Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Czuć zmiany

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Czuć zmiany 15 lat, 10 miesięcy temu #5803

    Kilka zdań tytułem uzupełnienia artykułu.

    Ad fotografia:

    - trzeba się nauczyć robić DOBRE* zdjęcia monet;

    * - dobre = ostre, dobrze oświetlone, ciekawe ujęcie, raczej jasne tło, itd. - wtedy blaszka aż śmieje się z fotki i zachęca do kupna :)

    Ad opis:

    - opis przedmiotu ale też sposobów kontaktu powinien być WYCZERPUJĄCY.
    Czyli jeżeli na fotce monety są jakieś cienie - niech będzie napisane że to orła cień :) (oczywiście jeżeli naprawdę przelatywał akurat orzeł)
    Jeżeli chcemy kontaktować się tylko telefonicznie - niech będzie tylko telefon. Ale wydaje się, że lepiej dać do wyboru: mail, gg, skype, telefon.
    Warto podać w jakim banku mamy rachunek do wpłaty należności. Najlepiej jeśli będzie to więcej niż jeden bank.
    Jeżeli istnieje możliwość odbioru osobistego - niech będzie to opisane - np. codziennie po 18 w centrum - proszę dzwonić i pytać.

    Ad pozycjonowanie i marketing:

    - czasem korzystne jest umieszczanie gdzieś w opisie nazw innych monet: np. na innych moich aukcjach moneta x, y, z. Dzięki temu zwiększy się liczba odwiedzających aukcję.

    - Można też uderzyć silniej - pisząc coś w stylu: Chuck Norris już u mnie kupił! albo Sędzia Webb nie może kupować na moich aukcjach!
    Na pewno więcej osób trafi przez to na nasze aukcje - ale czy nie narazimy się na śmieszność?

    Ad czas zakończenia i sezonowość:

    - warto sprawdzić czy nasza aukcja nie kończy się czasem w porze finału Ligi Mistrzów :)


    Czynniki na które nie mamy zupełnie wpływu:

    - pogoda:) gdy weekend jest paskudny istnieje większa szansa, że więcej ludzi z nudów siedzi przed komputerem i przegląda aukcje


    Napiszę jeszcze o czymś co oczywiste:
    - wystawiając jakikolwiek przedmiot na aukcji i podając do siebie kontakt trzeba liczyć się z tym, że ludzie będą próbowali się kontaktować. Czyli warto wtedy być \"pod telefonem\" i w miarę szybko i precyzyjnie odpowiadać na maile.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Czuć zmiany 15 lat, 10 miesięcy temu #5808

    hehe najbardziej podoba mi się punkt z sędzią, trzeba będzie spróbować ;D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Czuć zmiany 15 lat, 10 miesięcy temu #5812

    Przydałby się artykuł \" jak robić dobre zdjęcia monet \"?n Wiele by pomógł i wyjaśnił
  • Odp:Czuć zmiany 15 lat, 10 miesięcy temu #5813

    Dziobak jest tutaj artykuł:
    www.katalogmonet.pl/poradnik/fotografowanie_monet.html

    ja postaram się w przyszłym tygodniu cos tez przygotowac.


    Zykfryd.chciałeś napisac pewnie w wątku śmiechu warte co???
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Czuć zmiany 15 lat, 10 miesięcy temu #5835

    Dziękuje za odpowiedzi:)

    Co do zdję to widziałem kiedyś na aukcji,że
    sprzedający napisał że dodaje kilka zdjęć monety
    na różnych podłożach tzn. np. jasnym na białej kartce,
    na ciemnym blacie biurka i np. gdy w miejsce gdzie jest położona moneta padają promienie słoneczne i wtedy foto bez lampy blyskowej.To wszystko po to, aby kupujący widział wszystkie niedoskonałości lub piękno monety w całej okazałości.

    Ważna jest także rozdzielczość zdjęć nie może ona być zbyt mała, ale także zbyt duża aby zdjęcie za długo sie nie otwierało w nowym oknie i nie było w kosmicznej rodzielczości która po mału staje się standartem w coraz to nowszych aparatach np. 3072x2304

    Przy dodawaniu zdjęć trzeba zwrócić uwage aby zdjęcie
    \"nie ważyło\" ( nie zajmowało tyle miejsca na dysku)
    więcej niż 200kb. Warto np. zrobić więcej zdjęć jak ja to zawsze robie na wszelki wypadek jakby kupujący
    chciał więcej zdjęc danego przedmiotu.

    Troche się rozpisałem , mam nadzieje że komuś pomogłem
  • Odp:Czuć zmiany 15 lat, 10 miesięcy temu #5903

    Bardzo pomogłes, ja tylko dodam od siebie, ze poza ogólnym wizerunkem monety, warto ddac chociaż jedno zdjęcie ukazujące jakiś ważny szczegół monety, którego stan ma bardzo często duży wpływ na ogólny stan monety.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Czuć zmiany 15 lat, 10 miesięcy temu #5919

    Miło mi czytać takie wpisy.
    Znalazłem jeszcze coś TakieGo na TemaT fotografowania:
    ustawiamy w oknie stolik, przykrywam białym obrusem i fotografuję przedmioty w pełnym świetle.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Czuć zmiany 15 lat, 10 miesięcy temu #5920

    Małe sprostowanie do poprzedniego tekstu,bo nie przeczytałem po mału ze zrozumieniem.
    Powinno być chyba tak :ustawiamy stolik blisko okna, przykrywamy białym obrusem i fotografujemy przedmioty w pełnym świetle.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Czuć zmiany 15 lat, 10 miesięcy temu #5926

    Tak tylko jak robimy w pełnym swietle a moneta ma piekny połysk czesto sie swiatło odbija i jest klapa.
  • Odp:Czuć zmiany 15 lat, 10 miesięcy temu #5954

    patriota napisał:
    Tak tylko jak robimy w pełnym swietle a moneta ma piekny połysk czesto sie swiatło odbija i jest klapa.


    Do redukcji szumów i odbic w pełnym świetle słuza filtry polaryzacyjne. jest to soczewka nakręcana na obiektyw. Ja za swoją zapłaciłem 50zł i doskonale mi sluży przy fotografii.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/07/06 15:31
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information