Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro.

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu #26405

    Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro - Pan Jerzy Chalupski radzi ...
    zbierajmymonety.blogspot.com/
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu #26406

    aż coś się robi... jak widać takie "nabijanie w butelkę"...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu #26407

    dla tego musimy z tym walczyc wszelkimi dostepnymi srodkami !
    i przedewszystkim przestrzegac,przestrzegac i jeszcze raz przestrzegac !
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu #26408

    racja Valkiria, ale gdyby to było takie proste... :) chyba, że masz pomysł ?:)

    A tu z drugiej beczki:
    allegro.pl/mozaika-i2190348261.html - właśnie się zakończyła wystawiona w dziale kopie/ falsyfikaty. Ten przykład- jak dla mnie kosmos;) Zapewne "jeszcze" szczęśliwy zwycięzca, wszedł w kategorie pozostałe i zobaczył na głównej, że jest poniżej minuty i widząc dużo osób licytujących podał swoją cenę... i wygrał. Smutne ale prawdziwe...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu #26409

    Dużo prawdy jest w tym co pisze Pan Jerzy... ale nie cała :)
    Przykro to powiedzieć, ale z plagą fałszerstw nie da się wygrać. Fałszowano w starożytności, w średniowieczu, a tym bardziej współcześnie. Przypominam może wyświechtane powiedzonko: Polak potrafi ;) Największym współczesnym fałszerzem był... oczywiście nie kto inny jak Polak Czesław Bojarski, już nawet nie wspomnę o dokonaniach Józefa Majnerta :)
    To tyle z historii, a w życiu codziennym, trzeba robić dokładnie tak, jak napisał Pan Jerzy. Mając jakiekolwiek wątpliwości lepiej zrezygnować z zakupu niż później pluć sobie w brodę, że "dało się nabić w butelkę".
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu #26411

    Na ebay'u międzynarodowym rozwiązano ten problem. Przy wystawianiu monet na aukcję pojawia się komunikat, że wszelkie kopie i fałszerstwa monet są automatycznie kasowane przez obsługę. Myślę, że na allegro powinno się zrobić tak samo. Ale osobiście wątpię żeby allegro zrezygnowało z dodatkowego zysku.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu #26415

    kanclerz napisał:
    Na ebay'u międzynarodowym rozwiązano ten problem. Przy wystawianiu monet na aukcję pojawia się komunikat, że wszelkie kopie i fałszerstwa monet są automatycznie kasowane przez obsługę. Myślę, że na allegro powinno się zrobić tak samo. Ale osobiście wątpię żeby allegro zrezygnowało z dodatkowego zysku.



    Tylko w teorii, wciąż roi się tam od falsów wszelkiej maści.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu #26416

    To prawda, ale myślę, ze zawsze to ogranicza tą plagę o kilka procent. Na amerykańskich grupach numizmatycznych yahoo zawrzało po wprowadzeniu tego. Dużo cwaniaków zaczęło obawiać się o swoje dochody. Wprowadzono to nie dawno, właściwie chyba miesiąc temu. Trzeba poczekać trochę i zobaczyć czy coś się zmieni.Prawda jest taka, że ebay nie da rady wyłapać wszystkich takich aukcji.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu #26422

    Kanclerz, obawiam się, że nic z tego i tak nie wyjdzie. W zasadzie świadome handlowanie "podróbami" jest oszustwem, ale jak to udowodnić? Zresztą, policja nie jest za bardzo chętna do ścigania takich przestępstw, chyba, że jest bardzo wielu poszkodowanych i sprawa nabierze innego wymiaru (jak ostatnio, gdy było 850 poszkodowanych kupujących doładowania do telefonów). Oczywiście, dla dobra wizerunku portalu... itd, itp... ale tym akurat nikt się nie przejmuje, a w dodatku to co napisał Borsuk - liczy się tylko kasa. Jak są chętni, to interes się kręci;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #26423

    na ebayu mozna w bardzo latwy sposob raportowac takie aukcje tyle tylko ze nie przynosi to zadnego efektu.

    mysle ze o wiele lepszym rozwiazaniem jest zwyczajne informowanie o falsach zwlaszcza tych niebezpiecznych na forach numizmatycznych i chwala wszystkim ktorzy
    to robia !
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 12 lat, 1 miesiąc temu #26436

    Na allegro działa, jak mi się wydaje grupa, która upłynnia franki szwajcarskie - np. 1874 St. Gallen 5 francs - na mój email sprzedający odpowiedział, że nie wiedział bo otrzymał od dziadka? Po jakimś czasie znalazłem aukcję z identyczną monetą /te same uszkodzenia - pęknięcie powłoki od kolana prawego do lewej krawędzi monety/ Nikomu się nie chce nic zrobić bo to opłacalny dla obu stron interes.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Co robić, by nie kupować falsyfikatów na Allegro. 10 lat, 5 miesięcy temu #28703

    sam kupiłem falsa 3 kopiejki 1916, oczywiście od rodaka, a jakże hehe.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information