Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 2 euro (warto?)

    • Offline
    • Oklaski: 6

    2 euro (warto?) 14 lat, 4 miesięcy temu #13916

    Koledzy. Mam pytanie: czy warto obecnie inwestować w okolicznościowe monety 2 euro (zwykłe - nie lustrzanki)? Chodzi mi (powiem brutalnie) o to czy one zyskują na wartości? Nie śledziłem tego rynku i nie wiem jak się zachowuje - stąd pytanie. No i ewentualnie na monety których państw (waszym zdaniem) czy też na jakie serie (motywy) szczególnie warto zwrócić uwagę? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:2 euro (warto?) 14 lat, 4 miesięcy temu #13922

    Byłym naprawdę Baaaaaardzo zobowiązany gdyby ktoś odpowiedział na moje (może trochę naiwne :kiss:) pytanie.
    A może ktoś doradzi mi coś innego? Szukam jakiegoś działu numizmatyki do zbierania, który spełniał by dwa kryteria:
    1. Monety tanie w zakupie (np właśnie 2 euro)
    2. Ale monety które będą powoli, systematycznie i trwale zyskiwać na wartości (nie chodzi tu o zawrotny wzrost - może być symboliczny - ważne żeby był).

    I nie mam na to żadnego pomysłu.

    Bo odwrotność tej sytuacji (czyli monety "nie tanie" i nie zyskujące jakoś na wartości) to moja codzienna pasja i robię to tylko ze względu na ich urodę.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:2 euro (warto?) 14 lat, 4 miesięcy temu #13923

    No wiec myśle kolego ze trudno znależć taki rynek , nigdy nie ma pewności czy moneta bedzie pieła sie w góre bo jak by taka była to by każdy kupował dany dział, wiec wątpię czy ktoś bedzie umiał ci doradzić na sto procent
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:2 euro (warto?) 14 lat, 4 miesięcy temu #13946

    Nie chodzi mi o pewność na 100 procent. Raczej o wymianę opinii. Co zdaniem kolegów może być bliskie takim kryteriom. Albo po prostu co dzisiaj nie traci, a może nawet powolutku dźwiga się w górę. I czy czymś takim mogą być (waszym zdaniem) wspomniane monety 2 euro?
    Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi (Tobie także Uszy)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2 euro (warto?) 14 lat, 4 miesięcy temu #13949

    ja proponuje zwrocic uwage na okolicznosciowki ukrainy i bialorusi jeszcze nisko nakladowe systematycznie ida w gore z ukrainskich 2 hrywny 1999 orzel stepowy naklad 50 000 mozna bylo kupic za 5 euro dzisiaj grubo ponad 50 euro zreszta jak cala seria ukrainskiej fauny i flory
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:2 euro (warto?) 14 lat, 4 miesięcy temu #13952

    Wielkie dzięki za pomysł :) . A wiesz może gdzie znaleźć informacje na temat emisji, nakładów i wizerunku tych monet?
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek, mczekaj, bebes
Wygenerowano w 0.17 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information