Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 40 aukcja WCN i Monetarium

  • 40 aukcja WCN i Monetarium 15 lat temu #11115

    Już w najbliższy weekend w Warszawie długo oczekiwana aukcja WCN - 40 jubileuszowa. To w sobotę, zaś w neidzielę gieła numizmatyczna Monetarium.

    Ja napewno wybieram się na jedno i drugie. Mam kilka złotych wiec mozę coś ciekawrgo sobie upatrzę:):).

    Przejrzałem katalog WCNu dostępny na ich stornie: www.wcn.pl i powiem szczerze, że jest kilka ciekawych przedmiotów wartych uwagi - żeby mieć tylko większy portfel:):).

    AUkcja zaczyna się w sobote rano w Warszawie w hotelu HOliday Inn przy ulicy zlotej.

    Bardziej realne będzie to iż coś niedrogiego i ładnego będzie można kupić na Monetraium. Odbędzie się w neidzielę od 8-14 w budynku Mennicy - Aurum, przy Waliców 11.
    www.mennica.com.pl/index.php?pt=/1/news/...ska__monetarium.html

    Ktoś z was się wybiera????????
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:40 aukcja WCN i Monetarium 15 lat temu #11146

    Chętnie bym pojechał.... :(
    Napiszesz co było ciekawego na giełdzie? :)
    • bobolo
    • bobolo

    O:40 aukcja WCN i Monetarium 15 lat temu #11152

    ja też bym pojechał.
    gdybym nie miał 428,44 km ;-)
  • O:40 aukcja WCN i Monetarium 15 lat temu Ostatnio zmieniany: przez Piotr_k84. #11153

    Podczas każdego MOnetarium są pokazywane wizerunki monet NBP, które dopiero wejdą do obiegu.

    jakieś dziś było moje zdziwienie......byłem około 15 w budynku Aurum w jednym ze sklepów odebrac monety i zobaczyłem kompletwaną właśnie gablotę na Monetarium z monetami NBP. Pstryknąłem fotkę komórką więc nie jest zbyt dobrej jakości, ale poza tym troszkę się przyjrzałem i były trzy komplety monetek - wszystkie z napisem próba:):):). CUdo jakby mieć choć taką jedną.............

    - Niemen - 3 monety
    - Wybory czerwca 1989 - 4 monety
    - Strzemiński. - 2 monety

    Takze jeśli ktoś chce zobaczyć te monety na zywo niech przychodzi w niedzielę na Monetarium do budynku Aurum przy Waliców 11.

    Gablota_z_pr__bami.JPG
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:40 aukcja WCN i Monetarium 14 lat, 12 miesięcy temu #11206

    dostałem wiadomość z Mennicy dotycząca Niemena że "nie były to monety próbne, lecz wizerunki monet, których emisja będzie 17 i 19 czerwca 2009"
  • O:40 aukcja WCN i Monetarium 14 lat, 12 miesięcy temu #11209

    Tak były to wizerunki zarówno Niemena jak i Strzemińskiego oraz monet z okazji czerwca 1989, lecz każda a nich miała napis Próba.

    A więc był to zatwierdzone juz wizerunki, ale te konkretne egzemplarze były pierwszymi monetami próbnymi z danych emisji.

    Specjalnie przyglądałem sie gablocie..........
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:40 aukcja WCN i Monetarium 14 lat, 12 miesięcy temu #11211

    czyli były to monety próbne zatwierdzone do emisji...
    a inne monety próbne ?
    ciekawe jak wyglądały :)
  • O:40 aukcja WCN i Monetarium 14 lat, 12 miesięcy temu #11232

    Jakie inne monety próbne??? Teraz nie wybija sie już jak w PRL dziesiatek prób niklowych etc w celu wybrania najlepszego projektu. Nie ma obecnie konkursów na projekty.

    ps. wracając do aukcji i Monetarium..........na tegorocznej najwyższa cena licytacyjna to 160.000 zł za półtalra Jana Kazimierza o skali rzadkości R8.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information