Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 2 EURO - GDZIE KUPOWAĆ?

    • Offline
    • Oklaski: 0

    2 EURO - GDZIE KUPOWAĆ? 14 lat, 2 miesięcy temu #15680

    Jestem początkującym zbieraczem, do tej pory kupowałem polskie dwuzłotówki, poszukuję czegoś nowego. Chciałem zapytać gdzie można kupować okolicznościowe 2 euro. Może to i głupie pytanie ale proszę o odpowiedź.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O: 2 EURO - GDZIE KUPOWAĆ? 14 lat, 2 miesięcy temu #15682

    Z tego co wiem to poszukaj w internetowych sklepach numiznatycznych no i oczywiscie Allegro.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:2 EURO - GDZIE KUPOWAĆ? 14 lat, 2 miesięcy temu #15725

    A z jakiego państwa najlepiej kupować, które będą w przyszłości dużo warte?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:2 EURO - GDZIE KUPOWAĆ? 14 lat, 2 miesięcy temu #15726

    Tego chyba tak naprawdę nie wie nikt. Trzeba udać się do wróżki.

    A tak na poważnie to jeśli chcesz zainwestować chyba najlepiej skupić się na najrzadszych emisjach albo z ciekawą tematyką.
    • Offline
    • Oklaski: 1
    post tenebras spero lucem

    O:2 EURO - GDZIE KUPOWAĆ? 14 lat, 2 miesięcy temu #15727

    ...no ja też jestem b.początkującym zbieraczem i z takim pytaniem to chętnie sama się udam do wróżki ....ale tak 'na marginesie" to wydaje mi się, że najlepiej się skupic na tym czego jest "mało" i co wydają poważne kraje, (które schodzenie z drzewa mają już dawno za sobą) - nie TYLKO w celu robienia kasy na zbieraczach... nadmiar piękna prowadzi do mdłości..... Po krótkiej i amatorskiej obserwacji widzę, że mamy coraz więcej świecidełek z Palau i Wysp Różnego Rodzaju... jakkolwiek rzeczy te są piękne i kuszące + kieszeń nadwyrężające to myślę, że z upływem czasu będą traktowane przez "rasowych" kolekcjonerów z podobną powagą, z jaką teraz filateliści traktują znaczki z Kambodży i Bhutanu ...
    Wydaje mi się, że tematyka związana z filmem, szeroko pojętą rozrywką, dziecmi (bajki, baśnie, legendy) ma racje bytu...
    Ale jeżeli zbieractwo monet ma się stac inwestycją (na co liczy po cichu chyba większośc) to zbierałabym to co zbierają TERAZ wytrawni kolekcjonerzy (nie wiem co zbierają, bo żadnego nie znam)- najlepiej bazowac na historii i na walorach, których nakładu już się nie da zwięszyc i które niestety już teraz są drogie...ale pod warunkiem, że ich wartośc rosła już od jakiegoś czasu .....

    Myślę, że monety z różnego rodzaju wysepek są b.ładne, dobrze wyglądają w kolekcji ale do dochodowej inwestycji nie nadają się nawet jeżeli ich nakłady to 1000 - 2000 sztuk; pomijając fakt, że te niskie nakłady to zmyłka, gdyż w rzeczywistości mamy do czynienia z ogromną ilością monet o podobnym charakterze (cel emisji i tematyka) i różnice są "pozorne" co, sprawia, że wiele z nich już dzisiaj nie znajduje nabywców ....

    Myślę, że z czasem monety krajów uprzemysłowionych będą w cenie - nawet te z dużymi nakładami.....śniła mi się dzisiaj milionowa rzesza skośnookich numizmatyków, którzy się rzucili na nasze "walory"...

    ale kto wie.... cyganka prawdę Ci powie......trzeba powróżyc...

    P.S.
    JAKI KRAJ ? szczerze wierzę w Białoruś bo monety są przecudne...a ja kocham piękne rzeczy ;) nasz sąsiad i jak się kiedyś ten kraj "przebudzi" to myślę, że i monety będą w cenie....
    • Offline
    • Oklaski: 1
    post tenebras spero lucem

    O:2 EURO - GDZIE KUPOWAĆ? 14 lat, 2 miesięcy temu #15728

    .do kupowania czegokolwiek do kolekcji polecam delcampe.net i do monet szczególnie ebay.de i ebay.fr. ...
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek, mczekaj, bebes
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information