Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Próby niklowe

  • Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5406

    Wprawdzie temat prób nikowych byl juz poruszany w temacie zbiorczym pt PRL, ale pozwolę sobie załozyc nowy wątek, skoro forum jest juz podzielone.

    Od pewnego czasu obserwuję na allegro dosłownie wysypy aukcji z próbami niklowymi. jesli przy takim nakładzie 500 szt (z czego tylko połowa w obrocie) o wysypie.

    Ponadto widac wielką dysproporcje cenowa pomiędzy próbami, które doczekały się realizacji w postaci obiegówe, a tymi któe pozostały tylko w formie prób. te pierwsze można zakupic już za 300-800zł, inne zaś jak np Waryński za sumy już 4 cyfrowe, niejednokrotnie powyżej 2.000zł.

    Jakie są wasze odczucia co do tych monet? Ja zastanawiam se nad zakupem kilku \"tańszych\" sztuk, gdyż warto miec ich cho kilka w kolekcji.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5409

    Skrycie liczyłem, że kupiłem próbę niklową wieżowca, lecz niestety to tylko MN, ale i tak jest fajna. Niby tylko napis 'PRÓBA' a coś w sobie ma...
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5413

    Tak bywa czasem, dlatego jeśli się chce kupic próby niklowe to uważam, że:

    - trzeba się na nich odbrze znac
    - albo kupowac u zaufanego sprzedawcy

    Ja będę się kierował narazie tym drugim bo w tym temacie raczkuję i nie chcę byc zrobiony w balona
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5428

    jezeli chcesz sprawdzic czy to nikiel to proste wystarczy magnez
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5429

    raczej magnes
    to kupowalem przez allegro więc nie było jak tego sprawdzić. Byłem na 98% pewien że to będzie miedzionikiel ale te 2% to marzenia o samym niklu były...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5509

    ja ostatnio kupiłem próbe niklową 10zł z roku 1989
    zapłaciłem za nią razem z przesyłką niecałe 250zł ;D
    myśle że to dobra cena tymbardziej że niedawno sprzedałem taką za 350zł,
    nie oczekuje jakiś oszałamiajacych zysków, to inwestycja raczej na dłuższy okres czasu ;]
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5525

    To sa monety, które numizmatycy zawsze będą doceniac. Majac taką próbę niklowa wiesz, ze masz coś wyjątkowego w kolekcji - monete która może miec tyltko bardzo małę grono osób (gdyż nakałdy są znikome)

    tzw. monety stabilnego wzrostu:):)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5529

    Fakt ;P
    Na rynku jest tylko 250 sztuk więc raczej spekulacje tym monetom nie grożą ;D
    Tylko długi, powolny i stabilny wzrost wartości ;P
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5534

    Ja uważam wrez pzreciwnie, tak niski nakałd jest bardzo podatny na spekulacje. Wystarczy tylko kilka osób, któe zaczna kupowac te monety, kilku kolejnych napaleńców, kilka komentarzy i bańka się pompuje
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5538

    i tak sie dzieje nie tylko z probami zauwazcie ze wszystkie niskie naklady sprzedaja te same osoby
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5540

    Sprzedają głównie sklepy numizmatyczne, któe latami skupowały powoli te czy inne monety, przeczuwając że to moze byc dobra lokata.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5568

    Piotr_k84 napisał:
    Ja uważam wrez pzreciwnie, tak niski nakałd jest bardzo podatny na spekulacje. Wystarczy tylko kilka osób, któe zaczna kupowac te monety, kilku kolejnych napaleńców, kilka komentarzy i bańka się pompuje



    tylko że większośc tych monet jest w reku kolekcjonerów którzy nie koniecznie chcą wypuścić je ze swych zbiorów ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5571

    Ja uważam ze te wasze próby to pic na wode. Wiele monet z kruszców szlachetnych albo z miedzioniklu to niby monety i nie sa to proby bo ich nakład to wiecej niz kilka czy 500 sztuk.Rózniez bito kazdy rodzaj monety w nakładzie 500 szt. z czystego niklu. A sadze ze nie wszyscy wiedza ale próby te nie maja prawa byc sprzedawanye a tym bardziej prowadzone na nich spekulacje poniewaz sa przeznaczone do kolekcji prywatnych , muzealnych i do wystawiennicwa.
    Za PRL juz krytkykowano lustrzanki czy próby poniewaz był i jest to wyzysk.<br><br>Edytowany przez: patriota, w: 2008/06/24 17:34
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5583

    Srebrne próby bite po kilka tys.s ztuk a i owszem nabijanie ludzi w butelkę, ale z próbami miklowymi to troszke inna sprawa. ZNam kilku naprawde profesjonalnych numizmatyków i nie podchodza onu z taką pogarda do prób niklowych jak Ty.

    Pariota nie krytykuj wszysktich i wszystkiego, daj coś od siebie to podyskutujemy.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5585

    Czy ja wszystkich krytykuje? Jeżeli ktos ma próby i tworza one ładna kolekcje to ciesze sie razem nim !! Mimo to bym nie dał 2 tysiacy za kawałek niklu który niedawno było mozna kupic duzo taniej! Uważasz ze jest wybredny tu sie zgodze ale nie kazda moneta musi sie podobac tylko dlatego ze ma np. nominał.
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5602

    Wybacz, ale jest pewna różnica pomiędzy pseudopróbymi srebami PRL, a próbami niklowymi.

    Ja równeiż nie dam 2.000zł na Waryńskiego z to tylko z tego powodu, że mnei na niego nie stac.

    Idąc Twoim tkiem rozumowania, ten kto zbiera próby niklowe moze tak smao powieziec, ze na monety, które Ty zbierasz nie dałby złotówki
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5605

    Tu sie mylisz. Monety zbierane przemnie wcale nie tanieja wrecz przeciwnie. Ja uwazam ze nie nalezy płacic 3000zł za cos co jest warte duzo mniej.
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5639

    Ale to czyt warto czy nie warto powinien już oceniac kupujący daną monete, dla tego kto ma duzo pieniędzy wyadnie 2-3 tys. to nic, a dla kogośc kto ciuła na to tygodniami to kawał grosza.

    To czy te monety, które ty kupujesz tanieją czy drożeją nie jest głównym wyznacznikiem.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #5644

    nie powiedziałem ze nie warto tylko warte a to jest róznica.
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 10 miesięcy temu #6058

    :) i w próbach niklowych też wakacje, bardzo niewiele aukcji z nimi jest na allegro (porównując do miesięcy poprzednich).

    allegro.pl/8756_probne.html?order=t&amp;view=gtext
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information