E-aukcja WCN numer 594
W dniu 7 grudnia 2023 roku (czwartek) odbędzie się E-aukcja 594: papiery wartościowe, banknoty, monety złote, polskie, zagraniczne, medale. Aukcja rozpocznie się o godz. 20:00. Licytacja ODBĘDZIE SIĘ JEDYNIE W INTERNECIE, NA ŻYWO W PORTALU ONEBID.PL. Składanie limitów online na stronie: https://onebid.pl/pl/auction/-/6047
.
WCN opublikowało katalog aukcyjny online pozycji, które znajdą się na najbliższej aukcji. Jak zwykle pojawi się wiele ciekawych banknotów, monet, medali i innych. E-aukcja 594 - ilość pozycji: 453. Pełen katalog E-aukcji nr 594 jest dostępny TUTAJ.
Autor: Józef Smurawa / Źródło: Warszawskie Centrum Numizmatyczne - OneBid






W dniach 18 kwietnia 2024 roku (czwartek) odbędzie się
10 maja 2016 roku w krakowskim Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Numizmatyka, czyli co?”. Wykład zatytułowany „Technika produkcji monet w okresie hellenistycznym” poprowadzi pan Jarosław Bodzek - dr hab., pracownik Instytutu Archeologii UJ, kierownik Gabinetu Numizmatycznego MNK, specjalista w zakresie mennictwa starożytnego. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych w najbliższy wtorek do sali audiowizualnej Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego (ul. Piłsudskiego 10-12) o godz. 18:00. Wstęp wolny.
W I Oddziale Banku PEKAO SA w Jaśle (Jasło, ul. Staszica 6) w terminie 05.03.2018 – 15.05.2018 dostępna będzie wystawa numizmatyczna z okazji jubileuszów: „100-lecia Odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie” oraz „45-lecia działalności Oddziału Numizmatycznego w Jaśle”. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.
W dniu 5 lutego 2019 roku (wtorek) o godz. 17:00, w Sali Edukacyjnej Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, znajdującej się w Ratuszu Głównego Miasta (wejście od ulicy Piwnej) odbędzie się wykład pt. „Honos i Virtus w mennictwie starożytnego Rzymu oraz w medalierstwie nowożytnym (XVI-XVIII w.)”, który wygłosi gość z Torunia dr hab. prof. UMK Bartosz Awianowicz. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.
W dniach 11-13 maja 2025 roku (niedziela-wtorek) odbędzie się
VIII Międzynarodowa Konferencja naukowa z cyklu „Numismatica Centroeuropaea” - „Domini naturales – w 350-lecie wygaśnięcia dynastii Piastów. Pieniądze dynastii” zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się ona w dniach 16-19 września 2025 roku (wtorek-piątek) w Muzeum Miedzi w Legnicy (Legnica, ul. Partyzantów 3). Wydarzenie upamiętniać będzie 350. rocznicę wygaśnięcia dynastii Piastów (1675 r.) oraz 1000. rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego (1025 r.). Konferencja będzie poświęcona w szczególności monetom dynastii europejskich. Na stronie Konferencji opublikowano
Na stronie Narodowego Banku Polskiego dostępne jest wydanie specjalne magazynu „Bankoteka – magazyn Centrum Pieniądza NBP”, poświęcone Krakowskiemu Salonowi Ekonomicznemu NBP. W magazynie szeroko zaprezentowano działający od września Krakowski Salon Ekonomiczny NBP. Jest to nowoczesna placówka edukacyjna, która umożliwia lepsze poznanie zadań oraz pracę polskiego banku centralnego. W interaktywny sposób ukazuje historię finansów oraz ekonomii. Uświadamia znaczenie Krakowa oraz Małopolski dla rozwoju polskiej gospodarki od średniowiecza do współczesności. Gmach oddziału Okręgowego NBP w Krakowie zyskał nowy wymiar jako cel rodzinnych spacerów, a dla biznesu i świata nauki miejsce organizowania szkoleń, konferencji i sympozjów. Numer specjalny magazynu można bezpłatnie otrzymać w oddziale warszawskim NBP, a także pobrać ze strony NBP (
W dniach 17-19.II.2023 roku (piątek-niedziela) odbędzie się