Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Inwestowanie w Au

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 11 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27402

    Dla wszystkich zainteresowanych.
    Jutro tam gdzie zawsze, ukaże się najnowsza ocena sytuacji na złocie. Ważne, że Au ostatnio wybroniło się od głębszych spadków i nie zanegowało wybicia z trójkąta. Koniec roku może być ciekawy, a jeszcze ciekawszy może okazać się ten przyszły 2013, o ile oczywiście przetrwamy dzień 21.12 ;)

    PS.
    Kurde, i to jest 500. post w tym wątku...prawie 12,5 tys. odwiedzin...
    Nie muli Was to jeszcze?
    Z pozdrowieniami
    Lynx ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 11 lat, 4 miesięcy temu #27433

    Witam,

    Kolejny tekst i kolejna porcja informacji ;) tym razem o sreberku.
    monetynews.pl/analizarynku/5881,Analiza+...+pora+na+srebro.html

    Wczoraj kruszce ładnie poszybowały do góry, ale wg mojej skromnej opinii, to dopiero początek po ponad rocznej niemocy ;)

    Pozdrawiam
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 11 lat, 4 miesięcy temu #27475

    Witam,

    Tym razem polecam bardzo rozszerzone wyniki rynku fizycznego złota za okres trzeciego kwartału 2012 r. na podstawie raportu WGC. Pełna wersja dostępna pod adresem:
    monetynews.pl/analizarynku/5906,Analiza+rynku:+Królewski+kruszec+w+ostatnim+raporcie+World+Gold+Council.html

    Sporo danych statystycznych, które powinny wszystkich zainteresowanych usatysfakcjonować i pomóc zorientować się w sytuacji na tym rynku. Wizualnie całość wspomaga parę wykersików, a załączona tabela pozwala każdemu odczytać szczegóły i to w konkretnych wartościach ;)

    Na koniec, jeszcze mała informacja. Nadal na złocie obowiązuje sygnał kupna, ale jakiegoś hurra optymizmu nadal w notowaniach nie widać.

    Pozdrawiam
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 11 lat, 3 miesięcy temu #27482

    Witam,

    Z pewnym opóźnieniem, wynikającym z przyczyn osobistych, ukazała się kolejna porcja danych z rynku metali szlachetnych:
    monetynews.pl/analizarynku/5932,Analiza+...li+szlachetnych.html
    Tym razem parę słów o krótszym okresie z "życia" kruszców czyli o wynikach listopada. Te może nie były jakieś nadzwyczajne, ale po kiepskim październiku wzrosty mogły ucieszyć.
    Niestety, ostatnie prawie 3 tygodnie to "dziwne" harce na złocie. Ich przyczyną jest "gruba ryba", która postanowiła pograć sobie na spadkach na kontraktach terminowych. Cóż, nie tylko na kruszcach, ale praktycznie na każdym aktywie, na którym można zawierać kontrakty zaczyna to być niemal normą. Tu się gra w obie strony, a zyski można w taki sposób szybko pomnożyć, a zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę lewarowanie pozycji. I o tym procederze też trochę znalazło się w opublikowanym tekście.

    Pozdrawiam
    Lynx

    PS.
    Początek tego tygodnia, to kontynuacja wyżej wspomnianych ruchów spadkowych. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Kiedy grubas skasuje zyski, to z pewnością rozpocznie ruch w drugą stronę ;) Może jeszcze nawet w tym roku...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 11 lat, 2 miesięcy temu #27579

    Witam,
    Już wkrótce ukaże się kolejny tekst podsumowujący cały mijający rok. Co dało więcej zarobić złoto czy ropa, a może akcje? Który z kruszców osiągnął najlepsze wyniki? O tym właśnie będzie można dowiedzieć się z najnowszego mojego komentarza.

    Zaczął się nowy rok, a złoto niestety zakotwiczyło w okolicach 1630-1690 dolarów za uncję i nie za bardzo ma ochotę na jakiś pozytywny impuls. Dziwne jest to zachowanie, zważywszy, że FED uruchomił kolejny dodruk zielonych...
    Hmm, na koniec roku obstawiałem cenę srebra na 35 dolarów... Cóż, rynek mnie przechytrzył ;) Duzi spekulanci coś knują, o czym mogły przekonać ostatnie ruchy na kontraktach. Pożyjemy i zobaczymy co wykombinują ;)
    Złoty się osłabia, a to pomoże trochę podciągnąć krajowe ceny metali szlachetnych.

    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 11 lat, 2 miesięcy temu #27599

    Jest jakiś problem z edycją tekstu na stronie, ale jak to się mówi: co się odwlecze...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 11 lat, 2 miesięcy temu #27601

    Wspomniany tekst jest już na stronie, a oto stosowny link do jego treści:

    monetynews.pl/analizarynku/6015,Jaki+by%...ruszc%C3%B3w%3F.html

    Życzę miłej lektury ;)
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 11 lat temu #27884

    Witam,

    Po dłuuugiej przerwie wreszcie udało się napisać kolejny tekst :) i zapewne za jakiś czas pojawi się w tradycyjnym miejscu. Czy coś on wnosi nowego? Możliwe, że nie, ale ostatnie wydarzenia związane z Cyprem powinny wzbudzić w nas refleksję.
    To co pojawiło się w mediach w sprawie pieniędzy zgromadzonych w cypryjskich bankach powinno nas zaniepokoić, ponieważ dano sygnał, że nasze pieniądze NIGDY i NIGDZIE nie są bezpieczne.

    Pozdrawiam
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 7

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu #27921

    lynx
    co sądzisz o ostatnich spadkach cen złota na światowych rynkach??? Faktyczna tendencja spadkowa czy tylko chwilowe załamanie??? cenię twoją wiedzę na ten temat i czekam na komentarz!!!
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu #27922

    az nie chce sie wierzyc ze jeszcze Lynx nie zasypal nas dawka informacji
    mysle ze sam jest zaskoczony takim obrotem spraw :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu #27923

    Witam serdecznie :) a szczególnie Barta i Valkirię :)

    Miło, że jednak ktoś czyta i jeszcze w dodatku ceni moje informacje ;) :)

    Może zacznę jednak od pewnego wyjaśnienia. Otóż, mam masę problemów natury osobistej i nie tylko... Z tego też powodu okoliczności zmusiły mnie do zdecydowanego ograniczenia swojej aktywności zarówno na tym forum jak i na stronie, na której ukazują się moje komentarze. Z właścicielem wiadomego portalu uzgodniłem zmianę formuły swoich komentarzy... O ile u mnie wszystko się jakoś ułoży, to moje komentarze będą ukazywały rzadziej, najprawdopodobniej 1 raz w miesiącu. Zdaję sobie sprawę, że takie rozwiązanie może rozczaruje i nie jest idealne, ale mając do wyboru albo całkowite zawieszenie swojej działalności albo jej ograniczenie - postawiłem na to drugie ;) To tyle celem wyjaśnienia...

    Co do kruszców, a w szczególności złota, to w ostatnim komentarzu pisałem, że jeśli zostanie naruszone wsparcie na poziomie 1520 $/ozt, to otworzy się droga do dalszych spadków. Niestety, w/w wsparcie nie wytrzymało i ten scenariusz zaczął się realizować, a skala ostatniej przeceny chyba wielu zaskoczyła - ba nawet pojawiły się szumne nazwy tj. "czarny poniedziałek" (a przecież piątek też był bardzo kiepski).
    Problem w tym, że napływające z rynków informacje są jak dla mnie bardzo sprzeczne i wymagają chwili zastanowienia (ja nawet w tej sprawie pozwoliłem sobie na dosyć ożywioną dyskusję z bardzo uznanym analitykiem). Niemniej jak popatrzeć na wykres, to obecnie obowiązuje trend spadkowy. Czy najgorsze mamy już za sobą? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Od strony technicznej z jednej strony widać, że rynek jest mocno wyprzedany, ale z drugiej... następne wsparcie widziałbym gdzieś w okolicach 1270 $/ozt. Oporem do pokonania jest wcześniejsze wsparcie czyli bariera 1520 $/ozt. Problem w tym, że kapitał spekulacyjny zwinął się z tego rynku i przeniósł się tam, gdzie może więcej i szybciej zarobić. Mam również informacje, że brakuje fizycznego metalu u dużych hurtowników... ciekawe... a w tym czasie ceny spadały... to trochę zastanawiające.

    I jeszcze jedno tylko przypomnę. Inwestycja w kruszce to inwestycja długoterminowa. Jeśli ktoś próbuje spekulacji krótkoterminowej, to raczej powinien wybrać coś innego, ewentualnie próbować sił na rynku kontraktów terminowych. Przestroga z mojej strony: na rynku derywatów 95 % graczy źle wychodzi lub wychodzi z niczym...

    Pozdrawiam
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 7

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu #27934

    Wiadomo spadki złota pociągnęły za sobą inne kruszce, np platynę o srebrze nie wspomnę bo to leci "na łeb na szyję". A ostatnie spadki akcji KGHM jako poważnego gracza na warszawskim parkiecie, który jest mocnym "producentem " kruszcu na świecie, też dają do myślenia.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu #27935

    Bart, tak, złoto pociągnęło resztę kruszców (i nie tylko, bo również inne surowce). To typowa reakcja i tego trzeba było się spodziewać. Problem w tym, że tak prawdę powiedziawszy większość nie wie dlaczego złoto tak gwałtownie się zachowało (nawet wytrawnych analityków skala przeceny bardzo zaskoczyła).
    Proszę o trochę cierpliwości, mam zamiar napisać kolejny komentarz, w którym postaram się o kilka informacji.

    Co do KGHM, to... Zacznijmy od tego, że w ogóle nasza giełda jest strasznie słaba. Jej słabość w porównaniu z innymi parkietami aż jest zastanawiająca. Niby dane z gospodarki są nie najlepsze, to jednak zdecydowanie lepsze od wielu innych gospodarek (oczywiście to typowe wskaźniki ekonomiczne, a życie podpowiada jednak coś innego). Afera z OFE bardzo przeszkadza, a w dodatku potrzebny jest kapitał, żeby rozruszać nasze indeksy, a tego jak widać nie ma zbyt dużo. Kapitał z zagranicy teraz ugania się za polskimi obligacjami...
    Wracając do KGHM-u, to spadki na złocie również pociągnęły miedź. Dla koncernu oprócz miedzi na wyniki ma wpływ również srebro (KGHM to największy w Europie producent srebra, a na świecie to chyba w zestawieniu firm wydobywczych zajmuje drugie miejsce). Ponadto bardzo wzrosły zapasy miedzi (w Londynie gdzie się odbywa handel ponoć zapasy wzrosły 6-krotnie), a to oznacza spadek zapotrzebowania, a KGHM jest w trakcie realizowania dosyć kosztownego przejęcia i organizowania nowej kopalni. To z pewnością będzie miało znaczenie na przyszłe wyniki kombinatu... Jest jeszcze parę innych kwestii, których nie ma co tutaj omawiać.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu #27936

    Bart, jeszcze jedno co chciałbym i muszę napisać. Ja mam raczej inne nastawienie do kruszców niż wielu innych uczestników tego rynku. Dlatego nie wszystkim odpowiada to, co ja piszę. Dla mnie kruszce nie są przedmiotem spekulacji (inwestycji) lecz jednym ze sposobów na ochronę oszczędności. Jeśli ktoś chce spekulować, to tak jak wcześniej napisałem, są inne o wiele lepsze, ale i bardziej ryzykowne sposoby. Choć... dzisiaj to praktycznie nie ma bezpiecznych sposobów lokowania kasy - już nie obowiązuje zasada "pewne jak w banku"... no chyba, że będzie, to bank ziemski ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu #27949

    Witam,

    Prosiłem, o trochę cierpliwości, a ponieważ w różnych miejscach przewinęło się sporo ciekawych i czasami zaskakujących informacji, przyszła pora na spełnienie obietnicy ;)
    Przesłałem tekst, w którym zawarłem sporo różnych poglądów i opinii - nie zawsze zgodnych z tym co ja myślę i sądzę o ostatnim rajdzie. Ponieważ tekst nie wyczerpuje wszystkich aspektów związanych z rynkiem kruszców, zapewne w przyszłości będzie on stopniowo uzupełniany i rozwijany o te elementy, które teraz w nim się nie pojawiły. Komentarz i tak jest długi, a zawiera wiele (mam taka nadzieję) ciekawych i interesujących szczegółów :)
    Mam też nadzieję, że w miarę szybko ukaże się w tradycyjnym miejscu, o czym oczywiście wszystkich zainteresowanych poinformuję :)

    Pozdrawiam
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 7

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu #27955

    Lynx dzieki za te wpisy. Zawsze dobrze poczytać coś mądrego napisanego z punktu widzenia normalnego człowieka a nie jakiegoś analityka czy speca od ekonomi /o dziennikarzach nie wspominam/ Jeśli chodzi o spekulacje to ten temat mnie nie interesuje, nie ta liga ;-) Tak, lokata kapitału i ochrona oszczędności to to co mi odpowiada. Ja laikiem jestem i pionkiem /takim malutkim/ na tym rynku więc każdą złotówkę oglądam dwa razy zanim włożę w coś co moze zwróci się za kilka ładnych lat.
    Każda informacja na ten temat napisana ludzkim językiem jest dla mnie "na wagę złota" ;-)
    dzięki
    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu #27957

    Bart, tym bardziej się cieszę :) Nawet nie wiesz jak bardzo :) Każda osoba, która skorzysta z moich wpisów jest dla mnie bardzo ważna, a jeśli z dobrym skutkiem, tym większa radość :))
    Muszę powiedzieć, że z właścicielem portalu właśnie o tym myśleliśmy :) Moje wpisy miały i nadal mają być w miarę proste i dla każdego zrozumiałe, ale staram się o jakiś obiektywizm (to trudne, bo każdy w pewien sposób ma subiektywna ocenę zaistniałych sytuacji czy wydarzeń). Oprócz tego dbam o prawdziwość tego na co się powołuję.
    Szeroko rozumiane rynki to nie piaskownica, a tam się nie wybacza i nie mówi przepraszam, a każdy błąd niesie ze sobą określone konsekwencje, finansowe konsekwencje, które zawsze bolą. Jak pewnie zauważyłeś, nie daję gotowej recepty i nie zaklinam rzeczywistości, a raczej staram się przekazywać fakty, które mogą mieć znaczenie. Pomimo, że nie jestem zawodowcem, to jednak mam pewne doświadczenie, z którym pragnę się podzielić z innymi. Oczywiście, że ja też mogę się pomylić w swoich ocenach czy osądach i dlatego każdy musi z pełnym krytycyzmem podchodzić do tego co napiszę, a tym bardziej do swoich decyzji inwestycyjnych.
    W sumie to od nikogo nie oczekuję wdzięczności czy czegoś podobnego, mnie bardziej chodzi o podniesienie stanu wiedzy na ten temat, zwłaszcza u młodych ludzi.
    Życzę sukcesów i serdecznie pozdrawiam :)
    Lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27959

    A tu trochę na polepszenie humoru ;)
    Silver Eagle tak dobrze się sprzedają w USA, że w wielu miejscach ich po prostu zabrakło w magazynach...
    www.texmetals.com/american-silver-eagle.html

    Dostępne są za to puste pudełka ;)
    www.texmetals.com/empty-silver-eagle-monster-box.html

    :D

    O brakach kruszców u hurtowników wspomniałem w swoim najnowszym tekście, ale żeby o wielu rzeczach choćby tylko wspomnieć trzeba byłoby napisać chyba epopeję ;) Media wieszczą przebicie bańki, gdy tymczasem występują braki fizycznego srebra, a w podobnym tonie mówi się również o złocie. Najprawdopodobniej dilerzy buntują się przeciwko manipulacjom na rynku kontraktów terminowych i transakcjach spekulacyjnych na "papierowych" kruszcach. Efekt, jeszcze nigdy ceny w notowaniach spot tak bardzo nie różniły się od tych jakie obowiązują w realu...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27963

    Wspomniany przeze mnie tekst jest dostępny pod adresem:

    monetynews.pl/analizarynku/6324,Dwa+dni+...m+kruszc%C3%B3w.html

    Miłej lektury :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 10 lat, 10 miesięcy temu #28068

    Witam,
    Trochę już czasu minęło od publikacji ostatniego tekstu, tak więc przyszła pora na garść informacji o bieżącej sytuacji na rynku kruszców.
    Notowania złota nie mogą przebić bariery 1400 $/ozt i cały czas znajdują się w niewielkiej odległości od dołka z 15 kwietnia. Pomimo tego nadal utrzymuje się duży popyt na fizyczny metal, który w dalszym ciągu jest kontynuowany i to od początku tego roku - potwierdzają to dane z pierwszego kwartału jakie zostały zamieszczone w najnowszym raporcie World Gold Council.
    Na szczegóły zapraszam w tradycyjne miejsce, a z najnowszym tekstem można zapoznać się pod adresem:
    monetynews.pl/analizarynku/6428,Analiza+...sieniu+ziemi%3F.html

    Życzę miłej lektury ;)
    Lynx
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.39 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information