Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Boratynka

    • Offline
    • Oklaski: 2

    Boratynka 14 lat temu #18007

    Posiadam Boratynkę z 1663 roku. Na awersie powinien być napis: JOAN CAS REX. Na mojej jest tylko :JOAN CAS. Czy ktoś już się spotkał się z taką Boratynką? :unsure:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Boratynka 14 lat temu #18008

    raczej nic nie warte
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Boratynka 14 lat temu #18010

    hagane napisał:
    raczej nic nie warte

    Nie przesadzaj kolego :P
    Wartość zawsze jakąś ma!!!
    Tu możesz poszukać coś więcej,bo zdjęcia nam nie udostępniłeś :(
    www.poszukiwanieskarbow.com/numizmatyka/boratynki.html
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:Boratynka 14 lat temu #18016

    Nie mogę obecnie wstawić zdjęcia bo aparat mi zdechł. Jest to Boratynka koronna, tylko bez napisu: REX.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:Boratynka 14 lat temu Ostatnio zmieniany: przez PANORAMIX 1. #18017

    hagane napisał:
    raczej nic nie warte
    Już przeglądałem strony internetowe,katalogi i nic nie znalazłem. Może dlatego,że jest ich bardzo dużo i niechętnie się nimi zbieracze zajmują. Dla mnie monety to "historia" ich bicia, ich byłych właścicieli. Nie patrze na monety jako coś co ma wartość. Jak bym chciał mieć drogą monetę to bym sobie kupił na aukcji! Nie jestem inwestorem a kolekcjonerem. Interesują mnie monety znajdowane na polach,drogach czy innych miejscach. Historia starych monet jest fascynująca. Fajnie jest potrzymać w ręku coś co ma kilkaset lat.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Boratynka 14 lat temu #18019

    Po pierwsze przeniosę w odpowiedni dział.
    Po drugie to bez zdjęcia Twojej boratynki nic nie wywnioskujemy.
    Dlaczego nie ma 'REX'?
    Powodów może być kilka. Niedobicie, zapchany stempel w miejscu słowa. Może krążek monety przesunął się w trakcie bicia i fragment 'REX' znalazł się poza monetą. Może to wada stempla, na którym mincerz zapomniał wybić liter.
    Naładuj aparat i wstaw zdjęcie ;)

    A co do starych monet, to w pełni się z Tobą zgadam. Stare monety, które przez setki lat trafiały z rąk do rąk, były w kolekcjach jak i rękach mieszczan, szlachty kilkaset lat temu... piękny kawałek historii... gdyby umiały mówić... ;)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Boratynka bez "REX". 14 lat temu #18023

    Posiadam Boratynkę z 1663 roku. Na awersie powinien być napis: JOAN CAS REX. Na mojej jest tylko :JOAN CAS. Czy ktoś już się spotkał się z taką Boratynką? Wybita jest centrycznie,czytelna. Zdjęcie wstawię jak zakupię nowy aparat-stary nie żyje. :lol:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:Boratynka 14 lat temu #18024

    Dzięki za info. Już się przenoszę do innego działu! :X
    • Eothain
    • Eothain

    O:Boratynka 14 lat temu #18026

    Nic się nie stało. Przeniosłem do odpowiedniego działu z złączyłem z Twoim następnym wątkiem, żeby nie rozwlekać tematu Twojej boratynki na kilka wątków. Czekamy na zdjęcie ;)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information