Losowe monety

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Inwestowanie w Au

  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 5 miesięcy temu #27155

  Witam,

  Dzisiaj parę słów o... naiwności i totalnym braku rozsądku w pogoni za zyskiem :(
  Pewna firma w Polsce proponowała nad wyraz atrakcyjną lokatę pieniędzy powiązaną ze złotem. Niestety, to co ładnie wygląda i błyszczy jak... złoto :) często (a może z reguły) nim nie jest. Może się domyślacie o jakiej firmie piszę? Nie?!
  To może te stronki Wam coś wyjaśnią:
  www.pb.pl/2611488,45411,amber-gold-zloty...skazony-przeszloscia

  www.pb.pl/2612582,13056,bierzemy-pod-lupe-zloty-sen-br

  www.pb.pl/2617490,42913,szeroki-gest-amber-gold

  Wielu swoich znajomych ostrzegałem przed przystąpieniem do takiego "interesu". "Interes" oparty na piramidzie finansowej może jest dobrym interesem, ale tylko dla tego co siedzi na jej wierzchołku, bo dla reszty jest wielką porażką. Jak można powierzać swoje ciężko zarobione pieniądze, w dodatku odkładane latami, firmie do której były i są zastrzeżenia KNF. Jak można powierzać pieniądze ludziom prowadzącym taką działalność bez zezwolenia KNF i wreszcie wcześniej skazanych prawomocnym wyrokiem sądowym za... wyłudzenia?
  Jak widać można! Kiedy ludzie nauczą się rozsądku? Chyba nigdy!
  Oto rezultat:
  kancelariakrakow.com/blog/?p=256
  Proszę poczytać komentarze i wyciągnąć wnioski, o ile nie jest jeszcze za późno...
  Pozdrawiam
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27199

  Witam,

  Sprawa Amber Gold ostatnio stała się głośna i bardzo medialna, a szczerze mówiąc dosyć mocno zaszkodziła samej idei lokowania pieniędzy w złoto. Cóż, nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz sprytni malwersanci wykorzystali naiwność ludzi, a ci w pogoni za ponadprzeciętnym zyskiem zupełnie zatracili rozsądek.
  7000 osób zostało na lodzie, jakby nie pamiętali o przypadku Bezpiecznej Kasy Oszczędnościowej Grobelnego (pl.wikipedia.org/wiki/Bezpieczna_Kasa_Oszcz%C4%99dno%C5%9Bci) czy Banku Staropolskim (www.twojahistoria.com/index.php/niewyjas...bankowej-iii-rp.html).
  Nie wspomnę o pracownikach nabitych w przysłowiową butelkę:
  www.bankier.pl/wiadomosc/Pracownicy-Ambe...eniadze-2615101.html
  których teraz dodatkowo jeszcze opluwają nawet na ulicy, bo to oni oferowali innym te "cudowne" lokaty... To cena jaką trzeba płacić za nieuczciwych cwaniaków, którzy i tak mają się dobrze, ba nawet lepiej niż przed założeniem tej feralnej "firmy".

  Jednak kolejny raz okazuje się, że jedyną wartość posiada fizyczny metal, a nie jakieś papierowe zobowiązanie o nabyciu kruszcu. Ponoć w Amber Gold nawet nie ma tych 100 kg złota co niby oferowali NBP...

  Pozdrawiam
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 4

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 5 miesięcy temu #27206

  Oczywiście, że nie ma :) Plichta to oszust i tylko kwestia czasu jak pozbędzie się majątku na rzecz kogoś/czegoś i wybrnie. Oczywiście powinni go już dawno zamknąć...


  Masz racje, że wpływa to na wizerunek złota w inwestycjach. Ale kto inwestuje przez duże "i" ten swoje wie - nie wpłynie na rynek desperacja kilku tysięcy naiwniaków, sezonowych inwestorów.
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 5 miesięcy temu #27208

  ziemniok napisał:
  Oczywiście, że nie ma :) Plichta to oszust i tylko kwestia czasu jak pozbędzie się majątku na rzecz kogoś/czegoś i wybrnie. Oczywiście powinni go już dawno zamknąć...


  Nic dodać nic ująć.
  A to może tylko potwierdzać kiepski stan zarówno obowiązującego prawa jak i instytucji państwowych:
  banki.wp.pl/kat,6597,title,Financial-Tim...46369,wiadomosc.html

  ziemniok napisał:
  Masz racje, że wpływa to na wizerunek złota w inwestycjach. Ale kto inwestuje przez duże "i" ten swoje wie - nie wpłynie na rynek desperacja kilku tysięcy naiwniaków, sezonowych inwestorów.


  Cóż, również tacy ludzie się zdarzają, a takie sytuacje jak ta nie sprzyjają dalszemu rozwojowi rynków inwestycyjnych. Wielka szkoda, bo mamy spore zapóźnienia w tym obszarze.
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27213

  Witam,

  Wydawać by się mogło, że po ostatnich rewelacjach ludzie powinni zmądrzeć, a jednak...
  Oto aukcja, która temu zaprzecza:
  allegro.pl/sztabka-1-ounce-german-silver-i2536874103.html

  Takie same sztabki "german silver" tylko 5 gramowe:
  allegro.pl/sztabka-german-silver-5-gram-...oss-i2543529995.html
  A to zakończona aukcja:
  allegro.pl/sztabka-german-silver-5-gram-...oss-i2513441637.html

  Tylko życzyć samych sukcesów !
  Takie "sztabki" na e-bayu można kupić za jeszcze mniejsze pieniądze...

  I co to ma być? Naiwność, niewiedza, czy... sam nie wiem jak to nazwać! Czy gdy na takim czymś jest wypisane słowo "silver" to musi oznaczać, że jest to srebro? Niestety, NIE! "German silver" to nic innego jak... alpaka, argentan lub tzw. nowe srebro (new silver). TAM NIE MA NAWET GRAMA SREBRA! To jest nic innego jak stop składający się w 60% z ​​miedzi, 20% niklu i 20% cynku.
  Jednak chciwość i głupota nie mają granic... a ponoć naiwnych nie sieją ;)
  Cóż, później pozostanie tylko złość i zgrzytanie zębami :(
  Z pozdrowieniami
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27221

  Witam,
  Od jakiegoś czasu pracowałem nad tekstem o inwestowaniu i polskim rynku złota, ale tego fizycznego. Z uwagi na okres wakacyjny trochę opóźniła się premiera tego tekstu, ale już wkrótce powinien on ujrzeć światło dzienne ;) Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, a w szczególności sprawę z firmą Amber Gold, nabiera on trochę innej wymowy. Mam jednak nadzieję, że będzie pomocny dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie stracili wiary w możliwości oszczędzania czy też inwestowania w kruszce :)

  Pozdrawiam
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 5 miesięcy temu #27226

  Witam,
  Tak jak wczoraj wspominałem, napisałem tekst o inwestowaniu i fizycznym rynku złota w naszym kraju, a dzisiaj mogę poinformować, że właśnie został on opublikowany.

  "Niniejszy cykl chciałbym w całości poświęcić inwestowaniu i ocenie stanu krajowego rynku złota. Dlaczego akurat złota? Odpowiedź jest bardzo prosta, z trzech powodów. Po pierwsze, złoto od dawien dawna było najlepszym miernikiem bogactwa. Po drugie, przez długie lata stanowiło ono podstawę najbardziej stabilnych systemów walutowych, opartych na parytecie złota. I wreszcie po trzecie, z powodu jego rosnącej funkcji inwestycyjnej."

  Cały tekst dostępny jest pod adresem:
  www.monetynews.pl/analizarynku/5546,Inwe...%82ota+w+Polsce.html

  Z wakacyjnymi pozdrowieniami
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 5 miesięcy temu #27235

  Witam,

  Złoto ruszyło do góry. Oczekiwania na QE3 jak widać są baardzo duże. Srebro też nie chciało być gorsze i przebiło poziom 30 $/ozt.
  Na razie nie ma co się emocjonować, bo po wielkich nadziejach może być duże rozczarowanie. Szczerze mówiąc mnie bardziej interesuje dłuższa perspektywa niż incydentalne wybryki ;)

  Jeszcze jedno co chciałem dodać do swojego artykułu, do którego wcześniej tutaj podałem link. Wprawdzie na innym forum, ale pojawiły się pojedyncze ale dość kontrowersyjne głosy. W związku z powyższym, chciałbym wszystkich zapewnić, że nie reklamuję żadnej z zaprezentowanych w artykule firm. Staram się przybliżyć temat innym, ponieważ patrząc na chociażby aferę z Amber Gold nie jest z tym dobrze. Dane zamieszczane w swoich tekstach staram się przedstawiać najbardziej obiektywnie jak potrafię. Jeśli pomagają, to dobrze, jeśli nie, cóż mówi się trudno. Inwestowanie to ciężka praca, a niektórzy mówią nawet, że to sztuka. Edukacja ekonomiczna Polaków jest tak mizerna, że żadne artykuły w tym nie pomogą. Jednak chcę wyraźnie powiedzieć: decyzja co zrobicie ze swoimi pieniędzmi zależy tylko i wyłącznie od Was! I nie dajcie się oszukiwać...

  Pozdrawiam
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 5 miesięcy temu #27245

  Na potwierdzenie tego co było w moim poprzednim wpisie:

  finanse.wp.pl/kat,134314,title,Sondaz-wi...=1f0b9&_ticrsn=3

  I co tu się dziwić... Amber Gold to pikuś :)
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 4 miesięcy temu #27273

  Witam,
  Warto przeczytać nawet tylko z ciekawości:

  finanse.wp.pl/kat,134314,title,Parabank-...82608,wiadomosc.html

  Niestety, wiedza Polaków o inwestowaniu i lokowaniu (oszczędzaniu) jest tak mała, że nie ma co się dziwić takim sytuacjom. Nawet Ci co trochę liznęli tych problemów myślą, że są nieomylni... cóż do czasu, do czasu ;)
  Jednak większym problemem nie jest nawet niewiedza, ale to w jaki sposób państwo traktuje takie rozwiązania, które nie są przecież odosobnione.

  Złoto znajduje się w bardzo istotnym miejscu. Najbliższe 2 tygodnie mogą dużo wyjaśnić. To również obowiązuje w przypadku srebra, choć trochę na innych zasadach.
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 4 miesięcy temu #27287

  Witam po przerwie :)
  No i chyba się dzisiaj wyjaśniło ;)
  Najpierw Mario pobudził apetyty, a dzisiaj Ben dopełnił reszty :) Drukarki w ruch (QE3), a to oznacza wzrosty na Au i Ag. Niestety, nie tylko na kruszcach, bo pewnie ropa i inne surowce również pójdą w górę.
  Zapinać pasy zaczynamy rajd na północ. Za długo się kisiło, więc wybicie będzie duuuże. W tym roku złoto może ustanowić nowy rekord cenowy, a z pewnością srebro nie będzie chciało być gorsze. Tanie zakupy się skończyły... teraz będzie już tylko drożej. Kto ma Au może zacierać ręce :)
  Pozdrawiam
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 4 miesięcy temu #27298

  Witam,
  Dla wszystkich co lubią co nieco poczytać o złocie i srebrze:
  www.monetynews.pl/analizarynku/5648,Anal...aj%C4%85+do+gry.html

  Pomimo pewnego osłabienia notowań kruszców opisany wcześniej scenariusz nadal obowiązuje. Jak wspomniałem możliwa jest realizacja zysków i korekta ostatnich wzrostów. Cierpliwość to ponoć cnota ;))
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27306

  Witam,
  To już ponad dwa lata! Wprawdzie ostatnimi czasy miałem już trochę dosyć pisaniny na ten temat, ale co tam może jeszcze trochę dam z siebie ;) Może tak do 500 wpisów ?!
  Ostatnio zauważyłem wzrost zainteresowania tematem kruszców, więc dla tych wszystkich co lubią poczytać coś na ten temat jutro ukaże się następna porcja informacji. Tym razem sporo będzie nie o złocie, ale o... sreberku ;)
  Z pozdrowieniami
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 3 miesięcy temu #27307

  Obiecany tekst jest dostępny tam gdzie zawsze :)

  www.monetynews.pl/analizarynku/5679,Anal...acji+na+srebrze.html

  Jak na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku ;)
  Teraz tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość...
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 151
  Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 3 miesięcy temu #27309

  Dwa lata ! Sporo sie zmienilo i na kruszcu i na naszym forum.
  Mimo wszystko staram sie czytac i licze na kolejne dwa lata !

  Pozdrawiam serdecznie :)
  Za tę wiadomość podziękował(a): lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 3 miesięcy temu #27311

  Dwa lata plus jeszcze jakieś trzy miesiące :)
  Tak, sporo się zmieniło, o czym dobitnie przekonamy się otwierając pierwsze posty tego wątku... Ceny... hmm a wtedy wydawało się, że było drogo...
  Na forum też się zmieniło, ale nie powiem, że na lepsze, bo bym skłamał :(
  Brakuje tych co mieli coś do powiedzenia, oczywiście coś ciekawego do powiedzenia. Niestety, zostało niewielu, którzy mają cokolwiek do powiedzenia, choć bywa, że stronę odwiedza cały tabun ludzi... Szkoda, wielka szkoda...

  Również serdeczne pozdrowienia
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 3 miesięcy temu #27325

  Witam,
  W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy miesiąc i kwartał. Z tego też powodu postanowiłem zamieścić parę danych, które może lepiej zobrazują co się wtedy działo z kruszcami.
  Dla wszystkich zainteresowanych:
  www.monetynews.pl/analizarynku/5709,Anal...i+kwarta%C5%82u.html

  Trzeba się jednak liczyć z możliwością wystąpienia korekty, ale w dłuższym terminie kruszce nadal mają spore pole do działania. Wcześniej wspominałem o tych możliwościach.
  Pozdrawiam
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27338

  Witam,
  Z przyczyn technicznych zdecydowanie opóźniła się edycja ostatniego tekstu, więc może on przypominać trochę odgrzany kotlet ;) Wprawdzie są w nim zawarte dosyć uniwersalne rzeczy, dlatego może ten "kotlet" nie będzie zanadto przypalony ;) :)

  monetynews.pl/analizarynku/5741,Analiza+...0%A6+spekulacji.html

  Działanie i rola wspomnianych przeze mnie instytucji jest powszechna, również na rynkach metali szlachetnych. Dlatego kopanie się z koniem nie ma sensu. To co oni postanowią i tak się stanie, a my możemy tylko patrzeć albo spróbować się pod to podczepić.

  Pozdrawiam
  Lynx

  PS.
  Siłą rzeczy statystki zawarte we wskazanym tekście odnoszą się do tygodnia poprzedniego. Reszta jednak jest jak najbardziej aktualna.
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 3 miesięcy temu #27356

  Witam,
  Dla wszystkich zainteresowanych tam gdzie zawsze kolejne wykresiki do obejrzenia.

  monetynews.pl/analizarynku/5776,Analiza+...u+kruszc%C3%B3w.html

  Kruszce, ale nie tylko one (tak samo surowce), są w korekcie i jak widać nie mają jeszcze dość spadków. Na giełdach wcale nie lepiej, bo usiaki są rozczarowani wynikami spółek. Jednak w dzisiejszych czasach nie tylko zarabia się na wzrostach, ba jeszcze lepiej na spadkach. Tak więc gra się w obie strony, a teraz akurat na spadkach ;) Tradycyjnie wrzesień i październik to nie najlepsze miesiące. Jeszcze trochę i przyjdzie najwyższa pora na rajd św. Mikołaja :)

  Pozdrawiam wszystkich
  Lynx
  • Offline
  • Oklaski: 107
  Pozdrawiam,
  Lynx

  Odp: Inwestowanie w Au 9 lat, 2 miesięcy temu #27372

  Witam,

  Już tradycyjnie parę słów o aktualnej sytuacji na kruszcach, a zwłaszcza o tym co się dzieje na złocie, bo to ono jest przewodnikiem dla pozostałych metali:

  monetynews.pl/analizarynku/5800,Analiza+...u+kruszc%C3%B3w.html

  Korekta się pogłębia i teraz tylko pozostaje kwestia czy wytrzymają wsparcia, a w szczególności poziom 1670 dolców za uncję.
  W oczekiwaniu na istotne rozstrzygnięcia w USA i pod wrażeniem ogromu huraganu Sandy.czekamy na Świętego... ale Mikołaja ;)

  Pozdrawiam
  Lynx
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek, Eothain
Wygenerowano w 0.42 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information