Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Falsy PRL z epoki

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Falsy PRL z epoki 14 lat, 7 miesięcy temu #12972

    Wilk napisał/a:
    Oto jeszcze kilka zdjęć nadesłanych przez Dodeqa. Tym razem stempel rybaka z falsa 1959.


    Przepraszam za off topic ale mam pytanie do Ciebie Wilku. Jak udało Ci się zamieścić to zdjęcie? Czasem dodawanie zdjęć działa a czasem nie?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Falsy PRL z epoki 14 lat, 7 miesięcy temu #12973

    Krzysiek ma rację - rybak ma bardzo wystający rant który idzie "na pierwszy ogień" przy wycieraniu w obiegu.

    Zrobiłem takie doświadczenie - wziąłem 2 rybaków do badania mikrometrem, jedną mocno zużytą inna w lepszym stanie.

    Zużyta moneta 1959 ma takie grubości:
    Rant: 4,36 mm
    Środek: 4,19 mm

    Moneta w lepszym stanie 1974 miała takie grubości:
    Rant: 5,01 mm
    Środek: 4,12 mm

    Jaki wniosek? Wynika z tego, że środek się nie wyciera? A może rocznik 1959 i 1974 różni się grubością?
    Załączniki:
    • Dodeq
    • Dodeq

    O:Falsy PRL z epoki 14 lat, 7 miesięcy temu #12980

    Wspólnymi siłami dochodzimy do wniosku że to nic nadzwyczajnego - zwykłe wytarcie monetki?
    Bartku a czy to możliwe że ząbki na rancie (oryginalnie przy wybiciu) były tak głębokie, że nawet po starciu tych paru milimetrów (średnica jest minimalnie mniejsza od tej z 1974 roku) widać dalej niestarte ząbki? (pomimo wytarcia - średnica minimalnie mniejsza, rant porównywalny w obu monetach) - widoczny a różnice jak na zdjęciu.
    Nie robie na siłe falsa z tej monetki tylko próbuję ocenić ją- rzeczywiście. Jak jest na Twoich Rybakach?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Falsy PRL z epoki 14 lat, 7 miesięcy temu #12988

    Jak się spojrzy na ranty obydwu monet to na pierwszy rzut oka widać, że delikatnie średnica wytartej jest mniejsza ale to tak delikatnie, że podejrzewam, że ciężko byłoby to zmierzyć.
    • Wilk
    • Wilk

    O:Falsy PRL z epoki 14 lat, 7 miesięcy temu #13023

    bartek napisał/a:
    Wilk napisał/a:
    Oto jeszcze kilka zdjęć nadesłanych przez Dodeqa. Tym razem stempel rybaka z falsa 1959.


    Przepraszam za off topic ale mam pytanie do Ciebie Wilku. Jak udało Ci się zamieścić to zdjęcie? Czasem dodawanie zdjęć działa a czasem nie?


    Dodałem, tak jak się w waszym serwisie zamieszcza zdjęcia. Pamiętam, że były problemy z dodawaniem zdjęć i poruszyłem ten problem też na tym forum, ale o ile pamiętam to go rozwiązaliście. Czy nadal występują jakieś problemy z zamieszczaniem zdjęć?
    • Wilk
    • Wilk

    O:Falsy PRL z epoki 14 lat, 7 miesięcy temu #13024

    bartek napisał/a:
    A może rocznik 1959 i 1974 różni się grubością?


    Zatem co z wagą monet? Może właśnie poszczególne roczniki różnią się nie tylko grubością, ale także wagą.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Falsy PRL z epoki 14 lat, 7 miesięcy temu #13026

    sprawdzę dziś wagę i dam znać.

    A odnośnie zdjęć to od razu zrobiliśmy poprawki i powinno już wszystko działać. Jeśli nie daj znać.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Falsy PRL z epoki 14 lat, 7 miesięcy temu #13038

    Podaje wagę:
    Zużyta 1959: 2,9 g
    Lepsza 1974: 3,3 g

    Co z tego wynika?
    • Wilk
    • Wilk

    O:Falsy PRL z epoki 14 lat, 6 miesięcy temu #13055

    Różnice w wadze są dość duże. Myślę, że konieczne byłoby jeszcze zważenie Rybaka z 1959 roku, ale w lepszym stanie. Wstępnie jednak można postawić diagnozę, iż poszczególne roczniki Rybaka różnią się wagą. Jeśli uda się to potwierdzić to będzie można zaznaczyć to cenne spostrzeżenie w niniejszym katalogu.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Falsy PRL z epoki 14 lat, 6 miesięcy temu #13057

    Różnice wcale nie są takie duże jakby się mogło wydawać przy tym poziomie zużycia. Jak macie wagę sprawdźcie sobie zwykłe np. 50 groszy obecnie będące w obiegu. Porównajcie mennicze z takim w stanie II i III a zobaczycie, że już na tym etapie waga leci w dół, a co dopiero gdy moneta jest solidnie wytarta.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information