Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: PRL

  • Odp:PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #4943

    ....i poszły za niezłą cenę te próby, o któych piszesz:).

    A wracając do prób niklowych, obserwuję je od dłuższego czasu i widzę ogromną dysproporcje pomiędzy próbami, które doczekały się realizacji w postaci monet obiegowych i tych które pozostały tylko na etapie próby.

    Te, z któych stworzono obiegówki można kupic za 300-400zł, te zaś które się tego nie doczekały kosztują nawet 2.000zł (Waryński). Czy bezpośrednim powodem takiej dysproporcji moze byc własnie to, ze jedne stały się obiegówkami drugie nie?

    Przymierzam sie do zakupu kilku prób (tych z niższej półki jednak:) ), bo wg mnie to prawdziwa gratka kolekcjonerska, pryz takim nakładzie wiem, że podobne będzie posiadała tylko garstka osób.

    ps. Wiem Shiver, ze bardzo neichętnie odpowiadasz na takie pytania, ale zapytam. Czy w dłuższej perspektywie czasu (10-15lat) próby niklowe moga byc dobra lokatą tzn czy ich cena będzie miała tendencję wzrostową czy raczej nie, ja sądzisz? Bardzo wielu numizmatyków nawet tych profesjonalnych, częsc swoich kolekcji traktuje jako własnie taką lokatę kapitału, dla dzieci czy wnuków, tak było, jest i będzie. Więc moje pytanie uważam za dośc zasadne.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/04 09:56
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #4953

    Sorry za kolejnego offa ale shiver przeczytaj moje pm
  • Odp:PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #4997

    25.000zł za tyle została własnie spzredano 10.000zł złote z wizerunkiem JPII, nakałd 700szt.

    allegro.pl/item373632316_prl_10_000_zl_j...el_ii_1982_st_l.html

    Cena ładna i dośc wysoka jak na nią.
    Na ostataniej aukcji WCN PRLowskie złote monety kolekcjonerskie z JPII z tym, ze o nominałąch 200.000 i 100.000 zeszły odpowiednio za 18.000zł i 14.000zł. Nakałdy każdej z nch to 400szt.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/04 22:09
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #5124

    Mam pytanie.
    Jaka jest największa średnica monet (Polskich) PRL gdyż chciałbym do nich kupic holdery (hurtowo 100sztuk) a nie wiem jaki wybrac rozmiar. Ktoś mi pomoże ?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #5129

    średnicę masz napisaną przy każdej monecie w katalogu.
  • Odp:PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #5135

    Przecież bez sensu kupowac do każdej blaszki holdery o największej średnicy. 200zł miedzionikle będą stały w miejscu, ale takie groszówki to będą skakac po tym holderze, że hoho. Kup po trochu z każdego rozmiaru i jak Bartek radzi serknij do katalogu na naszej stronei, tam masz średnice
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #5145

    Nie przemyślałem wszystkich wariantów policzę monety i wtedy kupie holdery
  • Odp:PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #5155

    No właśnie, najlepiej kupowac holdery 2-3 mm większe od monety, wtedy ładnie się \&quot;wkomponują\&quot;
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #5161

    Mam pytanie o próbny wieżowiec.
    Czemu tu: www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...etail&amp;id=803 i tu: www.m4n.pl/monety/ ta moneta ma naklad 500 sztuk i cenę powyżej 100 zł a np. tu: www.numizmatyka24.pl/20-zl-1973-wiezowie...osy-proba-p-433.html nakład 13200 i cenę 40 zł? Czym różnią się te monety?
  • Odp:PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #5163

    Bo pierwa to próba niklowa, która była bita w nakładzie 500 sztuk, a druga to miedzionikiel.

    O próbach niklowych Shiver napisał kilka słów w tym temacie na drugiej stronie.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information