Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald.

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19138

    MajkelPce napisał:
    Oj nie mam linka do tego ale Twardowki 57,06 + 6zł wysylka priorytetowa.


    znajdz taki przyklad na allegro daj linka to bede sie mogla jakos odniesc.
    teraz spadam bede na forum wieczorem.
    pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19140

    Linka do tamtej aukcji nie mam no i pomylilem sie w 1 rzeczy.
    Po pierwsze wysylka to koszt 7,50 a sprzedawal to ten osobnik:

    allegro.pl/item1060365274_10_zlotych_201...dowski_mennicze.html

    Aukcja miala 120szt po niej kolejna 120 i zakonczyla sie cena 65,01 i 3 ktora miala 100szt i zakonczyla sie za 57,06 z tego co mi wiadomo.

    Odniesiesz sie?:)
    Moze do tej z linka.

    ps. do jutra w takim razie bo ide na noc do pracy ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19145

    MajkelPce napisał:

    allegro.pl/item1060365274_10_zlotych_201...dowski_mennicze.html

    Odniesiesz sie?:)
    Moze do tej z linka.

    no wiec wlasnie cena koncowa 82,20 przy cenie emisyjnej 75zl
    czyli 7zl zarobku na monecie przy sprzedazy kilkuset sztuk niezly zarobek ;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19147

    O czym ty mowisz, cena koncowa na aukcji to 65,01.
    Nie wiem skad wzielas 80 z kawalkiem.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19149

    To kto w takim razie jest zwyciescom tej aukcji za 65.01
    bo mi sie wydaje ze zwyciescom jest uzytkownik H...z(988)
    kwota 82.20
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19150

    zwycięzcami aukcji są wszystkie osoby które w tym przypadku zaoferowały za przedmiot powyżej 65,00 zł (każda osoba płaci za przedmiot tyle samo a cena ustala się od najniższej jak to już w zwyczaju przy aukcjach wieloprzedmiotowych) co łącznie z najniższą możliwą przesyłką daje 71,51 za monetę. Też mi się wydawało że firmy płacą normalnie ale po takich aukcjach wątpię w to...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19155

    Tusieq dzieki za sprostowanie , wlasnie nie wiedzialam do konca jak to dziala na allegro bo nie mieszkam w polsce w zwiazku z czym nie korzystam osobiscie z allegro czasem za posrednictwem znajomych cos kupie ale generalnie 99% tranzakcji przeprowadzam na ebayu.
    NBP zapewnial ze firmy beda placic tyle samo co osoby prywatne
    ale faktycznie ten przyklad podwaza te zapewnienia.
    Nikt przeciez nie bedzie dokladal do interesu.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19177

    No i wlasnie dlatego sie "wyklocalem".
    Od razu wiedzialem ze cos tu smierdzi :D
    Czyli jednak po naszym sledztwie widac ze NBP sprzedaje firma.
    I podkreslam ze jest to jedna z aukcji (ta z linka) z 3 tej firmy. A na jednek 100 sztuk skonczylo sie za 57,06 wiec to dopiero byloby dokladanie do interesu.

    I wlasnie dlatego wacham sie przed kluszynem i grunwaldem.
    Na bank bedzie taka sama sytuacja.

    Pozdrawiam

    Ps dzieki Valkiria za rozmowe :)
    Ps2 Tusieq - krolik mojej dziewczyny sie tak nazywa hehehe ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19178

    faktycznie cos tu nie gra ;)
    w przyszlym tygodniu postaram sie o oficjalne
    stanowisko NBP w tej sprawie zobaczymy jaka bedzie odpowiedz.
    a moze jest ktos kto wie cos wiecej w tej sprawie ?
    wszelkie komentarze mile widziane !
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19180

    No to teraz brawa dla detektywa Michała heheh :D
    Bardzo jestem ciekaw Valkiria co NBP odpisze.
    O ile wogole cos odpisze.. :S
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19185

    Zazwyczaj odpisują, chociaż ja jestem sceptycznie do tego nastawiony, dowiemy się tego co już jest wiadome.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19188

    To znaczy?

    ps.
    pytanie wyslalam jak do piatku nie uzyskam odpowiedzi
    to tam zadzwonie ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19206

    Nowe zasady sprzedazy (czytaj system kolekcjoner) monet i banknotow kolekcjonerskich nie przewiduja jakichkolwiek rabatow
    dla zadnej z grup uzytkownikow.

    Takie jest oficjalne stanowisko NBP.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19207

    Moze tak odpisali bo latwo sie z tego wykrecic - przez kolekcjonera nie przewiduja. Ale poza kolekcjonerem sprzedaja firma :D

    Czyz nie?

    Nie sadze ze tyle ludzi sprzedawaloby ponizej ceny emisyjnej.

    Pozatym wtedy cena napewno nie spadlaby.

    Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19208

    Nie wiem jak to wyglada w realu ale takie jest stanowisko NBP.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19212

    Faktycznie NBP nie daje rabatów, zresztą ten wątek był już poruszany przy okazji innych tematów. Tak te firmy najprawdopodobniej dokładają do interesu, zakontraktowali w NBP kilkaset monet i trzeba się ich pozbyć za wszelką cenę.

    Te sytuacje pokazują kilka rzeczy:
    1. Nakłady zmniejszone do 50tys. i tak są za duże.
    2. Jak tak dalej będą sprzedawać to wielu kolekcjonerów znów przestanie kupować w NBP bo i po co jak po kilku dniach na allegro kupi się o 10-20% taniej. Patrz Grunwald/kłuszyn ja poluje na komplet za 120 zł i to kupię !!!
    3. Trzeba uważać na takie pseudo firmy wiadomo że wiecznie dokładać nie będą pewnego dnia zwiną interes i ludzie zostaną bez kasy i bez monet. Znam nawet nie jednego takiego
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19216

    mcrc napisał:
    Jak tak dalej będą sprzedawać to wielu kolekcjonerów znów przestanie kupować w NBP bo i po co jak po kilku dniach na allegro kupi się o 10-20% taniej. Patrz Grunwald/kłuszyn ja poluje na komplet za 120 zł i to kupię !!!


    jak znajdziesz kolego za taką cenę to proszę daj cynk tez po takich pieniądzach bym kupił :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 9 miesięcy temu #19219

    bart80 napisał:
    mcrc napisał:
    Jak tak dalej będą sprzedawać to wielu kolekcjonerów znów przestanie kupować w NBP bo i po co jak po kilku dniach na allegro kupi się o 10-20% taniej. Patrz Grunwald/kłuszyn ja poluje na komplet za 120 zł i to kupię !!!


    jak znajdziesz kolego za taką cenę to proszę daj cynk tez po takich pieniądzach bym kupił :laugh:


    Patrzac na ceny podkowca (naklad 100 tys) ktorego cena kosmicznie spadla a na ceny np harcerstwa (50 tys) to smie powiedziec ze cena Grunwaldu i Kluszyna minimalnie stanie na cenie 160zł.

    Nie sadze aby spadly nizej.

    Pozdrawiam.

    ps ta moneta tez jest inna poniewaz duzo fascynatow Bitwy pod Grunwaldem mimo iz nie interesuje sie numizmatyka poprostu chce ja miec.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 8 miesięcy temu #19314

    Mnie tam ciekawi czym jest spowodowana, jak długo jeszcze potrwa i jak głęboka będzie ta korekta, która teraz ceny wszystkich bez wyjątku sreberek III RP ciągnie w dół jak ołowiane hantle. Szlak Bursztynowy to przypadek ekstremalny, bowiem był spekulacyjnie przepompowany i drożał, "bo później zdrożeje, więc kup pan teraz". Spadają jednak ceny dość rzadkich sreberek i w porównaniu do Szlaku - o zdecydowanie mniejszych nakładach (jak chociażby wczesne półpostaci władców Polski - ok. 5000 sztuk każda). Mnie to tam cieszy, bo tylko tym prościej uzupełnić kolekcję, ale zaiste ciekawym jest, co wymusiło na sprzedających takie gremialne przewietrzenie kolekcji i co było pierwszym kamyczkiem, który spowodował obecną lawinę.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 11 lat, 4 miesięcy temu #27430

    a ja chciałbym sprzedać Szlak Bursztynowy, menniczy. Ktoś chętny na zakup?
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.46 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information