Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20129

    witam, jestem początkującym kolekcjonerem. zastanawiają mnie ulotki reklamowe dołączane do gazet z propozycją zakupu monet wydanych przez Skarbiec Mennicy Polskiej.
    czym monety wydawane przez SMP się różnią od monet NBP?
    nakład srebrnych monet SMP są rzędu 16000 - 22000, tematyka raczej też dość ciekawa.

    Warto inwestować pieniądze w te monety, z myślą jakiegoś zysku w przyszłości.

    dzięki za wszelakie odpowiedzi, informacje i proszę o wyrozumiałość :p
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20130

    Po pierwsze i najważniejsze te produkty monetopodobne nie są w żadnym razie monetami, a co najwyżej medalikami. Po drugie co do inwestowania w tego typu błyskotki i ewentualnych zwrotów z tego typu "inwestycji" się nie wypowiadam bo to wróżenie z przysłowiowych fusów i wątpię żeby ktokolwiek podał wiarygodną odpowiedź na takie pytanie. Po trzecie albo się monety tudzież monetopodobne medaliki kolekcjonuje albo się w nie inwestuje bo nie jest to całkowicie jednoznaczne. Najpierw polecam zdecydowanie czy bawimy się w inwestowanie czy w kolekcjonowanie. Potem w zależności od decyzji - jeśli inwestowanie to: prześledzenie sobie aukcji na allegro i ewentualnych wzrostów i spadków cen danych walorów na przestrzeni ostatnich miesięcy i lat (dostępne m.in. na tym portalu) a dopiero później zabawę w inwestowanie, bo można się szybko na tego typu działalności "przejechać". Natomiast jeśli kolekcjonowanie to: wybór tego co chcemy kolekcjonować, przy czym proszę się poważnie zastanowić w którym kierunku zamierza się pójść - czy drogą kupowania kolejnych emisji NBP tudzież nieszczęsnej Skarbnicy czy innego Skarbca czy też kolekcjonowanie prawdziwych numizmatów np. z okresu II RP czy Polski królewskiej. Zresztą tak naprawdę nawet bawiąc się w inwestowanie to tylko na tego typu monetach można po latach zarobić lub przynajmniej nie stracić. W dodatku ile przy tym zabawy i frajdy.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20132

    Święta racja!
    Ostatnio na allegro były wystawiane zestawy tego typu numizmatów (sic!) przez uznanego sprzedawcę. Niestety, ceny były w granicach 30-50% ceny oferowanej w sprzedaży przez SMP.
    Tak jak Borsuk napisał, nikt Ci nie powie czy warto zainwestować a tym bardziej da gwarancję ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20138

    A to widzieliscie ? www.monetynews.pl/category/oceania/palau/

    Palau Poczet Krolow i Ksiazat Polskich MEGA HIT INWESTYCYJNY !!!
    NAKLAD MARZENIE TYLKO 1000 SZTUK !!! SREBRO !!! MUSISZ TO MIEC !!!

    Tak sie robi kase ;) z cala pewnoscia frajerow nie zabraknie.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20143

    Był wątek o tym na Cafe allegro - i kupa śmiechu z szat Mieszka, bo wygląda w nich jakby był władcą ... Węgier :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20161

    dzięki Panowie za odpowiedzi. już w swojej kolekcji mam m.in Ukraińskiego Słowika i Legendę o Kukułce, ale ostatnimi czasy nic nowego nie zakupiłem, gdyż uczniowska kieszeń mi na to nie pozwala. Ale rodzice oświadczyli, że mają trochę wolnej gotówki i myślą nad tym, żeby je ulokować w monetach. A, że akurat wpadł im w ręce katalog mennicy, to zacząłem szperać co i jak.

    Co byście polecili za inwestycję? najlepiej byłoby takim systemem, ze powiedzmy, co miesiąc zakupić jedną monetę w granicach 100-200zł. można coś sensownego kupić w tych granicach?? lepiej kupować pojedyncze okazy, czy też skupić się na całej kolekcji??
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20162

    Jak rozumiem ma to być czysto inwestycyjny cel, a nie budowanie określonej kolekcji. W związku z tym pytanie: dlaczego akurat monety? To jest mało przewidywalna inwestycja, chyba, że kupujemy monety bardzo rzadkie, ale te z kolei sporo kosztują i jednorazowy wydatek nie jest tego rzędu co podałeś.
    Jeżeli już, to ja raczej poszukiwałbym niskonakładowych monet w jak najlepszym stanie. Całe kolekcje tematyczne, to dobre, ale z reguły jest to rozłożone w dłuższym czasie (1-2 monety w roku).
    To jak inwestować, jest tematem złożonym i nie jest łatwo podać jakąś jednoznaczną oraz krótką odpowiedź.
    Chociaż jest jedna najważniejsza zasada: kupić tanio a sprzedać drogo! :)
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20163

    rzeczywiście z tym Mieszkiem to jakaś ciężka bzdura! Z tą flagą wygląda jakby szedł na mecz. o ile się orientuję to w jego czasach nasze obecnie obowiązujące barwy narodowe jeszcze nie obowiązywały. I nie wiedziałem, że na tej egzotycznej wyspie jest takie powszechne zainteresowanie Mieszkiem I. Czyżby jego władza sięgała aż tam? :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20164

    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20167

    Głupich nie sieją!! Tyle powiem odnośnie tego linka i licytacji na tej aukcji. Szlak Bursztynowy - Kaliningrad też dochodził kiedyś do 400-450 zł - obecnie...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20169

    dokladnie :) w cenie srebra mozna bylo by to kupic czyli za jakies 22 dolary
    ja naszczescie pozbylam sie w pore wszystkich szlakow bursztynowych i juz teraz wiem ze na tego typu wynalazkach zarobic jest raczej trudno ;)

    ale jak widac Mieszko dziala na wyobraznie ...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20177

    w takim razie, jak nie monety to co, Panie lynx? ;)

    ten Mieszko, to faktycznie nieciekawie wygląda...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20178

    Szanowny Dyzzio
    Kilka spraw zatem:
    1. Jesteś jak mniemam młodym człowiekiem i najlepszą inwestycją będzie inwestycja w wiedzę - i bez obrazy ;)
    2. To forum tematyczne, ale jest również dział o inwestowaniu, więc nie jest wykluczona inwestycja w monety ale... patrz pkt 1;
    3. Jeżeli chcesz inwestować i to nieważne w co, to musisz najpierw określić ramy czasowe, jakie możesz podjąć ryzyko i posiadać wolne środki, które nie są Ci niezbędne do codziennego życia przez dłuższy czas;
    4. Inwestowanie, to nie przepis na np. upieczenie ciasta, bowiem nikt Ci nie da prostego i skutecznego przepisu (a jeżeli ktoś twierdzi, że go posiada - to najzwyczajniej jest głupi lub jest totalnym laikiem - nie są wykluczone obie opcje). Każde inwestowanie wiąże się z ryzykiem, to jest ciężki kawałek chleba, gdzie oprócz wiedzy (czasami dość specyficznej i rozległej) potrzeba trochę przysłowiowego nosa czy farta;
    5. Nie ma w 100% bezpiecznej inwestycji! Nawet jak kupisz monetę, o której wiesz, że w danej chwili są np. 2 egz. (a będzie to sporo kosztowało!), czy będziesz miał pewność, iż ktoś gdzieś kiedyś nie znajdzie np. kolejnych 100 czy nawet 50 szt takich monet? Wtedy Twoja "droga" inwestycja będzie o wiele mniej warta niż na nią wydałeś! Są tego liczne przykłady...

    Dużo można na ten temat pisać i zawsze jeszcze można coś dodać. Inwestycja w monety nie jest obliczona na 2-3 czy nawet na 5 lat, to jest naprawdę inwestycja długoterminowa, w dodatku obarczona znacznym ryzykiem i ponadto wymaga bardzo rozległej wiedzy. Jeżeli chcesz tylko inwestować i tylko z tego powodu zainteresowały Ciebie monety, to lepiej oddaj pieniądze do banku lub kup obligacje, a wtedy przynajmniej będziesz w miarę spokojnie mógł zasnąć :)

    Pozdrawiam
    lynx
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20192

    Witam,

    Ja mogę powiedzieć o działce w której trochę kupuje i sprzedaje, czyli monety III RP. Co do inwestycji/kolekcji uważam że warto kupić monety 20zł (28,28g/Ag925) w cenie kruszcu (około 60zł) i nakładzie około 60tys. Jest kilka takich monet choć już niestety drożeją np. Seria polskich malarzy XIX w, Kościół w Haczowie, Obrona Jasnej Góry, Dożynki, Getto w Łodzi etc.. Ich wartość oceniam na ponad 100zł szczególnie w połączeniu z monetami 20zł emitowanymi na przestrzeni ostatnich 2 lat. Ostatnia emisja 20zł z tego roku cena w NBP -134zł.

    Oczywiście nie jest to rekomendacja a inwestuje się na własną odpowiedzialność
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu #20193

    Mcrc masz rację z doborem monet III RP. Jeżeli faktycznie w tych cenach można nabyć takie monety, to z pewnością zbyt dużego ryzyka się nie podejmuje.
    Jak na razie surowce, w tym metale cały czas biją rekordy notowań, więc jest większe prawdopodobieństwo, że i monety będą zyskiwać na wartości. Oczywiście jest to spowodowane dodrukiem pieniądza, co powoduje spadek notowań dolara i osłabia jego siłę nabywczą.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez mcrc. #20198

    Dokładnie, srebro pnie się w górę w expresowym tempie dziś otarło się już o 25$ za uncję (31gram), czyli 70zł
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Skarbiec Mennicy Polskiej - monety 13 lat, 2 miesięcy temu #21129

    Gdyby ktoś chciał spieniężyć świecidełka np. z Palau, Niue Islands, i inne nieznane krainy:-) także Skarbca Mennicy itp. to możemy pogadać. Ja to kupuję bo mi się podobają te świecidełka, ale na zyski z tych "inwestycji" nie liczcie jednak. Sprzedawaj póki jest ktoś kto chce to kupić!!! Zapłacę powyżej wartości kruszcu w świecidełku. Myślę, że to uczciwa oferta.
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.37 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information