Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dziwny fenomen cenowy - euro watykan

    • Offline
    • Oklaski: 6

    Dziwny fenomen cenowy - euro watykan 14 lat, 3 miesięcy temu #15584

    Koledzy. Chciałem zapytać dlaczego monety tego typu

    www.allegro.pl/item903612776_watykan_10_...pp_tylko_13_000.html

    Osiągają stosunkowo niewielką cenę (210 zł w kup teraz)? Zwykłe 2 euro Watykanu z nakładem ok. 100tys. przebija znacząco tę cenę. A tu mamy mniejszy nakład (ok. 13 tys.), srebro, stempel lustrzany? I zarówno okolicznościowe 2 euro jak i zestawy monet obiegowych Watykanu są cenniejsze. Moneta wygląda na autentyczną i wydaną przez Watykan - sprawdzałem na watykańskiej stronie i zgadza się wizerunek, nakład i nominał (ostatnio pojawiły się tak zwane próby monet watykańskich, które jak dla mnie wyglądają na jakąś ściemę). Jednak ta moneta wydaje się być okey. O co więc chodzi?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Dziwny fenomen cenowy - euro watykan 14 lat, 3 miesięcy temu #15586

    głowy nie dam za to co napisze:ogólnie po tym co się wyprawia ostatnio z monetami,głównie chodzi mi o nakład(nbp)i cenę ich,a także o wtopę jaką ludzie zaliczyli na sokole(a było ich mnóstwo)ceny i zaufanie do tego rodzaju inwestycji jak i lokaty kapitału znacznie spadły...stąd te ceny!!!!masz czas i pieniądze to inwestuj!!!!nie patrz na polskie serwisy aukcyjne kolego są też inne... :)
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Dziwny fenomen cenowy - euro watykan 14 lat, 3 miesięcy temu #15591

    Z wtopą i zaufaniem do inwestycji w monety masz rację. Ja tylko nie mogę zrozumieć tego, że okolicznościowa watykańska 2 eurówka bimetal, stempel zwykły 100 tysięcy nakładu i słaba uroda znajduje mnóstwo chętnych, a ceny szybują powyżej 3oo zł - a srebrna moneta z tego samego Watykanu, ze znacznie mniejszym nakładem, ze szlachetnego kruszcu, bita stemplem lustrzanym i obiektywnie dużo ładniejsza ma problemy ze znalezieniem chętnego za 210 zł. Gdzie jest haczyk?! Co z tymi monetami jest nie tak?! Proszę - koledzy może macie jakąś wiedzę na ten temat. Albo chociaż jakieś podejrzenia
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Dziwny fenomen cenowy - euro watykan 14 lat, 3 miesięcy temu #15592

    100 tysiecy nakladu dla monety obiegowej to bardzo malo
    wyjasnie ci to na bardzo prostych przykladach i to z polski

    Kolumna Zygmunta 1966 naklad 102 000 (obiegowka) cena w stanie I wedlug Parchimowicza 2010 400zl
    Jan Kochanowski 1980 Ag naklad 10 000 (lustrzanka kolekcjonerska) cena 250zl

    ciekawszy przyklad

    75 LAT ZWIAZKU INWALIDOW WOJENNYCH RP
    20 000 zl CuNi naklad 76 000 (obiegowka) cena 200zl
    200 000 zl Ag750 naklad 15 000 (lustrzanka kolekcjonerska) cena 170zl
    obie monety wybite w 1994 roku

    kruszec nie zawsze jest najwazniejszy ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Dziwny fenomen cenowy - euro watykan 14 lat, 3 miesięcy temu #15595

    jesli chodzi o 2 eurowki to bardzo wiele osob je zbiera sa na nie specialne albumy zainteresowanie nimi w calej europie jest niesamowite a ceny wysokie zwlaszcza tych o nizszych nakladach
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Dziwny fenomen cenowy - euro watykan 14 lat, 3 miesięcy temu #15597

    Dzięki. Przykłady rzeczywiście przemawiają do wyobraźni. Co do popularności 2 eurówek to wiem bo sam zbieram. A lustrzanek euro nie zbieram. I sam się łapie na braku logiki, bo przecież te lustrzanki są ładniejsze, rzadsze i srebrne. A mimo to nie są chętnie kupowane. Jeżeli chodzi o "obiegowość" watykańskiego 2 euro to też jest ona umowna. Monety wydawane są w ładnych folderach często zalaminowane i trudno je porównać do przeciętnej obiegówki czy chociażby do naszej 2zł GN. Więc brak tu logiki w tych wyborach. Ale oczywiście numizmatyka nie jest logiczna, a raczej psychologiczna
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek, mczekaj, bebes
Wygenerowano w 0.18 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information