Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: inwestowanie w srebro

    • Offline
    • Oklaski: 4

    inwestowanie w srebro 15 lat, 3 miesięcy temu #8934

    witam
    przegladając fora numizmatyczne zobaczyłem temat o inwestowaniu w srebro. Jakie są jego ceny i na jakiej zasadzie jest to skupowane itp.
    chcac inwestować w srebro kupowac np obiegowe monety prl ze srebra? czy w gre wchodzą tylko te o próbie 999? Bylbym wdzięczny za treściwe opisanie tematu poniewaz mnie zaciekawił:)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:inwestowanie w srebro 15 lat, 3 miesięcy temu #9007

    Obiegowe PRL (mówię tu o XXX PRL, Zwycięstwie nad faszyzmem i olimpiadą) nie są dobrym pomysłem na inwestycję. Miały duży nakład(13 062 041- 1 825 900- 2 072 401) i marne srebro (625-750-625). Można je kupić już na kilkanaście złotych.

    Dużo lepszą inwestycją byłyby monety bulionowe- srebrne np. Walking Liberty z USA

    A cena srebra? Waha się w okolicy 9 $ za uncję. Czyli w przeliczeniu około 1 zł/gram
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:inwestowanie w srebro 15 lat, 2 miesięcy temu #9522

    Cena srebra pnie się w górę nieustannie od początku grudnia (ok 9$ za uncję), aż do dziś (ok 13,50$ za uncję) i ciąg ten wydaje się trwać nieustannie. Jak sądzicie, czemu nie wpływa to na wzrost cen IIIRP? Czy gdy sytuacja się zmieni i złoty zacznie drożeć w stosunku do $ to polskie monety też zaczną drożeć? Wydaje mi się że tak i że duży związek na cenę srebrnych monet polskich ma cena kruszcu oraz kurs złotego w porównaniu do dolara. Jakie są wasze opinie na ten temat?

    Pozdrawiam figlar007
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:inwestowanie w srebro 15 lat, 2 miesięcy temu #9524

    Moje zdanie odnośnie braku wzrostu lub mniejsze tempo niż dla złotych monet wydaje się oczywiste...Otóż rzeczywisty koszt monety srebrnej 10zł(14g) wynosi przy kursie USD 3.6zł, 1 uncja 28g w przybliżeniu 24zł. Jest to znacznie mniejszy procent odnośnie cen emisyjnych niż ma to miejsce w przypadku złota.

    Jeśli popatrzymy na 200zł Husarza(15,5g) moneta waży ponad pół uncji przy cenie 850$ za uncję samo złoto ma wartość blisko 1700zł co wyraźnie ukazuje różnicę.

    Takie jest moje zdanie może zbyt matematyczne a za mało logiczne:-)

    Pozdr Mateusz
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.16 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information