Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy?

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 8 miesięcy temu #6677

    witam!

    Od 3 lat studiuje rynek monet Polskich (szczególnie sreberek)...

    Na początku wakacji zakupiłem po 5 sztuk(10zł lustrzanka): Marca68, Sybiraków i Herberta ponieważ w tym okresie wartość tych monet była o wiele niższa niż ceny emisji.

    Wg Państwa kiedy te monety osiągną na aukcjach (np. na Allegro) ceny zbliżone do ich wartości początkowej tzn ok 70zł, a kiedy jeszcze wyższe (ok 100zł)?

    Jakie jest Wasze zdanie na temat zainwestowania kilkuset złotych w sreberka Getto Łódzkie (20zł) ?

    pozdrawiam Krzysiek!<br><br>Edytowany przez: kleksak, w: 2008/08/21 22:45
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 8 miesięcy temu #6678

    Studiujesz rynek polskich sreber od 3 lat i byłeś na tyle głupi żeby kupować te gnioty tylko dlatego że są poniżej emisyjnej??? to ja już bym wolał Szymanowskiego albo ASP, one tez spadły poniżej emisyjnej ale jednak mają jakieś perspektywy!

    Moim zdaniem bedzie cud jak one wrócą do emisyjnych, nie wspmne już o jakichkolwiek wzrostach powyżej tej ceny! Sprzedaj ten shit jak najszybciej i kup jakieś starsze monety, nie bede Ci pisał jakie bo przecież studiujesz rynek polskich monet od 3 lat.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 8 miesięcy temu #6679

    Tak jak napisał mój poprzednik, te monety nie mają szans na większe wzrosty, ponieważ ich nakład KILKUKROTNIE przekracza liczbę kolekcjonerów i żaden doświadczony inwestor raczej nie zainteresowały się monetami o tak wysokim nakładzie (zarówno względnym, jak i bezwzględnym)!
    • andrzejj
    • andrzejj

    Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 8 miesięcy temu #6681

    Tak jak poprzednicy , sprzedaj wszystkie sreberka z 2008r. a zakup tak jak pisałeś Getto w łodzi , w styczniu b.r kosztowały 170 zł a teraz jest dobry czas na to aby zakupić parę blaszek Getta Łódzkiego , nakład jest o połowę mniejszy niż te monety o , których pisałeś.
    W dodatku możesz zakupić w najwyższym Grading (MS70)
    i cena ich będzie szybciej rosła niż bez , takie jest moje zdanie po obserwacji monet w allegro.<br><br>Edytowany przez: andrzejj, w: 2008/08/22 14:24
  • Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 7 miesięcy temu #6708

    Ja równiez rocznik 2008 uważam za stracony jesli chodzi o inwestycje. Tak samo spalone są kolejne monety w tym roku. Przede wszystkim główną rolę odgrywa nakład, który uniemozliwia jakiekolwiek większe wzrosty.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 7 miesięcy temu #6724

    Piotr_k84 napisał:
    Ja równiez rocznik 2008 uważam za stracony jesli chodzi o inwestycje. Tak samo spalone są kolejne monety w tym roku. Przede wszystkim główną rolę odgrywa nakład, który uniemozliwia jakiekolwiek większe wzrosty.

    Mimo wszystko są jednak monety z bieżącego roku, które pozwoliły osiągnąć niemały zysk. Ciekawym przykładem jest choćby Pekin - jakby się ktoś uparł, może policzyć ponad 100% zysku!
  • Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 7 miesięcy temu #6725

    można było zarobić jak ktoś puszczał je w pzredsprzedaży.

    Jeśli ktoś załapał się np na 10 abonamnetów na 2008 rok i w przedspzredaży puszczał poszczególne monety w styczniu wtedy zarobił i to krocie (przypomnę, ze sybiracy wtedy kosztowali 250zł)&gt;
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 7 miesięcy temu #6726

    nie do końca Piotrze, nadal można sprzedac ze 100% zyskiem, kupując nawet po cenie emisyjnej... wystarczy troche znac angielski, wiedziec jak wysłac monete za granice i poobserwowac ebay'a ;DD
  • Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 7 miesięcy temu #6727

    A no tutaj masz rację, nie wziąłem tego pod uwagę.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 7 miesięcy temu #6734

    Dlatego właśnie nie można od razu zakładać, że cały rok jest spalony i nie opłaca się inwestować w żadne monety z 2008, bo jeśli ktoś naprawdę chce zarobić, to bez problemu wyciągnie MINIMUM kilkadziesiąt (do kilkuset) procent na KAŻDEJ z wyemitowanych od stycznia sreberek. Wystarczy tylko chcieć, a znam kilka osób, którym się to udaje. ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 7 miesięcy temu #6739

    fah napisał:
    Dlatego właśnie nie można od razu zakładać, że cały rok jest spalony i nie opłaca się inwestować w żadne monety z 2008, bo jeśli ktoś naprawdę chce zarobić, to bez problemu wyciągnie MINIMUM kilkadziesiąt (do kilkuset) procent na KAŻDEJ z wyemitowanych od stycznia sreberek. Wystarczy tylko chcieć, a znam kilka osób, którym się to udaje. ;)


    przykład:
    www.allegro.pl/item424468810_10_zl_pekin...k_kula_mennicza.html
  • Odp:Sybiracy, Marzec68, Herbert jakie prognozy? 15 lat, 7 miesięcy temu #6745

    Ktoś puścił wodze :):)
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information