5 Aukcja – Rzeszowski Dom Aukcyjny
W dniach 25-26 kwietnia 2020 roku odbędzie się 5 Aukcja Rzeszowskiego Domu Aukcyjnego, która składać się będzie z dwóch sesji. Obie sesje rozpoczynać się będą o godz. 10:00. Licytacja oraz składanie limitów odbywać się będzie na stronie: https://onebid.pl/pl/aukcje/-/944?p=1
.
Rzeszowski Dom Aukcyjny opublikował katalog aukcyjny online pozycji, które znajdą się na najbliższej aukcji. Aukcja 5: ilość pozycji: 855. Pełen katalog aukcji nr 5 jest dostępny TUTAJ.






W dniu 15 kwietnia 2020 roku (środa) odbędzie się
W dniu 8 kwietnia 2020 roku (sobota) odbędzie się
W trudnym czasie, który jakże niespodziewanie stał się naszym udziałem chcielibyśmy zaprezentować już szósty artykuł opracowany przez Zdzisława Szuplewskiego. Autor, emerytowany nauczyciel historii i kolekcjoner boratynek polemizuje w nim z hipotezą C. Wolskiego, według której rozeta nad koroną orła mogła być znakiem nadzorcy pracowników mennic koronnych w Krakowie i Ujazdowie. Hipoteza o rozecie jako znaku menniczym zdaniem autora artykułu nie daje realnych przesłanek do jej przyjęcia. Rozetka zaś, to tylko ozdobnik spotykany 100 lat przed i sto lat po emisji miedzianych szelągów.