Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie?

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie? 10 lat, 5 miesięcy temu #28687

    2 złotówki z 71 i 72 roku są o wiele droższe wg cen katalogowych od innych z powodu ich niewielkiego nakładu, ale jak to się ma do rocznika z 70 roku, który przecież jest najniższym nakładem w historii tego krążka. Czy można to w jakiś logiczny sposób wyjaśnić?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie? 10 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #28688

    ten rocznik pakowany byl w zestawy monet obiegowych NBP z tad bardzo duza ilosc tych monet w menniczych stanach co przeklada sie na cene.
    Załączniki:
    Za tę wiadomość podziękował(a): Kolina
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie? 10 lat, 5 miesięcy temu #28691

    A jak były dystrybułowane takie zestawy i czy są gdzieś skatalogowane?
    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie? 10 lat, 5 miesięcy temu #28694

    Podobno pod Pewexem mozna bylo wymienic u konikow za dolary ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie? 10 lat, 5 miesięcy temu #28700

    Spekulacje PRL... ech...tak jak te wszystkie próby w nakładach 10 000 sztuk...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie? 10 lat, 5 miesięcy temu #28702

    A te misie z pod Pewexu to brały to z NBP? Czy NBP miał jakiś rozdzielnik jakie organizacje mają to dostawać (w znaczeniu numizmatyczne)? ILe ich było? Teraz dysyć często można je kupić, ale jak podjąć decyzje? Dlatego pytałem czy są gdzieś skatalogowane?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie? 10 lat, 5 miesięcy temu #28705

    a po co je katalogowac sa to monety z ogolnej emisji ich naklad jest znany.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie? 10 lat, 5 miesięcy temu #28731

    Większość ludzi kupuje je i rozbija na pojedyncze monety, a podejrzewam że oddają do gradingu ze względu na niezłe stany zachowania.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie? 10 lat, 5 miesięcy temu #28732

    Valkiria
    Lubię jasną sytuację, a nie szarlatanerię. Taka informacja o ilościach takich zestawów (pochodną tego jest ilość monet w stanie menniczym) jest dla mnie istotna przed dokonaniem zakupu. Czym mam się kierować przed zakupem? Ceną rynkową? Gdybym tak robił to kupiłbym szlak bursztynowy za 800zł, a ja spokojnie czekam, aż te misie wyciągną z piwnicy ¾ nakładu. Teraz pompują kolędników ich wola.
    NUMIZMATYKA JEŚLI MA PRZETRWAĆ TO TA WIEDZA NIE MOŻE BYĆ TYLKO DLA ”WTAJEMNICZONYCH KAPŁANÓW”
    I na koniec do LISAVAIRD absolutna racja

    allegro.pl/piekny-zestaw-rocznikowy-1976-i3751845686.html

    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Dlaczego 2 zlote z 1970 roku jest takie tanie? 10 lat, 4 miesięcy temu #28784

    Myślę że zestawy nie mają tu nic do rzeczy, prosta sprawa - ponieważ nakład był niski, kolekcjonerzy gromadzili worki by trzymać i na nich zarobić. Wynikiem tego ta moneta jest prawie tak popularna a może nawet i bardziej niż rocznik 1974.
    Worek z 1970 nawet posiadam bo kupiłem, rolki też - natomiast nie widziałem nigdy worka czy rolki z 1974.
    To samo dotyczy innych monet, co np powiecie o Nowotce 1983 wybitym w 183 tys egzemplarzy !!! Jego cena menniczego z worka 50 zł !!! Też go chomikowali.
    W drugą stronę zdarza się że moneta miała duży nakład, nikt jej nie chował i teraz w menniczym stanie jest droższa od tych rzadkich bo jest jej mało - doskonałym przykładem jest 1 zł z 1980 wybito 100 mln a jest rzadsza i droższa niż 1 zł z 1981, której wybito ponad 4 mln ! Sic!

    Zapraszam do mojego sklepu internetowego: monety.bazarek.pl/index/
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information