Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 5 groszy 1923 brąz

    • Offline
    • Oklaski: 8

    5 groszy 1923 brąz 10 lat, 7 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Uszy1201. #28454

    Witam wszystkich :) Długo zastanawiałem się czy wrzucić ten temat na forum, ale sie w kocu zdecydowałem, jak wiadomo spór trawa o to czy istnieje 5 groszy wybite w brązie z 1923 roku, powstają rózne legendy na ten temat. Jedni twierdzą ze istnieje inni ze nie.
    W mojej ocenie moneta ta istnieje dlaczego? Ponieważ jestem przekonany moze nie na 100 procent ale na 90 ze posiadam takowy egzemplarz, dlaczego tak uważam ponieważ moneta ta prócz koloru posiada inne cechy o których słyszałem z róznych legend:) a mianowicie:
    1. masa tej monety jest większa od monety wybitej w mosiądzu
    2. moneta ta jest grubsza od monety mosięznej
    3. moneta posiada chaakterystyczne ,,kropki na powierzchni''
    4. moneta pochodzi od osoby której dziadek miał tę monetę od około 1940 roku, ( i nie jest to tak ze monete zakupiłem z allegro i usłyszałem śpięwkę w stylu nie znam sieimoneta po dziadku tutaj moneta jest naprawdę po dziadku a dziadek ten zyje i miałem przyjemność z nim rozmawiać:) )
    W mojej skromnej opini moneta z brązu, dlaczego tak uważam? ponieważ nic nie przemawia za tym ze jest to mosiądz.
    Czekam na wasze opinie drodzy forumowicze:)
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 5 groszy 1923 brąz 10 lat, 7 miesięcy temu #28455

    Tak wlasnie powstaja te legendy...

    Temat byl juz walkowany na forum.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: 5 groszy 1923 brąz 10 lat, 7 miesięcy temu #28456

    Ach tam Valkiria przecież dobrze wiem ze był wałkowany ten temat nie raz ale nie z tą monetą :)
    ps. jak sie zdenerwuje to przetne ją na pół i udowodnie Ci ze to braz:)
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: 5 groszy 1923 brąz 10 lat, 7 miesięcy temu #28457

    Zobacz sama to zdjęcie moneta była u niemczyka, niestety znalazłem tylko zdjęcie www.google.pl/search?q=5+groszy+braz+192...5-r_2604%3B768%3B768
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 5 groszy 1923 brąz 10 lat, 7 miesięcy temu #28458

    Owszem byla u Niemczyka i jakos nie bylo na nia chetnych poszla za grosze bez wiekszego zainteresowania.
    Swojej monety nie musisz przecinac, wystarczy ze drobnym pilnikiem np. do paznokci
    dobierzesz sie jej do rantu - smialo ta moneta nie jest nic warta :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information