Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: ???

    • Offline
    • Oklaski: -1

    ??? 14 lat, 10 miesięcy temu #11640

    Czytając o polskich monetach natknąłem się na pojęcie "zbarbaryzowana moneta". Co ono oznacza?
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:??? 14 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez zappafan. #11642

    najprosciej tłumacząc to wpisz w google barbaryzm i wciśnij wyszukaj :) jest troche do czytania w wynikach.miłej lektury,pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:??? 14 lat, 10 miesięcy temu #11717

    marwaj napisał:
    Czytając o polskich monetach natknąłem się na pojęcie "zbarbaryzowana moneta". Co ono oznacza?


    zbarbaryzowana moneta oznacza wprowadzenie do stempla uproszczeń napisów i użytych obrazków. Barbaryzacja często występowała w średniowieczu.

    Tutaj przykład monety zbarbaryzowanej Bolesława Chrobrego: www.allegromat.pl/aukcja23564

    Może ktoś wie czym się różni od odmiany nie zbarbaryzowanej?
    • Eothain
    • Eothain

    O:??? 14 lat, 10 miesięcy temu #11718

    Tu jest świetna strona o monetach pierwszych piastów wraz ze zdjęciami: www.denary.com.pl/denary-chrobry.php
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:??? 14 lat, 10 miesięcy temu #11719

    Strona świetna, niesamowity klimat i realiacja - wczoraj widziałem - niestety dziś padła jak się wszyscy rzucili (tak t jest jak jest tyle grafiki na stronie i kiepski hosting).
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:??? 14 lat, 10 miesięcy temu #11740

    Eothain napisał:
    Tu jest świetna strona o monetach pierwszych piastów wraz ze zdjęciami: www.denary.com.pl/denary-chrobry.php

    Dzięki za linka. Rewelacyjna strona. Strasznie zazdroszczę autorowi tak wspaniałej kolekcji.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information