczny trochę przyhamuje marsz złota, ale jak widać cały czas jest duża bojaźń przed osłabianiem się $. Tego typu przypadki z przeszłości wróżą niezbyt dobrze dla globalnej gospodarki i ekonomii. Pompowanie kursów z reguły kończy się pęknięciem bańki, a wtedy będzie rozpacz i płacz...
    Czy i tym razem tak będzie, czas pokaże.
    Możliwe, że czekają nas jakieś wyjątkowe przeobrażenia, a może powrót do klasycznej ekonomii - choć jak się wydaje w dobie internetu nie ma powrotu do starych rozwiązań. Wirtualnego pieniądza jest tak dużo, że głowa boli.
    Tradycyjny pieniądz jest skazany na zagładę, a zwycięży wynalazek w postaci karty płatniczej. Pieniądze pozostaną w formie kolekcjonerskiej dla pasjonatów, choć może jeszcze nie teraz, ale znowu nie w tak dalekiej w przyszłości.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O:Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20385

    Witam,
    A oto garść informacji o tak przez wieki uwielbianym obiekcie pożądania :)
    Historia złota jest nierozerwalnie związana z historią świata. Od najstarszych czasów wzbudzało zainteresowanie, pożądanie i było powodem fascynacji. W obecnych czasach wzbudza równie wielkie emocje, a ponieważ popyt nie słabnie - przy w miarę stałym wydobyciu - ceny rosną i biją kolejne rekordy. Z tego też powodu gorąco zachęcam do zapoznania się z artykułem na temat jego najnowszej historii - od początku lat 70. ub. stulecia (gdy kosztowało zaledwie 38 $/oz) do końca 2009 r., kiedy to zaczęło swój marsz i pokonało barierę 1000 $/oz.
    A oto link do wspomnianego artykułu:
    www.bankier.pl/wiadomosc/Najnowsza-histo...a-str-1-2222623.html
    Życzę miłej lektury :)
    lynx
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information