Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Świat poza..

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Świat poza.. 16 lat temu #2706

    Samą numizmatyką człowiek nie żyje. Jakie są wasze inne hobby poza zbieraniem monet? Macie takie?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Świat poza.. 16 lat temu #2710

    tak, od niedawna banknoty, po przeczytaniu na forum o polimerkach :-). Niektóre banknoty, nawet te w wersji papierowej są prześlicznie i stosunkowo tanie.
  • Odp:Świat poza.. 16 lat temu #2711

    Przyroda i podglądanie natury:). bez podtekstów proszę tylko:).
    Odkad pamiętam biegałem z lotnetką i atlasami roślin i zwierząt i obserwowałem ich zachowanie, zwyczaje, suzkałem ciekawych i rzadkicg gatunków. Pochodze z Sandomierza, gdzie wokół jest piękna i unikalna przyroda, kilka minut od mojego domu jest piękny rezerwat \"Góry Pieprzowe\", od któego wszystko się zaczęło. Jets to unikat na skalę nie tylko POlski ale takze i Europy, najstarsze góry w POlsce.........kurde nie będę się rozpisywał bo pisałem o tym rezerwacie pracę inzynierską.

    To naprawdę fascynujące, zwłaszcza jka natrafi sie na coś naprawdę rzadkiego. Ja w zesżłym roku natknąłem się zupełnym przypadkiem na parę bocianów czarnych. jest ich tylko kilkaset par w POlsce, sa to bardzo płochliwe ptaki leśne. ZObaczyc je to tak jakby miec szlak Bursztynowy w swojej kolekcji kupiony w cenie okołoemisyjnej:). I dla takich chwil warto obserwowac przyrodę.

    CO poza tym??? Ksiązki, swe wchodzenie w dorosłośc literatury rozpocząłęm od STachury, przez Hłaskę po WOjaczka i innych kaskaderów literatury. Cenie ich bardzo po dziś dzien. Poza tym dobre kryminały, bardzo podobają mi się kryminały Borisa Akunina- połączenie DOstojewskiego z HOlmesem:).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Świat poza.. 16 lat temu #2713

    oczywiście... że nie tylko monety...

    - historia lotnictwa - wszystko co związane z początkami, rozwojem i historią lotnictwa... zwiedzanie muzeów lotnictwa i robienie fotek samolotom...

    - zabytki, szukanie i czytanie ciekawostek o zabytkach, legendy, zwiedzanie i... robienie fotek :)... i przeszukiwanie ruin :P

    - książki S-F i Fantasy

    - takie \"małe\" hobby związane z wykształceniem i pracą zawodową... projektowanie rozproszonych baz danych ;)

    - ostatnio najważniejsze hobby ;) to... 5 miesięczna córeczka :))
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Świat poza.. 16 lat temu #2718

    Moje zainteresowania to przede wszystkim architektura. uwielbiam ogladac, czytac o nowinkach architektonicznych. Przygladac sie nowatorskim rozwiazaniom budynkow. Uwielbiam ogladac programy na Discovery o roznych budowlach, jak powstaja i czemu sa takie niepowtarzalne. W szczegolnosci interesuja mnie budowle, ktore przecza prawa fizyki.

    Oprocz architektury uwielbiam gotowanie. Nie jestem dobrym kucharzem, ale cos potrafie upichcic :) Tak samo jest z gotowaniem, lubie nowe smaki i nie boje sie probowac nowych rzeczy. Tak sobie mysle, ze nie ma chyba takiej potrawy ktorej nie bylbym w stanie sprobowac.

    Tak wiec oprocz numizmatyki to sa moje glowne zainteresowania, ktorym poswiecam wolny czas.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Świat poza.. 16 lat temu #2719

    Hmmm ... monety to moje młode hobby muszę przyznać.

    Od dziecka zdecydowanie modelarstwo kartonowe. to jest coś co uspokaja i daje satysfakcje :).

    Sport i to w przeróżnej formie (od piłki przez unihokej po narty i tenisa). Bo kurcze co tak relaksuje jak sen po dużym wysiłku?

    Turystyka, zwłaszcza krajoznawcza. Naszej pięknej ojczyzny, jak i innych landów.

    Tak z innej beczki to chyba innowacje. Nowoczesne technologie i techniki wytwarzania i takie tam, ale to \"zboczenie zawodowe\"

    Dobra książka również nie jest mi obca. Ostatni odświeżyłem 3 tomy \"Ojca Chrzestnego\", i jak zwykle okazały się lepszy od filmu.
  • Odp:Świat poza.. 16 lat temu #3235

    A kryminały Borisa Akunina ktoś czytał z was?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Świat poza.. 16 lat temu #3260

    Ja natomiast połączyłem turystykę ze zbieraniem monet.
    Od kilku lat aktywnie zwiedzałem zamki i pałace w Czechach. Jednego pewnego dnia patrzę a w kasie zamkowej można nabyć monetę z wizerunkiem zamku który akurat zwiedzałem. I tak się zaczęło zbieranie monet. Z turystyki nie zrezygnowałem i moim pragnieniem jest zwiedzić wszystkie zamki w Czechach. Zwiedziłem koło 100 i zostało mi jeszcze do zwiedzenia koło 200.
    Teraz gdy mam zamiar zwiedzić kolejny zamek najpierw patrzę czy wyemitowano już monetę z jego wizerunkiem.
    Szerzej o tych monetach napisałem tu na forum w zakładce \"Ciekawa tematyka zbierania monet\"
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Świat poza.. 16 lat temu #3301

    Ja oprócz numizmatyki interesuje się turystyką ale przede wszystkim akwarystyką. Mam w domu 4 akwaria (w tym dwa malutkie na hodowle narybku). Akwarystyką zajmuje się od jakichś 8 lat. Jestem w stanie spędzić cały dzień na czyszczeniu i odnawianiu akwarium i sprawia mi to wielką frajdę. Mam nawet pewne marzenie z akwarystyką związane: zakupienie akwarium co najmniej 500 litrów i chodowla Skalarów :D ale to dopiero jak sie ustatkuje bo do tego trzeba naprawde duuuuużo czasu :D
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Świat poza.. 16 lat temu #3303

    A ja TURYSTYKA, TURYSTYKA I JESZCZE RAZ ŚREDNIOWIECZE. Też historia broni i książki fantastyczne.
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Świat poza.. 15 lat, 12 miesięcy temu #3464

    A ja motoryazcja wsochdnią(GAZ,Syrenka itp)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Świat poza.. 15 lat, 12 miesięcy temu #3466

    super autka :)

    jest jakaś fajna stronka o tych pięknych autkach?
  • Odp:Świat poza.. 15 lat, 11 miesięcy temu #3729

    sderrek napisał:
    [quote]

    - zabytki, szukanie i czytanie ciekawostek o zabytkach, legendy, zwiedzanie i... robienie fotek :)... i przeszukiwanie ruin :P

    quote]

    NO to widze, ze musisz przyjechac do mnie w sandomierskie. Jest tak wiele ruin zamków, pałąców, dworów, o których wiedzą tylko naprawde wtajemniczeni, w literatutrze próżno szukac informacji o nich. Jedne z takich resztek dworów mam na oku i w zasięgu wykrywacza wiec ...........
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.24 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information