Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wejście EURO, a wyceny monet złotowych

    • pamis
    • pamis

    Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 12 miesięcy temu #3023

    Czy ktoś posiada informacje na temat zmian wycen monet nominowanych w walutach rodzimych, po tym jak dany kraj przyjął EURO. Co się wówczas działo z cenami starszych monet.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 12 miesięcy temu #3035

    w niemczech cey numizmatów spadły
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 12 miesięcy temu #3047

    ale już na stałe czy potem się ustabilizowały na ceny przed zmianą
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 12 miesięcy temu #3058

    tego nie wiem - na pewno sukcesywnie rosna ale korekta byla duza.

    bylo kiedys o tym na cafe allegro ale nie moge znalesc<br><br>Edytowany przez: bartek, w: 2008/04/26 21:29
    • Offline
    • Oklaski: 0
    numizmatyka dla inwestora, inwestuj w srebrne monety blog

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 11 miesięcy temu #3113

    Trzeba będzie się pozbyć kolekcji.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 11 miesięcy temu #3116

    jejku... co z tymi ludźmi się porobiło... kolekcjonerzy są już chyba na wymarciu... większość patrzy tylko ile można na tym zarobić... okropność...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 11 miesięcy temu #3121

    gron napisał:
    Trzeba będzie się pozbyć kolekcji.

    Ale wiesz każdy kolekcjoner lubi patrzec jak jego monetki zyskują na wartośi
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 11 miesięcy temu #3122

    sderrek napisał:
    jejku... co z tymi ludźmi się porobiło... kolekcjonerzy są już chyba na wymarciu... większość patrzy tylko ile można na tym zarobić... okropność...

    Sory to ciebie chciałem cytowac
  • Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 11 miesięcy temu #3483

    MirM napisał:
    gron napisał:
    Trzeba będzie się pozbyć kolekcji.

    Ale wiesz każdy kolekcjoner lubi patrzec jak jego monetki zyskują na wartośi


    A ja myślałem, że kolekcjoner zbiera monety dla przyjemności, a nie dla zysku
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 11 miesięcy temu #3497

    najpierw troche spadna ale potem bedarosnac na wartosci
  • Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 11 miesięcy temu #3646

    Ja sądzę, ze scenariusz będzie następujący. W pierwszym okresie ludzie zachłysną sie monetami euro i numizmaty złotowe pójdą trochę w odstawke. Jednak powoli gdy nastąpi pzresyt i ewentualne spekulanctwo \&quot;eurowe\&quot; one znów wrócą do łąsk. Jestem optymista i wiem, że moja kolekcja nie straci na wartości........:)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 3 miesięcy temu #8919

    Najlepiej byłoby jednak dotrzeć do wiarygodnych informacji od numizmatyków z krajów gdzie weszło EURO. Myślę, że jeśli jest pewna reguła, to u nas sie ona powtórzy, bo nie ma powodów, aby miało być inaczej.

    Poza tym nie bardzo wiem, dlaczego ceny monet miałyby spaść. I tak kolekcjonerskimi nikt nie obraca, więc to czy są czy nie są środkiem płatniczym nie ma znaczenia. Rozumiem, że po prostu inwestorzy za pewne wycofają się z polskich, Ci mniej doświadczeni, bo ulegną takiemu myśleniu, że jak jest Euro, to w polskie nie warto. Tak więc popyt spadnie. Odbije się to zapewne na tych monetach, które mają duży nakład. Ilu jest w Polsce kolekcjonerów monet i na ile się szacuje liczbę inwestorów?

    Monety PRL czy też starsze cieszą się popularnością jak rozumiem, znaczy można na nich zarobić mimo, że płacić się nimi nie da, tak więc choć są pewne zagrożenia, to nie ma chyba racjonalnych podstaw do spadków. Jak podstaw nie ma, to można założyć, że w dłuższej perspektywie będą się liczyć fundamenty, czyli racjonalna ocena, a więc monety powrócą do wzrostów.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 3 miesięcy temu #8975

    A mnie bardzo ciekawi jak zachowa się po wejściu euro Polska mennica, zapewne skończą się nakłady 50-120tyś. Zapewne nieźle to odczuje na skórze... tyle, że na początku nadrobi obiegówkami (trzeba bedzie\&quot;trochę\&quot; tego natłuc).
    Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku!!!
  • Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 3 miesięcy temu #8981

    Menica poza monetami obiegowymi bje monety obiegowe dla Wenezueli, Armenii. Kolekcjoneskie dla wielu krajów europeskich.

    Poza tym gro obrotu mnnniy to inna dzialalność. Mennica POlska ma wyłącznośc na bicie blach policyjnych, pieczęsci państwowych,oznaczeń państwowych i innych - które zawsze będą potrzebne.

    Menica POlska skończy bicie polskich obiegówek a zacznie bicie euro
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 3 miesięcy temu #8986

    Słowacy wprowadzili euro, więc jeśli ktoś z Was ma (a sądzę, że się ktoś znajdzie) znajomych numizmatyków z tego kraju, prosiłbym na bieżąco o wieści jak tam wprowadzenie nowej waluty wpływa na ceny i zainteresowanie kolekcjonerskimi monetami słowackimi.
  • Odp:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 15 lat, 3 miesięcy temu #8994

    sądzę, że nie będzie to do końca adekwatne. Na Słowacji numizmatyka w porównaniu z POlską czy Niemcami jest w powijakach. Poza tym ich monety nie są zbyt ładne, co przekładało się na spekulacje, któych tam nie było.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 14 lat, 9 miesięcy temu #11753

    Euro z cała pewnością wejdzie stąd mam pytanie dotyczące inwestowania w monet. Jeżeli dziś kupię np. Słowackiego 200 zł (emisja z 1999r., nakład 1900 szt) albo którąś złotą monetkę z Janem Pawłem II (też w bardzo niskim nakładzie)to czy po wejsciu Euro stracę na niej? A jakie będzie zainteresowanie tymi mnetami za 10 lat? Takie samo jak dziś?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Wejście EURO, a wyceny monet złotowych 14 lat, 9 miesięcy temu #11755

    A kto to wie - to jak wróżenie z fusów. Co będzie za 1 rok nikt nie jest w stanie przewidzieć a co dopiero za 10. Czy rok temu ktoś przypuszczał że dopadnie nas kryzys i krach na rynku numizmatycznym na taką skalę? Owszem wszyscy liczyli się z korektą ale to co się wydarzyło przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information