Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Próby niklowe

  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 8 miesięcy temu #6612

    Na 1 i 2 stronie są notowania prób niklowych zpołowy lipca, Prosze zwrocic uwage, na duzą kolekcję wystawiana przez Numizmatyka-pl , byc może to jakaś prywatna kolekcja.

    Śliczna tak na marginesie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 7 miesięcy temu #7105

    niby już nie wakacje ale ja nadal nie moge znaleźc próby która mnie interesuje, sprzedałem ją jakiś czas temu bo potrzebowałęm gotówki, a teraz kupiłbym nawet dwie
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 7 miesięcy temu #7130

    a jakiej szukasz???

    Ja niestety w swojej kolekcji nie mam ani jednej sztuki, ale przymierzam się do zakupu 1-2 sztuk jako ozdoby kolekcji.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 7 miesięcy temu #7131

    \"dyszki\" z 1989 lub 1984
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 7 miesięcy temu #7405

    Szczerze powiem, że tę próbę pierwszy raz widzę na aukcji, prezentuje się bardzo ładnie.

    5 Złotych SZYBY KOPALNIANE 1959 NIKIEL / 1.501zł

    allegro.pl/item445249672_5_zlotych_szyby...ane_1959_nikiel.html

    http://www.katalogmonet.pl/components/com_joomlaboard/uploaded/images/445249672.jpeg
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 6 miesięcy temu #8121

    Zacząłem zbierać próby niklowe - już mam kilkadziesiąt pozycji. Co ciekawe nikiel ładnie się zachowuj i nawet patynuje. Są to głównie monety z PRL lub przed denominacją. Naprawdę bardz ładne projekty. Myślę, że nikle zrobią furorę za parę lat, warto je teraz kupować, bo ceny są naprawdę umiarkowane. Co więcej widać wielką różnicę w cenach tej samej monety w podobnym stanie zachowania. Zależy to od świadomości sprzedającego. Jeżeli wie, jaki ma wyjątkowy okaz (bo nakłady 500, a w obiegu kolekcjonerskim ok. 250). Co więcej są ludzie, którzy je mocno trzymają. Monet niklowych przed denominacją było 380. Przy nakładzie 500
    daje to w sumie 190.000 monet. Czyli jeden sokół (107.000) + foka (58.000) i jeszcze Wilanów. Robi wrażenie prawda? Przy 10 USD za uncję srebra, tylko wartość kolekcjonerka w monetach może być podstawą wrostu.
    Jeżeli ktoś interesuje się niklami, chętnie pokoresponduję dla wymiany myśli.
    Myślę, że w przypdku nikli warto kupować wszystko, co jest tanie, bo kwestia wzrostu ceny, to tylko kwestia przyszłości. Niskie ceny będą gonić wysokie ceny - tak mi się wydaje.<br><br>Edytowany przez: jzakrzew, w: 2008/11/07 18:57
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 6 miesięcy temu #8122

    Eothain napisał:
    raczej magnes
    to kupowalem przez allegro więc nie było jak tego sprawdzić. Byłem na 98% pewien że to będzie miedzionikiel ale te 2% to marzenia o samym niklu były...


    A tak naprawdę, jak to sprawdzić? Bo próbne były bite ze srebra, miedzioniklu i niklu. Tylko niklowe miały nakłady 500. Fisher je rozróżnia, ale jak sprawdzić samemu? Wie ktoś? Zależy mi na odpowiedzi.<br><br>Edytowany przez: jzakrzew, w: 2008/11/07 19:00
  • Odp:Próby niklowe 15 lat, 5 miesięcy temu #8346

    jzakrzew masz rację za kilka alt na aukcjach numizmatycznych mogą cenowo zachowywać siet ak jak obecnie niemalzę próby IIRP, które nie weszły do obiegu. Kolekcjonerzy byli są i będą.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 4 miesięcy temu #8956

    moto.allegro.pl/item505258562_1964_10_zl...elki_proba_st_1.html
    panowie czy mnie oczy zawodzą czy ten napis próba jest wybity numeratorkami ?? Bo wg mnie to on wygląda tak jakby był dobity...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Próby niklowe 15 lat, 4 miesięcy temu #8957

    Tak te próby były bite :)
  • O:Próby niklowe 14 lat, 11 miesięcy temu #11264

    jzakrzew masz duzo racji w poście "kilka wyżej". Próby niklowe zwłaszcza tych projektów które zostały wybicie jako obiegówki sa stosunkowo niegrodie - można już ąłdne sztuki kupić za 300-400 zł.

    WYliczając, że 250 sztuk każdej trafiło do kolekcjonerów, sądze, że z 60% z tego zachowało się tylko z I stanie, a z 50% z tych 60 jest aktualnie w obiegu na rynku wtórnym. reszta zalega w prywatnych kolekcjach i nikt nie mysli o ich sprzedaży.

    Jeśli ktoś chce mieć coś unikatowego, jednoczesnie z bezpieczną lokatą sądze, że powinien zainteresowac się niklówkami - bo za kilka lat moga byc naprawde wartościowe.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information