Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: tematy pozanumizmatyczne

    • Offline
    • Oklaski: 2

    tematy pozanumizmatyczne 14 lat temu #18006

    Witam zbieraczy. Jestem z Kujawsko-Pomorskiego. Zbieram od ponad 10 lat monety Polskie do 1945 i z błędami{także obecne}. B)
    • Eothain
    • Eothain

    O: tematy pozanumizmatyczne 14 lat temu #18022

    Witamy Cię serdecznie! Mam nadzieję, że coś nam opowiesz o swoich (o)błędnych monetach ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:tematy pozanumizmatyczne 14 lat temu #18028

    PANORAMIX 1 napisał:
    Witam zbieraczy. Jestem z Kujawsko-Pomorskiego. Zbieram od ponad 10 lat monety Polskie do 1945 i z błędami{także obecne}. B)

    Ja myślę że koledze chodzi tu o jakieś destrukty :huh:
    Chyba że się mylę i moja wiedza tam już nie sięga ;) ;) ;) :P
    Żarcik....... :P :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:tematy pozanumizmatyczne 14 lat temu #18029

    Tak,zbieram monety ogólnie stare Polskie,ale lubię szukać monet różniących się od innych w swoim rodzaju,np:odwrotki,bez znaku menniczego,ze znakiem menniczym{choć nie powinno tam go być},z błędami w napisach i w rysunku.Mam nawet obecne 5zł. ale fałszywe.Można to nazwać poszukiwaniem unikatów.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:tematy pozanumizmatyczne 14 lat temu #18034

    dodaj zdjecia tych destruktow,unikatow jesli mozesz ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:tematy pozanumizmatyczne 14 lat temu #18035

    Witam mam takie pytanie ile może być warta moneta 70.rocznica zbrodni katyńskiej 2010r. 2 zł GN skrętka 180 stopni ??? Wiem że wartość ta jest bardzo chwiejna i zależy od kupującego ale pytam tak orientacyjnie ???
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:tematy pozanumizmatyczne 14 lat temu #18040

    wystaw na allegro to sie przekonasz, mysle ze 80-100zl ?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:tematy pozanumizmatyczne 14 lat temu #18047

    Gdybym chciał ją sprzedać tak bym zrobił, ale ona nie jest na sprzedaż. Pytam z ciekawości ile może być warta taka skrętka, 80zł myślę że to jakaś żart chyba nie jest ich tak dużo, mowa o skrętce 180 stopni.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:tematy pozanumizmatyczne 14 lat temu #18057

    skrętka w GNach dość rzadka sprawa, ja sie chyba jeszcze nie spotkałem ze skretką GN - nie sprzedawaj ;)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:tematy pozanumizmatyczne 14 lat temu #18060

    Zdjęć nie mogę włożyć{powody techniczne},ale mogę podać kilka przykładów.
    1.obecne 5 i 2zł,5 i 2gr-zdarzają się odwrotki od 15* do 180* w prawo lub lewo.

    2.w 20gr z 2007 roku napis RZECZPOSPOLITA POLSKA 2007 posiada uszkodzone i zniekształcone litery{uszkodzony stempel}.

    3.w 10gr z 2003 roku data jest trochę sfatygowana. Cyfry "200"są ledwo widoczne a "3" jest bardzo wyraźna.

    4.widoczne wybite rysy od pękniętego stempla,np:20gr z 2008 roku

    5.i wiele innych niedoskonałości,które mogą podnieść w przyszłości wartość monety i których się fajnie szuka zarówno w nowych jak i w starych monetach.

    6.przeglądajcie monety w swoich portfelach,a "nóż-widelec" się coś unikalnego przytrafi!
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information